JUBILEUSZ 20-lecia FIRMY CEZEX

2009-03-02

Trudno w to uwierzyć, że od daty wystawienia w firmie CEZEX pierwszej faktury w lutym 1989 roku minęło już 20 lat. Firma od samego początku działa w oparciu o 100-procentowy polski kapitał. Dzięki temu może szybko podejmować strategiczne decyzje dotyczące rozwoju jak np. dołączenie do oferty firmy usług prepress i uruchomienie sieci usługowych naświetlarni CtP.

W ciągu dwóch dekad dynamicznie zmieniał się rynek, wiele wydarzyło się w firmie, w kraju i na świecie - dla CEZEXu ten czas był nieustającym wyzwaniem. Kapitał założycielski, który wynosił 5000 $, firma inwestowała w rozwój. W latach 1991-2001 otwierane były kolejne biura handlowe i magazyny, które stworzyły rozległą i sprawną sieć dystrybucji w całym kraju.

CEZEX aktualnie działa w 11 lokalizacjach w Polsce a także w Niemczech i na Ukrainie. Zatrudnia prawie trzystuosobowy zespół, który stara się sprostać oczekiwaniom i trudnym wymogom dzisiejszego rynku handlu papierem, tworzywami i prepress.Jednym z elementów strategii CEZEXu zawsze była innowacyjność. Firma jako pierwsza w branży wprowadziła samochody dostawcze z windą, a także ceny sprzedaży papieru za arkusz, wiele niestosowanych wówczas formatów papieru oraz inne nowatorskie rozwiązania. Należą do nich także znane dziś i cieszące się uznaniem konkursy; „Kalendarz Kolory”, „Obsesja Papieru, Tworzyw”, które łącząc siły środowisk artystycznych i poligraficznych służą szerokiej promocji dokonań Klientów firmy. Do listy działań promocyjnych na rzecz branży poligraficznej w 2008 r. dołączył „Konkurs Złotego Smoka”. Rosnąca z roku na rok ilość zgłaszanych do konkursów prac świadczy o wielkiej potrzebie i popularności tego typu działań.

Dokonania firmy wielokrotnie zyskiwały uznanie ekspertów z branży. W 2007 r. CEZEX został uznany przez szwedzką firmę konsultingową Opticom International za najlepszego dostawcę papierów powlekanych w Polsce. Od lat gości na listach rankingowych największych przedsiębiorstw w kraju, kilkakrotnie uhonorowany był godłem Inwestor w Kapitał Ludzki.

Od 20-tu lat CEZEX służy swoim klientom niezawodną logistyką, profesjonalnym doradztwem i wsparciem technologicznym. W celu dalszego podnoszenia poziomu wyrobów polskich poligrafów w przyszłości CEZEX planuje poszerzenie działalności o poszukiwane usługi typu postpress, które szczególnie w niektórych rejonach kraju są trudniej dostępne. Więcej na www.cezex.pl