Katalog Plotery 2010/2011 – najszersza oferta

2010-11-26

Firma Atrium Centrum Ploterowe zaprezentowała nowy katalog z urządzeniami do druku wielkoformatowego. Na blisko 50 stronach czytelnicy zapoznają się z najszerszym przeglądem maszyny LFP na polskim rynku.


W charakterystycznej, czerwonej publikacji, wszyscy zainteresowani znajdą kompletną ofertę dla druku i reklamy wielkoformatowej. W katalogu znajdziemy m.in.: plotery hybrydowe, plotery UV typu flatbed i roll-to-roll, plotery UV do druku znaków drogowych, produkcyjne plotery twardo i mild-solwentowe, plotery eko-solwentowe, tekstylne i CAD. Nie zabrakło także cutterów czyli ploterów tnących, laminatorów, frezerek, ploterów termicznych, zgrzewarek, trymerów oraz niezbędnego oprogramowania. W katalogu można znaleźć także informacje o finansowaniu poprzez leasing 0% i dotacje unijne.

Przegląd nowości – druk hybrydowowy

To co wyróżnia ploter Mutoh ValueJet Hybrid od innych to zastosowany nowy typ atramentów. Tusze o nazwie Mubio są w pełni ekologiczne, gdyż ich skład bazuje na substancjach pochodzenia roślinnego. Umożliwiają one zadruk szerokiej palety materiałów zarówno płaskich takich jak akryl, płyty aluminiowe, pianki, ceramika, drewno, karton jak i materiałów elastycznych np. folii samoprzylepnych, papierów, banerów, polipropylenu, itd.

Mutoh ValueJet 1608 to ploter przeznaczony dla firm gdzie wymagana jest nisko-nakładowa produkcja najwyższej jakości grafik na większości mediów a także na „egzotycznych materiałach” przy których nie ma możliwości zastosowania druku solwentowego. Hybrydowy ValueJet znajdzie też miejsce przy 100% ekologicznych, „zielonych” zleceniach. Należy pamiętać, że to także jedno z najtańszych rozwiązań do druku na płytach!

Przegląd nowości – druk solwentowy

Plotery Allwin Konica to jedne z najciekawszych ploterów twardo-solwentowych o szerokości 3.20 metra. Łączą w sobie kilka cech takich jak niska cena zakupu, niskie koszty eksploatacji, wysoka jakość i prędkość druku, stabilność pracy. Plotery te zdecydowanie wyróżniają się na tle innych maszyn dalekowschodnich. Powodem tego jest jakość japońskich i amerykańskich podzespołów.

Allwin Konica rozszerzy moce produkcyjne i możliwości wielu rozwijających się drukarni i agencji reklamowych. Ploter może drukować na szerokiej gamie mediów powlekanych i niepowlekanych. Przykładowe zastosowania to plakaty, banery, backlity, grafiki POS, grafika na środki transportu, siatki i wszelkie inne oznakowanie zarówno do wnętrz jak i na zewnątrz.

Przegląd nowości – druk znaków drogowych

Mutoh Zephyr TS to cyfrowa platforma do druku certyfikowanych znaków drogowych, zgodnych z europejskim standardem EN-12899-1. Metoda cyfrowa umożliwia druk zarówno jednego jak i setki egzemplarzy w stałej, niskiej cenie. Znak drogowy dodatkowo musi charakteryzować się odpowiednią kolorystyką, zdolnością odblaskową i trwałością w długim czasie – w przypadku Zephyra TS jest to 10 lat.

Nowy Zephyr TS to specjalistyczne urządzenie dla producentów oznakowania drogowego i informacyjnego. Dzięki bezpośredniemu nadrukowi na folii, proces produkcji znaków ulega uproszczeniu co przyczynia się do wzrostu mocy produkcyjnych zakładów.

Przegląd nowości – druk na tekstyliach

Druk na tekstyliach (ang. Soft Sign) to najszybciej rozwijający się segment druku wielkoformatowego. Durst ocenia, że do 2014 roku, rynek ten będzie rósł 50% rokrocznie!

Dzięki Rhotex 320 możemy produkować wyroby tekstylne w dwóch technologiach. W technice bezpośredniej zadrukowane na ploterze tekstylia są zakładane na kalander i na nim są utrwalane. Z kolei w technice pośredniej, na ploterze zadrukowujemy papier termo-transferowy. Grafika z papieru na tkaninę jest przenoszona również za pomocą kalandra i na nim jest utrwalana. Należy pamiętać, że metoda termo-transferowa to nie tylko tkaniny ale także gadżety, odzież sportowa, dekoracje, meble, produkty personalizowane i wiele innych!

Przegląd nowości – produkcyjny druk UV

Durst Rho 750 to najbardziej „elastyczny” ploter UV na rynku dzięki możliwości dostosowania do potrzeb klienta. Rho 750 to pierwszy ploter, który możemy skonfigurować w 3 wariantach: Basic, Presto oraz HS. Na wysoką wydajność wpływa nie tylko fizyczna prędkość druku. To także system druku ciągłego (ang. Continous Printing System), czyli system drukujący płytę za płytą, bez procesu maskowania i procesu ręcznego podawania medium. Blisko 100% czasu pracy plotera jest wykorzystywane na druk. Warto wspomnieć, że możemy drukować jednocześnie nawet 2 płyty obok siebie.

Durst Rho 750 – to uniwersalna „platforma” do druku w technologii UV. Ploter ten, dzięki modułowej budowie, jakości, stabilności i solidności oraz wielu opcjom znajdzie on zastosowanie w drukarniach wielkoformatowych, cyfrowych i offsetowych a także w branży opakowaniowej, reklamie czy w przemyśle.


Katalog Plotery 2010/2011 można pobrać ze strony Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?