Instalacja maszyny do druku na blasze Bauer+Kunzi w firmie Can-Pack w Brzesku.

2006-03-14

Z dumą informujemy o zakończeniu, w miesiącu styczniu bieżącego roku, instalacji w fabryce Can-Pack w Brzesku, pierwszej w Polsce 6-cio kolorowej maszyny offsetowej z lakierowaniem w linii do druku na metalu z suszeniem UV, model METALSTAR 2 z pełnym wyposażeniem opcjonalnym firmy Bauer+Kunzi.

Firma CanPack jest producentem między innymi opakowań metalowych, zakup najnowocześniejszej maszyny drukującej spowoduje znaczące zwiększenie przewagi konkurencyjnej firmy w tej branży. BAUER + KUNZI działa na rynku od ponad 25 lat, obecnie swoje doświadczenie w dziedzinie druku na blasze łączy z najnowocześniejszą technologią opracowaną przez firmę KBA, która jest jednym z wiodących producentów wielkoformatowych offsetowych maszyn drukarskich.
Od chwili rozpoczęcia współpracy z firmą KBA - Planeta w 1994 roku, BAUER + KUNZI sprzedał już wiele kompletnych linii drukujących i lakierujących, powodując prawdziwą rewolucję w sektorze druku na blasze, dzięki zapewnieniu najwyższej jakości produktów, łatwości w obsłudze maszyn i wysokiej rentowności produkcji. W ofercie firmy znajdują się wszystkie urządzenia niezbędne dla nowoczesnego drukowania na blasze, takie jak systemy automatycznej kontroli druku Densytronic S. Firma BAUER + KUNZI dostarcza także rozwiązania wykonywane na konkretne zamówienie klienta, wraz z konwencjonalnymi systemami suszenia i zintegrowanymi systemami UV.


W firmie Can-Pack zainstalowano najnowocześniejszy model maszyny do drukowania na metalu (METALSTAR 2), zapewniającej dużą szybkość do 10.000 ark/godz, łatwość zintegrowania z procesem produkcji (know-how) klienta, krótsze czasy nastawiania i pozwalającej osiągnąć wyższą rentowność pracy. Jest to najnowsza generacja uznanych maszyn Metalstar, działających na całym świecie w firmach wiodących w dziedzinie druku na blasze. Zaletą METALSTAR 2 jest fakt, iż nie jest to zmodyfikowana standardowa maszyna drukarska, lecz maszyna na nowo zaprojektowana do druku na metalu. Każda nowa maszyna jest najpierw montowana w siedzibie firmy i musi przejść przez rygorystyczny program testów.
Podstawowa wersja maszyny METALSTAR 2 wyposażona jest w elementy takie jak: wysoce wydajny podajnik, zaprojektowany specjalnie dla blach zakosowych i prostokątnych arkuszy; opatentowany wysoce precyzyjny system rejestrujący Kunzimatic, w pełni automatyczną zmianę płyt w czasie poniżej 4 minut na 6-cio kolorowej maszynie; centralną konsolę sterującą Ergotronic z opcją łatwego powtarzania; automatyczne nastawianie rozmiaru arkusza, dołączane do kompletnej linii; system myjący Combimatic do cylindra formowego, pośredniego i dociskowego; automatyczny system myjący dla zespołu wałków farbowych Easy Wash; obwodowy, automatyczne ustawianie registrów. Wszystko to jest zdalnie sterowane z konsoli Ergotronic. Maszyna wyposażona w specjalnie przygotowaną powierzchnie cylindra dociskowego pokrytą plazmowo warstwą ceramiczną. Dystrybutorem urządzeń firmy Bauer+Kunzi, zapewniającym kompleksową obsługę i doradztwo techniczne jest na polskim rynku firma Scorpio.
Dodatkowych informacji udziela:
Daniel Kononowicz
(Specjalista ds. Marketingu i Sprzedaży)
Scorpio Sp. z o.o.
tel. (0 42) 613 11 41
e-mail: marketing@scorpio.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska