Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

2017-06-05

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające europejskie magazyny dedykowane technologiom cyfrowym, wręczyło nagrody EDP Awards za rok 2017. Wśród wyróżnionych rozwiązań znalazły się m.in. zaawansowane atramenty UV LED firmy Agfa Graphics, stosowane w jej ploterach z serii Anapurna i Jeti, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Kilka z tych urządzeń, m.in. debiutujący na targach Fespa 2017 model Jeti Tauro H2500 LED, można było obejrzeć podczas prezentacji odbywających się na stoisku belgijskiego producenta. Zasilające je atramenty UV LED uzyskały nagrodę EDP Award 2017 za „wyjątkową jakość i innowacyjność”.

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017


European Digital Press Association ocenia wprowadzone na rynek europejski nowe rozwiązania w obszarze technologii cyfrowych, zwracając szczególną uwagę na zapewnianą przez nie wysoką jakość, wartość dodaną jaką przynoszą swoim użytkownikom, a także wsparcie techniczne oraz serwis oferowane przez dostawcę. Tym samym nagrody EDP Award trafiają do najlepszych – zdaniem jurorów – produktów, jakie w danym roku pojawiły się na rynku.

Stworzone przez Agfa Graphics atramenty UV LED zostały docenione za „wyjątkową jakość oraz innowacyjność”. Znajdują one zastosowanie we wszystkich ploterach tego producenta wyposażonych w promienniki UV LED, jak również w licznych rozwiązaniach przemysłowych, oferowanych przez dostawców zewnętrznych.

Systemy druku wielkoformatowego, posiadające wspomniane promienniki UV LED, (zamiast tradycyjnych lamp rtęciowych) oferują szereg przewag technologicznych, przynoszących ich użytkownikom istotne korzyści. Wśród nich można wymienić m.in.: szersze spektrum stosowanych podłoży, niższe zużycie energii czy większą wydajność użytkowanego systemu.

Bazujące na specjalnej recepturze atramenty UV LED firmy Agfa Graphics są przeznaczone do zadrukowywania różnorodnych mediów sztywnych i giętkich. Zdaniem producenta gwarantują one najwyższą jakość reprodukcji oraz właściwe parametry fizyczne, m.in. przyleganie do podłoża. Wśród materiałów, na które atramenty UV LED można z powodzeniem nanosić, Agfa Graphics wymienia m.in. materiały wrażliwe na wysoką temperaturę takie jak cienkie folie styrenowe, podłoża samoprzylepne oraz rozciągliwe folie PVC. Firma dostarcza swoje atramenty również dostawcom zewnętrznym, którzy wykorzystują je w różnorodnych zastosowaniach przemysłowych, m.in. w jednoprzebiegowych maszynach do znakowania i kodowania, cyfrowego zadrukowywania etykiet, produkcji opakowań oraz dekorowania.

Za szeroki gamut kolorystyczny i wysoką żywotność barw, uzyskiwanych przy użyciu atramentów UV LED firmy Agfa Graphics, odpowiada stworzona przez nią technologia tzw. cienkiej warstwy (Thin Ink Layer). Łączy ona w sobie niskie zużycie atramentu z wysoką jakością reprodukowanych kolorów.

European Digital Press Association, twórca nagród EDP Awards, zrzesza magazyny branżowe, specjalizujące się w technologiach cyfrowych z 14 krajów Europy, które docierają do ponad miliona profesjonalnych odbiorców. W skład jury oceniającego wprowadzane na rynek w danym roku rozwiązania wchodzą niezależni konsultanci, wydawcy, inżynierowie oraz inne osoby związane z branżą poligraficzną. Głównym kryterium, jakie brane jest pod uwagę podczas przyznawania nagród konkretnym produktom, jest ich innowacyjność, zarówno w aspekcie technologicznym (poprawa prędkości, jakości, funkcjonalności czy proekologiczności), jak i ekonomicznym (wymierne oszczędności dla użytkownika).

Źródło: Agfa Graphics

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations