Kolejna edycja ekskluzywnego kalendarza drukarni Opolgraf

2012-01-12

Opolgraf po raz drugi wydał limitowany kalendarz. W zeszłym roku w sesji zdjęciowej wzięli udział sami pracownicy drukarni, tym razem wdzięcznymi gwiazdami obiektywu były ich dzieci. Drukarnia znana jest w środowisku wydawniczym z niekonwencjonalnych pomysłów m.in. z projektu spotkań autorskich „Fabryka Inspiracji”, filmowych kartek świątecznych, warsztatów poligraficznych o niebanalnej oprawie. Najnowszy projekt drukarni również zaskakuje.

W tym roku główną tematyką oraz ideą kalendarza jest świat bajki i książki. Na kartach kalendarza odnajdujemy 12 fenomenalnych zdjęć autorstwa profesjonalnego fotografa, które interpretują tematykę bliską nie tylko dzieciom. Z kartek kalendarza uśmiechają się dzieci naszych pracowników, nadające kolor i sens życiu wielu z nas. Każde ujęcie porusza wyobraźnię, mamy fruwające literki, papierowy statek piracki, zaczarowane książki, linę z papieru. Oczywiście ogniwem spajającym cały kalendarz są, podobnie jak w zeszłym roku, książki oraz materiały, z których są wykonane mówi Marta Obłonczek, specjalistka ds. marketingu drukarni Opolgraf, koordynatorka projektu. Z jednym wyjątkiem – czerwcowe zdjęcie nawiązuje do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek Euro 2012 – dodaje.

Przed obiektywem stanęło 20 dzieci pracowników Opolgrafu. Praca z profesjonalną stylistką czy fotografem była dla nich niecodziennym wyzwaniem, ponieważ żadne z nich nigdy wcześniej nie parało się modelingiem. Bardzo dużą rolę podczas sesji odegrali rodzice, którzy oswajali dziecko z planem zdjęciowym i obiektywem. Wspólnie śpiewaliśmy kołysanki, zabawialiśmy maskotkami, nagradzaliśmy lizakiem. Każde dziecko z planu zdjęciowego wychodziło z uśmiechem. Całej sesji towarzyszyła miła atmosfera nawet podczas sytuacji trudnych, których nigdy nie brakuje w czasie realizacji takich projektów – mówi Wiktoria Maj odpowiedzialna za stylizacje.

Kalendarz drukarni Opolgraf na rok 2012 można zobaczyć na stronie www.opolgraf.com.pl. Zapraszamy serdecznie!Fotografie do kalendarza wykonał: Tomasz Fryszkiewicz
Stylizacja i wizaż: Wiktoria Maj
Projekt graficzny: Michał Gabruk „Alternatiwia”
Współpraca: Map Polska

Drukarnia OPOLGRAF S.A. jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce. Produkuje rocznie ok. 8 milionów książek pod 1700 tytułami. W roku 2007, 2008, 2009, 2010 i 2011 otrzymała miano Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce, uzyskując najwyższe noty wśród wydawców z całej Polski (ranking drukarń dziełowych wg miesięcznika „Wydawca” oraz „Magazynu Literackiego Książki”). Drukarnia współpracuje z największymi wydawnictwami z Polski oraz Europy zachodniej m.in. Lexis Nexis, Lektor Klett, Macmillan, Elsevier, WSiP,GWP, Nasza Księgarnia. Dynamiczny rozwój drukarni docenił także dziennik Puls Biznesu przyznając jej, już po raz piąty, Gazele Biznesu 2010. Drukarnia specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej oraz zeszytowej, w druku magazynów reklamowych oraz akcydensów.

Map Polska jest jednym z wiodących dystrybutorów papieru dla poligrafii i biur. Firma od kilkunastu lat dostarcza na polski rynek podłoża do druku. Firma oferuje serwis poprzez sieć 12 biur lokalnych rozmieszczonych na terenie Polski (Warszawa, Gdańsk, Łódź, Toruń, Poznań, Szczecin, Kraków, Wrocław, Katowice, Rzeszów, Lublin, Białystok). W strategię firmy wpisana jest działalność charytatywna i sponsoringowa. Map od wielu lat angażuje się w przedsięwzięcia edukacyjne i kulturalne oraz w projekty wyrównywania szans osób niepełnosprawnych.