Jet Media na targach Euro-Reklama OUTDOOR EXPO 2009

2009-03-09

Na tegorocznych targach Euro-Reklama OUTDOOR EXPO firma Jet Media zaprezentuje między innymi:

Plotery

Nowość – Roland VersaArt RS 640

Roland VersaArt to czterogłowicowy ploter solwentowy pracujący w konfiguracji CMYK, który zapewnia osiągi druku znacznie prześcigające inne maszyny tej klasy.Maszyny z serii RS-540 i RS-640 wykonują szeroki zakres prac od małych wysoko jakościowych wydruków po typowe prace wielkoformatowe jak bannery czy siatki. Także druk artystyczny na specjalnych czerpanych papierach nie stanowi problemu dla nowego VersaArt. Połączenie atramentu Eco Sol Max z trybem „Inteligent Pass Control” i oprogramowaniem VersaWorks zapewnia uzyskanie ostrych barw i bezkonkurencyjnej jakości druku w prędkości ddo 21,4m2/h.

Nowość – Roland Lec 300 UV

Roland VersaUV LEC-300 to pierwszy w świecie tnąco-drukujący ploter UV. Jest to ploter o szerokości 76 pracujący w konfiguracji kolorów CMYK+Biały+Werniks. Maszyna znajdzie zastosowanie nie tylko w grafice reklamowej ale także w takich dziedzinach przemysłu jak jubilerstwo, produkcja ubrań, opakowań oraz produkcji różnego rodzaju prototypów produktów. W LEC-300 odstąpiono od konwencjonalnych lamp UV, które zastąpiono energooszczędnymi i długowiecznymi diodami LED.Diody w połączeniu z atramentem nowej generacji sprawiają, że praca jest łatwa, czysta i bardzo wydajna. Ploterem LEC-300 można wytwarzać unikalne, realistyczne tekstury i wzory jak np. fakturę skóry krokodyla. Dzięki atramentowi werniks można nakładać cienką warstwę powłoki nadając efekt matu lub nabłyszczenia wydruku. Możliwe jest także wykorzystanie plotera do druku liter w języku braila oraz wykonywanie innych efektów 3D.

Roland SOLJET PRO III XJ - 640

Idealne narzędzie do wewnętrznych produkcji grafik, takich jak plakaty, prezentacje POP oraz wysokiej jakości reprodukcje. XJ wyróżnia się również szeroką gamą zastosowań zewnętrznych oraz jest kompatybilny z licznymi mediami powlekanymi i niepowlekanymi od winylu oraz banerów aż do taśm reklamowych podświetlanych od tyłu oraz płótna.Ploter dostępny jest w dwóch szerokościach druku: XJ-640 (160cm) oraz XJ-740 (187cm). Maszyny są szybkie, posiadają nowe tryby druku z wykorzystaniem sześciu kolorów CMYK+LcLm lub CMYK+CM Dostępne rozdzielczości: 360, 540, 720,1080 i 1440 dpi. Prędkość maksymalna: 42,6 m2/h

Roland AJ – 1000

Model AJ-1000 to urządzenie przeznaczone do przemysłowej produkcji reklamy zewnętrznej jak i wewnętrznej. Głównymi jego zaletami są: najwyższa w tej klasie wydajność, minimalne koszty eksploatacji oraz minimalne czynności związane z obsługą.Dzięki unikalnemu połączeniu jakości z prędkością AJ 1000 może śmiało konkurować z maszynami typu „Grand formatowego”. 512 dysz umieszczonych w 3 calowych głowicach rozpędza ploter do druku 90m2/h. który charakteryzuje się lepszą dokładnością i jakością od większych i kilkukrotnie droższych maszyn. Prezentowany ploter AJ 1000 będzie wyposażony w system stałego zasilania oraz nowy atrament. Nowy typ atramentu charakteryzuję się wysoką jakością druku we wszystkich zakresach rozdzielczości oraz niska ceną, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji maszyny. Cena nowego atramentu to 80 Euro/l.

Roland VersaCAMM VP – 540

Maszyna drukująco - tnąca dedykowana do produkcji: bannerów, naklejek, etykiet, koszulek, plakatów, grafiki na pojazdach, itd. Głowica drukująca i tnąca działają niezależnie od siebie nie powodując tym samym żadnych błędów czy odchyleń. Unikalny system pozycjonowania QuadrAlign™ pozwala odnaleźć i wyciąć grafikę, która została zdjęta, zalaminowana a następnie ponownie założona na ploter. Laminatory

Laminator Jet Mounter 63’’

Jest to laminator służący do zabezpieczania wydruków zarówno typu ink jet jak i solwent. Dzięki bardzo prostej budowie, a przy tym łatwej obsłudze, laminator jest idealną pomocą przy uszlachetnianiu każdej, nawet najbardziej wymagającej pracy. Bardzo dobrze sprawdzają się przy produkcji średnio i wysoko nakładowej. Maksymalna temperatura wałka to 120 oC. Dzięki temperaturze klej w laminacie staje się bardziej plastyczny, co pozwala na uzyskanie znacznie lepszego efektu końcowego. Urządzenia ma wbudowaną opcję laminowania z roli na rolę oraz system nawijania podkładu.

Laminator ECO Elf 1600

ELF jest ekonomicznym urządzeniem służącym do zabezpieczania wydruków na zimno, na gorąco i płynnie, zarówno typu ink jet jak i solwent. Sprawdza się także znakomicie jako urządzenie do wyklejania płyt. ELF to najwyższa na rynku relacja ceny do jakości (najniższa cena wśród laminatorów) co w połączeniu z jego funkcjonalnością sprawia, że jest wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem. Znakomicie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzeby jest laminator do produkcji nisko lub średnionakładowej.

Atramenty

ES max

Atrament sowentowy do wszystkich modeli ploterów Roland serii VP, XC i XJ, dostępny wraz z systemem stałego zasilania nowej generacji. Stosowanie atramentu ES max umożliwia obniżenie kosztów druku aż o 50%! Atrament charakteryzuje się bardzo szeroką gamą kolorystyki i pozwala wykorzystać 100% możliwości, jakie daje maszyna.Flemink Ultra

Atrament solwentowy Flemink Ultra jest nowym, ekonomicznym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą drukować z jeszcze większymi prędkościami trwałe wydruki o wysokiej odporności mechanicznej. Nawet na materiałach niskiej jakości. Flemink Ultra został specjalnie zaprojektowany dla tych, którzy chcą drukować szybko i dużo. Ulepszona formuła pozwala na osiągnięcie o 30% wyższych prędkości drukowania przy tym samym nasyceniu barw.

AJ 1000 XL – nowy ekonomiczny atrament do polerów z serii Roland AJ 1000

Nowy typ atramentu charakteryzuję się wysoką jakością druku we wszystkich zakresach rozdzielczości oraz niska ceną, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji maszyny. Cena nowego atramentu to 80 Euro/l.

Adresy www: www.rolanddg.pl, www.jetmedia.pl
Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone