Infosystems SA jednym z największych wystawców targów Poligrafia 2013

2013-06-06

System do obsługi zleceń - PuzzleFlow WebToPrint oraz prezentowany po raz pierwszy na publicznym forum system informatyczny zarządzania klasy MIS- PuzzleFlow Manager to dwie absolutne nowości z aktualnej oferty firmy Infosystems SA , prezentowanej podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia 2013, która odbywała się w Poznaniu w dniach 21-24 maja br.

Oprócz nich na swoim - jednym z największych podczas tej imprezy stoisku – firma zaprezentowała szeroko znany już na rynku kompleksowy i zintegrowany system informatyczny, wspomagający zarządzanie produkcją - PrintManager ,uzupełniony o nowe innowacyjne rozwiązanie - PrintManager Connector, które odpowiada za bezpośrednią integrację systemu MIS z urządzeniami parku maszynowego oraz innymi systemami w drukarni. Wszystkie prezentowane propozycje firmy Infosystems SA budziły powszechne zainteresowanie odwiedzających, na czele z nagrodzonym Złotym Medalem MTP systemem PuzzleFlow WebToPrint. Warto również wspomnieć, że spółka wzięła czynny udział w towarzyszącej targom konferencji Policon, będąc jej partnerem oraz jednym z uczestników panelu dyskusyjnego.Sukces prezentacji firmy Infosystems SA.

Powszechne zainteresowanie odwiedzających, możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu, Złoty Medal MTP, czynny udział w jednej z najciekawszych imprez towarzyszących targom, jaką był niewątpliwie Policon - wszystko to składa się na nasz targowy sukces – mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA. – Warto zauważyć, że pomysł prezentacji pełnego procesu produkcji poligraficznej – od inicjującego go zlecenia zarejestrowanego w systemie typu Web-to-print, poprzez wydrukowanie danej pracy na maszynach drukujących i wykończenie jej na maszynach introligatorskich – przyciągnęła wielu gości na stoisko Infosystems. Co ciekawe i warte podkreślenia, znajdowały się wśród nich osoby bardzo zainteresowane rozwiązaniami z naszej oferty i interesujące się szczegółami. Grono naszych specjalistów, którzy byli do ich dyspozycji przez cały okres targów, odnotowało wizyty przedstawicieli zarówno małych, jak dużych drukarń, ponieważ zaprezentowana szeroka oferta nie pomija żadnej znaczącej kwestii z zakresu zarządzania poligrafią i pozwala zaproponować nasze rozwiązanie dostosowane do potrzeb każdej z tych grup odbiorców. Nasz udział w reaktywowanej po kilku latach konferencji Policon, której byliśmy partnerem i aktywnym uczestnikiem jej panelu dyskusyjnego, również postrzegamy w kategoriach sukcesu. Jesteśmy także bardzo dumni z przyznanego naszemu rozwiązaniu Złotego Medalu MTP, co jest najlepszym i najbardziej przekonywującym dowodem wysokiej klasy prezentowanych przez nas systemów”.

Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) dla PuzzleFlow WebtoPrint

Każdego roku o to prestiżowe wyróżnienie ubiega się niemal 500 produktów. Regulaminowe kryteria nie należą jednak do łatwych i pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury (który tworzy zespół ekspertów; specjalistów reprezentujących poszczególne dziedziny życia gospodarczego i poszukujących produktów  nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie) uzyskują tylko najlepsze ze zgłoszonych do tego prestiżowego konkursu projektów. „Cieszymy się z przyznania w tym roku Złotego Medalu MTP m.in. naszemu produktowi. System PuzzleFlow WebToPrint to rzeczywiście unikalna na skalę światową propozycja, a Złoty Medal MTP jest potwierdzeniem jej wartości, innowacyjności i ogólnie wysokiego poziomu”. Goście odwiedzający stoisko Infosystems SA podczas tegorocznej edycji targów Poligrafia mieli okazję przyjrzeć się dokładniej temu rozwiązaniu. System prezentowany był bowiem na żywo i – co najważniejsze - w całym zautomatyzowanym łańcuchu następujących po sobie procesów technologicznych produkcji poligraficznej.

W Poznaniu zaprezentowaliśmy po raz pierwszy jego najnowszą wersję, która powstała w wyniku intensywnych prac naszych inżynierów, jakie prowadzone są w naszej centrali w Warszawie i w Centrum Badawczo-Rozwojowym w Krakowie” – mówi Mariusz Sosnowski.

PuzzleFlow WebToPrint jest oparty na natywnym, pdf’owym systemie przygotowania produkcji PuzzleFlow, który stanowi zamkniętą kompleksową platformę w zakresie obsługi zleceń i ich realizacji. Łączy on w sobie: sklep internetowy dla produkcji poligraficznej (e-Commerce), workflow PDF (PrePress) oraz system zarządzania drukarnią (maszyny, statusy prac, liczba prac oczekujących na każdym z etapów/urządzeń), co gwarantuje daleko idącą automatyzację i stabilność procesu obsługi klienta i przetwarzania materiału oraz zapewnia najwyższą zgodność z obowiązującymi standardami. Warto wspomnieć, że weźmie on również udział w konkursie o "Złoty Medal – Wybór Konsumenta", w którym oddawane są głosy na najlepszy produkt targów. Głosowanie prowadzone jest na stronie http://www.zlotymedal.mtp.pl. Firma Infosystems SA serdecznie zaprasza do głosowania na swój produkt.

Innowacyjność i kompleksowość rozwiązań doceniona przez odwiedzających stoisko Infosystems SA

Firma Infosystems SA zaprezentowała na swoim stoisku również inne ciekawe, innowacyjne i kompleksowe rozwiązania, które bardzo spodobały się odwiedzającym. Wielu z nich zadeklarowało chęć ich zakupu, inni poczynili już nawet konkretne kroki w celu ich nabycia i stosowania. Wśród systemów był m.in. prezentowany po raz pierwszy na targach Poligrafia 2013 system PuzzleFlow Manager. „Na tę naszą propozycję czekały małe i średnie drukarnie, poszukujące uniwersalnego rozwiązania do optymalizacji standardowej produkcji i wykorzystania wszystkich istniejących zasobów przedsiębiorstwa. Jego atutem jest fakt, że system ten można szybko wdrożyć, by jak najszybciej przynosił on wymierne efekty przedsiębiorstwu, a dodatkowo jego wdrożenie nie pociąga za sobą dużych kosztów takiej inwestycji – podkreśla Mariusz Sosnowski. – Nasz nowy system - PuzzleFlow Manager – jest skutecznym rozwiązaniem dla mniejszych zakładów. Wykorzystuje on ponadto potencjał technologii PuzzleFlow, a elementy zarządzania klasy MIS zostały tu oparte na bardzo dobrze znanym na rynku systemie Galileo. Kilkunastoletnie doświadczenie i wiele wdrożeń obu tych systemów jest najlepszą rekomendacją dla tego rozwiązania, które cieszyło się ogromnym zainteresowaniem naszych gości”.

Bardzo istotnymi rozwiązaniami, prezentowanymi na stoisku Infosystems SA podczas targów Poligrafia 2013, były usprawniające zarządzanie przedsiębiorstwem poligraficznym systemy PrintManager MIS oraz PrintManager Connector. Oba zaprojektowano z myślą o największych oraz najbardziej wymagających przedsiębiorstwach w oparciu o standardy CRM (Customer Relationship Management), MRP II (Manufacturing Resource Planning), JDF (Job Definition Format) oraz przy uwzględnieniu wymagań norm jakościowych ISO. Wdrożony już w kilkudziesięciu drukarniach - zarówno offsetowych jak i fleksograficznych oraz o mieszanej technologii druku – system PrintManager jest kompletnym zintegrowanym i wypróbowanym narzędziem do rejestracji, przetwarzania i prezentacji danych związanych ze wszystkimi etapami produkcji, począwszy od zapytania ofertowego, poprzez kalkulację kosztów, negocjacje handlowe, rejestrację zamówień, opracowanie kart technologicznych, planowanie produkcji, rejestrację czynności produkcyjnych, na procesach dystrybucji i sprzedaży kończąc. PrintManager Connector umożliwia natomiast komunikację z urządzeniami parku maszynowego oraz oprogramowaniem prepress drukarni przy użyciu m. in. standardu wymiany danych JDF (Job Definition Format), co jest odpowiedzią na potrzeby firm, pragnących przy jego pomocy kontrolować całe przedsiębiorstwo.

Bardzo dobrą dla nas informacją jest fakt – co wyraźnie pokazała tegoroczna edycja targów Poligrafia – że coraz więcej firm priorytetowo traktuje inwestycje w rozwiązania IT. Przynoszą one bowiem wymierne korzyści przedsiębiorcom i świadomość tego wyraźnie rośnie, szczególnie w przełomowych okresach ale zarazem jest to pozytywnym rezultatem również i naszych konsekwentnych starań na przestrzeni ostatnich 14 lat. Drukarnie w Polsce - po niejednokrotnie bardzo kosztownych inwestycjach w nowoczesne środki produkcji - zaczęły teraz baczniej przyglądać się rozwiązaniom IT, które pozwalają pełniej wykorzystać posiadane już zasoby, usprawniają wewnętrzne procesy, porządkują przedsiębiorstwo oraz zwiększają jego konkurencyjność na rynku. Takimi są właśnie rozwiązania oferowane przez naszą firmę. Dlatego jestem głęboko przekonany, że w najbliższym czasie będą się one coraz częściej pojawiały w kręgu zainteresowania zakładów poligraficznych również w Polsce, bo na zachodzie Europy czy w Stanach Zjednoczonych ich wykorzystanie stało się już od dawna standardem. Targi wyraźnie pokazały, że również nasz rodzimy rynek dojrzał do tego rodzaju dochodowych inwestycji jakimi są inwestycje w poprawę organizacji i zarządzania,co bardzo nas cieszy i stanowi dobrą prognozę na najbliższą przyszłość” – podsumowuje Mariusz Sosnowski.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?