Kodak Polska zaprasza na swoje stoisko na targach Packaging Innovations

2014-03-26

Po raz kolejny już firma Kodak Polska będzie obecna na targach nowych rozwiązań dla branży opakowaniowej Packaging Innovations , które odbywać się będą w dniach 9-10 kwietnia w halach Expo XXI w Warszawie. Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami dla sektora opakowań z oferty Kodaka firma zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska (numer B14), gdzie obecny będzie również jej partner - firma Netflex.

Targi Packaging Innovations to impreza promująca innowacyjne rozwiązania dla branży opakowaniowej. Nie mogłoby więc na niej zabraknąć firmy Kodak, która w tym zakresie ma do zaoferowania bogate portfolio – od rozwiązań prepress dla opakowań drukowanych w technologii fleksograficznej oraz offsetowej poprzez możliwości wykorzystania platformy rozwiązań Kodak Prosper-S do druku danych zmiennych na etykietach i opakowaniach – mówi Jacek Galiński, Account Manager, Packaging w firmie Kodak Polska. - Implementacja rozwiązań Kodak do druku danych zmiennych to obszar, w którym firma zamierza się intensywnie rozwijać, czego dowodem może być chociażby jej partnerstwo z producentem maszyn do druku fleksograficznego.

Zarówno rynek dóbr konsumpcyjnych, żywnościowych jak też pozostałych, stymuluje rozwój opakowań pod względem marketingowym i komunikacyjnym. Korzyści wynikające z druku hybrydowego to połączenie elastyczności i wysokiej wydajności maszyny flekso z unikalnymi możliwościami druku cyfrowego w zakresie zarządzania danymi zmiennymi. Wszystko to sprawia, że istnieje obecnie możliwość zaprojektowania każdego zlecenia i realizacja dowolnej aplikacji opakowaniowej, pod potrzeby klienta.

W nawiązaniu do powyższych aspektów firma Kodak Polska zaprasza na prezentację zatytułowaną „Personalizacja w opakowaniach flekso. Głowice druku cyfrowego firm Kodak”, która zostanie wygłoszona w pierwszym dniu targów, w strefie learnShops.

Wśród rozwiązań promowanych na targach Packaging Innovations przez firmę Kodak znajdzie się, znany już dobrze na rynku system produkcji form fleksograficznych - Kodak Flexcel NX. Zapewnia on wysoką jakość wydruków dzięki zastosowanej tu technologii obrazowania Kodak SquareSpot oraz materiałom eksploatacyjnym, dostosowanym do jego wysokiej rozdzielczości. Kolejna propozycja to płyty Kodak Flexcel NX, które podnoszą wydajność i jakość produkcji, realizowanej przez drukarnie fleksograficzne. Na stoisku Kodaka będzie można uzyskać więcej informacji na ich temat.

Firma zaprezentuje również oprogramowanie Kodak Spotless Flexographic, które umożliwia drukowanie z wykorzystaniem mniejszej liczby kolorów dodatkowych. Gwarantuje ono wyższą jakość końcowego produktu przy krótszym narządzie maszyny drukującej, co pozwala znacząco zredukować zużycie płyt i farb, a tym samym przynosi oszczędności użytkownikom. Jest przy tym intuicyjne i proste w użyciu.

Wśród innych rozwiązań, które będą promowane na targach przez firmę Kodak, znajdą się nowe funkcje w jej systemie bezpośredniego grawerowania laserowego oraz w oprogramowaniu workflow Kodak Prinergy Powerpack, które zapewnia wysoką wydajność i jakość, a także automatyzację działań i kompatybilność z innymi systemami. Poszukujący innowacyjnych rozwiązań w zakresie drukowania opakowań będą mogli zapoznać się (w rozmowach z przedstawicielami firmy Kodak) z systemem do drukowania w technologii cyfrowej – Kodak NexPress.

Goście Kodak Polska uzyskają wszelkie informacje na temat całego portfolio systemów tej firmy. „Zapraszamy więc wszystkich do odwiedzenia naszego stoiska, gdzie do dyspozycji naszych będą przedstawiciele firmy Kodak Polska przez cały okres trwania targów” – mówi Jacek Galiński.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?