Ikonos prezentuje nowe materiały we Frankfurcie

2014-11-26

Podczas niemieckiej edycji listopadowych targów Viscom 2014, rodzime materiały do druku wielkoformatowego z zaprezentowała firma Ikonos z Opola.

Większość klientów odwiedzających nasze stoisko pochodziła z Niemiec. Nie mniej jednak, przez 3 dni targów rozmawialiśmy z kilkuset klientami z kilkunastu krajów! - mówi Paweł Stania z działu marketingu.

Zaprezentowaliśmy kilkadziesiąt materiałów produkowanych w naszej fabryce w tym kilka nowości, które jak się spodziewaliśmy cieszyły się największym zainteresowaniem. Były to: dwuwarstwowy blockout Ikonos BLM 600, gruby blockout Ikonos BLM 630 oraz całą serię materiałów Fast&Easy z klejem strukturalnym ułatwiającym aplikację.- podsumowuje Paweł Stania

Rodzina blockoutów

W bieżącym roku rodzinę naszych blockoutów, dodam cenionych w całej Europie, uzupełniły dwa produkty: dedykowany do rollupów BLM 600 i do zastosowań wystawienniczych BLM 630. Możemy powiedzieć że mamy już kompletną gamę materiałów powlekanych do zastosowań wewnętrznych, których zadaniem jest blokowanie światła. - kontynuuje Stania.

Ikonos Proficoat BLM 600 SM to ekonomiczny wariant blockoutu polipropylenowego. Jego grubość całkowita to 195 mikronów na którą składają się dwie, 80-mikronowe warstwy PP rozdzielone czarnym klejem mającym za zadanie blokowania światła padającego z obu stron. Przeznaczony do roll-up'ów BLM 600 SM to materiał o powłoce półmatowej nadającej się do jednostronnego zadruku eko, mild i twardo-solwentowego.

Ikonos Proficoat BLM 630 SM to bardzo gruby wariant klasycznego blockoutu 3- warstwowego (PP-PET-PP). Jest to niezwykle sztywna i stabilna wymiarowo materiał, przeznaczony pop-upów, standów, systemów wystawienniczych, grafiki POS, ścianek. Posiada znakomite właściwości blokowania światła, wysoką zdolność wchłaniania atramentu, szeroki gamut kolorystyczny oraz posiada bardzo dobrą odporność mechaniczną. Jego grubość wynosi 435 mikronów, gdzie sama wewnętrzna warstwa ma aż 250 mikronów.

Rodzina Fast&Easy

Fast&Easy to najnowsza gama produktów opracowanych i produkowanych na naszej linii produkcyjnej. Ideą przyświecającą powstanie tych produktów była łatwa aplikacja bez pęcherzyków powietrza. Udało się to osiągnąć dzięki niepełnej strukturze kleju, która umożliwia wyprowadzenie powietrza i wody. Portfolio tych materiałów obejmuje zarówno folie dekoracyjne jak folię z efektem szkła mrożonego jaki i folie białe do zadruku wielkoformatowego. - wylicza Paweł Stania.

Ikonos Profiflex Pro AIR+ Fasy&Easy to nowa rodzina folii samoprzylepnych z klejem o specjalnej (tzw. kanalikowym) strukturze ułatwiającej wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE). Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i matowe, folie polimerowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Ikonos