Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

2017-06-05

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające europejskie magazyny dedykowane technologiom cyfrowym, wręczyło nagrody EDP Awards za rok 2017. Wśród wyróżnionych rozwiązań znalazły się m.in. zaawansowane atramenty UV LED firmy Agfa Graphics, stosowane w jej ploterach z serii Anapurna i Jeti, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Kilka z tych urządzeń, m.in. debiutujący na targach Fespa 2017 model Jeti Tauro H2500 LED, można było obejrzeć podczas prezentacji odbywających się na stoisku belgijskiego producenta. Zasilające je atramenty UV LED uzyskały nagrodę EDP Award 2017 za „wyjątkową jakość i innowacyjność”.

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017


European Digital Press Association ocenia wprowadzone na rynek europejski nowe rozwiązania w obszarze technologii cyfrowych, zwracając szczególną uwagę na zapewnianą przez nie wysoką jakość, wartość dodaną jaką przynoszą swoim użytkownikom, a także wsparcie techniczne oraz serwis oferowane przez dostawcę. Tym samym nagrody EDP Award trafiają do najlepszych – zdaniem jurorów – produktów, jakie w danym roku pojawiły się na rynku.

Stworzone przez Agfa Graphics atramenty UV LED zostały docenione za „wyjątkową jakość oraz innowacyjność”. Znajdują one zastosowanie we wszystkich ploterach tego producenta wyposażonych w promienniki UV LED, jak również w licznych rozwiązaniach przemysłowych, oferowanych przez dostawców zewnętrznych.

Systemy druku wielkoformatowego, posiadające wspomniane promienniki UV LED, (zamiast tradycyjnych lamp rtęciowych) oferują szereg przewag technologicznych, przynoszących ich użytkownikom istotne korzyści. Wśród nich można wymienić m.in.: szersze spektrum stosowanych podłoży, niższe zużycie energii czy większą wydajność użytkowanego systemu.

Bazujące na specjalnej recepturze atramenty UV LED firmy Agfa Graphics są przeznaczone do zadrukowywania różnorodnych mediów sztywnych i giętkich. Zdaniem producenta gwarantują one najwyższą jakość reprodukcji oraz właściwe parametry fizyczne, m.in. przyleganie do podłoża. Wśród materiałów, na które atramenty UV LED można z powodzeniem nanosić, Agfa Graphics wymienia m.in. materiały wrażliwe na wysoką temperaturę takie jak cienkie folie styrenowe, podłoża samoprzylepne oraz rozciągliwe folie PVC. Firma dostarcza swoje atramenty również dostawcom zewnętrznym, którzy wykorzystują je w różnorodnych zastosowaniach przemysłowych, m.in. w jednoprzebiegowych maszynach do znakowania i kodowania, cyfrowego zadrukowywania etykiet, produkcji opakowań oraz dekorowania.

Za szeroki gamut kolorystyczny i wysoką żywotność barw, uzyskiwanych przy użyciu atramentów UV LED firmy Agfa Graphics, odpowiada stworzona przez nią technologia tzw. cienkiej warstwy (Thin Ink Layer). Łączy ona w sobie niskie zużycie atramentu z wysoką jakością reprodukowanych kolorów.

European Digital Press Association, twórca nagród EDP Awards, zrzesza magazyny branżowe, specjalizujące się w technologiach cyfrowych z 14 krajów Europy, które docierają do ponad miliona profesjonalnych odbiorców. W skład jury oceniającego wprowadzane na rynek w danym roku rozwiązania wchodzą niezależni konsultanci, wydawcy, inżynierowie oraz inne osoby związane z branżą poligraficzną. Głównym kryterium, jakie brane jest pod uwagę podczas przyznawania nagród konkretnym produktom, jest ich innowacyjność, zarówno w aspekcie technologicznym (poprawa prędkości, jakości, funkcjonalności czy proekologiczności), jak i ekonomicznym (wymierne oszczędności dla użytkownika).

Źródło: Agfa Graphics

Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone

Nowy Rok, Nowe Produkty, Nowe oferty, NOWI WYSTAWCY...