Jeszcze szybszy Durst Rho 320R HS

2012-05-18

Durst Rho 320R HS (High Speed) to wielkoformatowa, przemysłowa drukarka UV o standardowej szerokości zadruku 3.20 metra. Ponad przeciętna prędkość zadruku sięgająca teraz 140 m2/h czyni z tego urządzenia naprawdę produkcyjną platformę.Drukujący z roli na rolę Rho 320R to zaprojektowany z perfekcyjna precyzja ploter przeznaczony druku banerów, siatek, plandek, tkanin, folii samoprzylepnych, papierów i wszelkich innych materiałów powlekanych i niepowlekanych.

Jeszcze szybszy druk - nawet 140 m2/h

Nowy Rho 320R HS, podobnie jak wszystkie plotery UV autriacko-włoskiego producenta wyposażony jest technologię Quadro Array. Opatentowana przez firmę Durst macierzowa budowa głowic pozwala na szybki zadruk bez utraty jakości. Urządzenie drukuje w stałej, rzeczywistej rozdzielczości 600 dpi. Jest to wystarczająca rozdzielczość aby uzyskać drobne napisy, ostre krawędzie i detale w grafice wewnętrznej. Głównym jego przeznaczaniem jest jednak reklama zewnętrzna i w tej roli, przy prędkości sięgającej 140 m2/h sprawdza się znakomicie.

Nowa „trzysta-dwudziestka” może zadrukowywać materiały o szerokości do 3.20 metra oraz ciężarze roli do 300 kg. Grubość materiału może wynosić 2 mm a jego długość nie ma ograniczeń. Ploter może drukować także jednocześnie na dwóch rolach 160 cm, z niezależnymi kolejkami druku!

Ważący 4.5 tony Rho 320R HS posiada magnetyczny system prowadzenia karetki, która porusza się dzięki siłom elektromagnetycznym przez co trwałość i precyzja jest o wiele większa niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Elementy konstrukcji, jak np. szyna karetki plotera wykonane są z takiego samego aluminium znanego z konstrukcji lotniczych.

Atramenty bez lotnych związków

„Zielone” atramenty stosowane w Rho 320R HS nie zawierają lotnych związków organicznych (ang. VOC). Technologia druku UV polega na utwardzaniu atramentu na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu farby, lampy UV „naświetlają” jej powierzchnię, która łączy się w sposób trwały z materiałem. Wydruk wykonany w tej technologii jest bardzo odporny na ścieranie i inne czynniki mechaniczne, co ma znaczenie w aplikacjach zewnętrznych a w mniejszym stopniu wewnętrznych. Najważniejszym czynnikiem odróżniającym druk UV od solwentowego jest gotowość do aplikacji bezpośrednio po wydruku.

Atramenty do Rho 320R HS dostarczane są w w bezzwrotnych 5-litrowych zbiornikach, które uzupełniają 10-litrowe zbiorniki z danym kolorem atramentu. Durst Rho 320R HS jest ploterem drukującym 4 kolorami CMYK a także z opcją druku kolorem białym, lakierem bezbarwnym oraz kolorami dodatkowymi. Użycie kolorów spoza palety podstawowej nie wpływa na obniżenie prędkości druku co odróżnia tą drukarkę od konkurencyjnych rozwiązań.

Oprogramowanie

Autorski, profesjonalny software Dursta (oparty na GrandRip+ firmy Caldera) posiada wiele ciekawych funkcji wśród których możemy wymienić 2-krotne wzmocnienie koloru przy druku na materiale do podświetleń (backlit), tryb druku błysk lub mat, jednoczesny proces ripowania, transferu danych i druku, kontrolę zużycia atramentu, powiadomienia SMS i wiele innych. Ploter wyposażony jest standardowo w wydajny serwer druku i dotykowy panel sterowania LCD.

Produkcyjny charakter

Durst Rho 320R HS to ploter dla wszelkich średnich i dużych agencji reklamowych, drukarni wielkoformatowych a także producentów plandek, balonów, namiotów, itd. Stabilność, wydajność, jakość i szerokie spektrum zastosowań uczni z tego urządzenia poważne wzmocnienie nie jednego parku maszynowego w Polsce.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.
Http://plotery.atrium.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska