Ikonos prezentuje nowe materiały we Frankfurcie

2014-11-26

Podczas niemieckiej edycji listopadowych targów Viscom 2014, rodzime materiały do druku wielkoformatowego z zaprezentowała firma Ikonos z Opola.

Większość klientów odwiedzających nasze stoisko pochodziła z Niemiec. Nie mniej jednak, przez 3 dni targów rozmawialiśmy z kilkuset klientami z kilkunastu krajów! - mówi Paweł Stania z działu marketingu.

Zaprezentowaliśmy kilkadziesiąt materiałów produkowanych w naszej fabryce w tym kilka nowości, które jak się spodziewaliśmy cieszyły się największym zainteresowaniem. Były to: dwuwarstwowy blockout Ikonos BLM 600, gruby blockout Ikonos BLM 630 oraz całą serię materiałów Fast&Easy z klejem strukturalnym ułatwiającym aplikację.- podsumowuje Paweł Stania

Rodzina blockoutów

W bieżącym roku rodzinę naszych blockoutów, dodam cenionych w całej Europie, uzupełniły dwa produkty: dedykowany do rollupów BLM 600 i do zastosowań wystawienniczych BLM 630. Możemy powiedzieć że mamy już kompletną gamę materiałów powlekanych do zastosowań wewnętrznych, których zadaniem jest blokowanie światła. - kontynuuje Stania.

Ikonos Proficoat BLM 600 SM to ekonomiczny wariant blockoutu polipropylenowego. Jego grubość całkowita to 195 mikronów na którą składają się dwie, 80-mikronowe warstwy PP rozdzielone czarnym klejem mającym za zadanie blokowania światła padającego z obu stron. Przeznaczony do roll-up'ów BLM 600 SM to materiał o powłoce półmatowej nadającej się do jednostronnego zadruku eko, mild i twardo-solwentowego.

Ikonos Proficoat BLM 630 SM to bardzo gruby wariant klasycznego blockoutu 3- warstwowego (PP-PET-PP). Jest to niezwykle sztywna i stabilna wymiarowo materiał, przeznaczony pop-upów, standów, systemów wystawienniczych, grafiki POS, ścianek. Posiada znakomite właściwości blokowania światła, wysoką zdolność wchłaniania atramentu, szeroki gamut kolorystyczny oraz posiada bardzo dobrą odporność mechaniczną. Jego grubość wynosi 435 mikronów, gdzie sama wewnętrzna warstwa ma aż 250 mikronów.

Rodzina Fast&Easy

Fast&Easy to najnowsza gama produktów opracowanych i produkowanych na naszej linii produkcyjnej. Ideą przyświecającą powstanie tych produktów była łatwa aplikacja bez pęcherzyków powietrza. Udało się to osiągnąć dzięki niepełnej strukturze kleju, która umożliwia wyprowadzenie powietrza i wody. Portfolio tych materiałów obejmuje zarówno folie dekoracyjne jak folię z efektem szkła mrożonego jaki i folie białe do zadruku wielkoformatowego. - wylicza Paweł Stania.

Ikonos Profiflex Pro AIR+ Fasy&Easy to nowa rodzina folii samoprzylepnych z klejem o specjalnej (tzw. kanalikowym) strukturze ułatwiającej wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE). Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i matowe, folie polimerowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Ikonos

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska