Dodaj ofertę za darmo

Kalendarz VIP firmy Agfa Graphics na rok 2014: innowacyjne rozwiązania poligraficzne w praktyce

2013-12-17

Tradycyjnie, jak co roku, firma Agfa Grafic przygotowała ekskluzywny kalendarz z myślą o swoich klientach i partnerach biznesowych. Stanowi on wyjątkowe połączenie kreatywności projektowania, zaawansowanych technik poligraficznych oraz sztuki fotografowania. Mottem przewodnim publikacji jest „Potęga druku” – hasło przyświecające działalności belgijskiego producenta.

Agfa Graphics
Tematem wiodącym ubiegłorocznego, zdobywającego branżowe nagrody kalendarza, była szeroko rozumiana proekologiczność. Został on przyjęty na tyle ciepło, że Agfa Graphics podjęła decyzję o wydaniu podobnej, ekskluzywnej publikacji także z myślą o nadchodzącym roku. Kalendarz VIP 2014 ponownie łączy w sobie różne techniki prepressu, drukowania i uszlachetniania. Każda jego strona została wydrukowana na innym podłożu, przy zastosowaniu nietypowych farb, m.in. metalicznych, złotych i fluorescencyjnych, oraz z wykorzystaniem nieszablonowych efektów specjalnych, choćby takich jak tłoczenie folią. Na szczególne wyróżnienie – zdaniem twórców kalendarza – zasługuje strona grudniowa. Wydrukowano ją na tkaninie przy użyciu plotera wielkoformatowego Ardeco, jaki niedawno znalazł się w ofercie Agfa Graphics.

W kalendarzu znalazło się trzynaście zdjęć wyłonionych w konkursie fotograficznym, przeprowadzonym wśród pracowników Agfa Graphics z całego świata. Zdaniem oceniających nadesłane fotografie, zwycięskie prace najlepiej odzwierciedlają hasło „Łączyć/tworzyć/wspierać”, charakteryzujące działania podejmowane przez Agfa Graphics w odniesieniu do swoich klientów.

Druk to medium, które inspiruje i motywuje do działania. Posiada unikalną zdolność przekazywania myśli i pomysłów oraz stymulowania dyskusji. Nasz kalendarz na rok 2014 to po raz kolejny niezrównany majstersztyk, obrazujący potęgę druku. Jego temat przewodni odzwierciedla nasze zaangażowanie we współpracę z klientami” – mówi Tim Van den Bossche, wiceprezes ds. globalnej strategii i komunikacji marketingowej Agfa Graphics.

Jak wspomniano, kalendarz na nadchodzący rok został stworzony przy użyciu różnych technik prepressu i drukowania. Wśród nich nie zabrakło rozwiązań Agfa Graphics. Swój udział w powstaniu tej niecodziennej publikacji miały: termoczułe płyty Energy Elite Pro, system CtP Avalon, workflow Apogee, raster Sublima, oprogramowanie Apogee InkSave oraz papier syntetyczny Synaps. Strony grudnia zostały wydrukowane na materiale tekstylnym A-Sign Display przy użyciu plotera Ardeco.

Całość została wydrukowana przez belgijską firmę Guido Maes Printingdeluxe, a w powstaniu kalendarza swój niebagatelny udział miały też: Mathilde Studios, Adrien Hendrickx Digital Imaging, Fedrigoni – włoski producent papieru oraz Wirebind – holenderskie przedsiębiorstwo specjalizujące się w oprawie druków.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2017-06-05 13:09:00 | Komentarze: 0

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające europejskie magazyny dedykowane technologiom cyfrowym, wręczyło nagrody EDP Awards za rok 2017. Wśród wyróżnionych rozwiązań znalazły się m.in. zaawansowane atramenty UV LED firmy Agfa Graphics, stosowane w jej ploterach z serii Anapurna i Jeti, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Kilka z tych urządzeń, m.in. debiutujący na targach Fespa 2017 model Jeti Tauro H2500 LED, można było obejrzeć podczas prezentacji odbywających się na stoisku belgijskiego producenta. Zasilające je atramenty UV LED uzyskały nagrodę EDP Award 2017 za „wyjątkową jakość i innowacyjność”.

Innowacyjny ploter Agfa Anapurna H2050i LED w parku sprzętowym firmy AdRepublic

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone

Nowy Rok, Nowe Produkty, Nowe oferty, NOWI WYSTAWCY...

Targi Packaging Innovations – co czeka na gości podczas VII edycji?