HP wprowadza na rynek nowe sieciowe wielkoformatowe e-drukarki, przeznaczone dla projektantów

2011-05-31

Proste w obsłudze rozwiązania do druku HP Designjet oferują ekran dotykowy oraz możliwość drukowania bezpośrednio z Internetu

HP rozszerzyło swoją ofertę drukarek sieciowych HP Designjet Sprinter, które usprawniają proces druku wielkoformatowego oraz zapewniają szybki dostęp do plików w zespołach architektów, inżynierów i konstruktorów.

Nowa drukarka HP Designjet T1300 ePrinter służy przede wszystkim dużym zespołom roboczym, podczas gdy HP Designjet T790 ePrinter została stworzona z myślą o mniejszych, mobilnych zespołach. Oba te urządzenia upraszczają proces druku wielkoformatowego oraz udostępniania plików, dzięki czemu profesjonaliści mogą skupić się na tworzeniu swoich projektów. Dzięki drukarkom HP ePrinters, podłączonym do Internetu,
użytkownicy mogą:

— podłączyć pamięć przenośną USB lub laptopa bezpośrednio do urządzenia, by wydrukować pliki bez sterownika,
— drukować bezpośrednio z Internetu i umieszczać w nim swoje skany, bez użycia komputera, jak również przeglądać projekty poprzez jedyny wśród urządzeń wielkoformatowych kolorowy ekran dotykowy, teraz także dzięki nowemu rozwiązaniu HP ePrint & Share,(1)
— drukować zdalnie z komputera lub smartphone’a(2) na dowolnej drukarce HP Designjet podłączonej do Internetu, dzięki HP ePrint & Share
— projektować bez przerw oraz chronić inwestycję, dzięki automatycznemu pobieraniu aktualizacji przez serwer internetowy

„W zeszłym roku, HP zaprezentowało pierwsze sieciowe, zintegrowane urządzenie wielofunkcyjne po cenie niższej niż 9000 USD, co w dużym stopniu usprawniło współpracę oraz sposób zarządzania wydrukami wielkoformatowymi”, powiedział Santiago Morera, vice president i general manager, Designjet Large Format Solutions, HP. „Dziś HP prezentuje kolejne rozwiązanie, które znacznie upraszcza proces druku wielkoformatowego poprzez możliwość drukowania i udostępniania plików przez Internet, w dowolnym miejscu i czasie.”

Ponadto, HP oferuje darmowe ulepszenie oprogramowania dla wszystkich drukarek HP Designjet T2300 eMFP, dostępne od 20 maja. Aktualizacja ta zapewnia szybki dostęp do usługi HP ePrint & Share poprzez ekran dotykowy drukarki, sprawiając, że HP Designjet T2300 eMFP jest pierwszym w branży urządzeniem z dostępem do Internetu, oferującym funkcje drukowania, skanowania i kopiowania.
“Każde nowe urządzenie wprowadza nowy sposób tworzenia”, powiedział Benedetta Tagliabue, użytkownik HP Designjet T2300 i współzałożyciel firmy architektonicznej EMBT, z siedzibą w Barcelonie. „Jestem podekscytowany nowymi możliwościami przemieszczania się pomiędzy biurami, zachowując pełen dostęp do projektów. Dystans nie stanowi już więcej problemu.”
“Sposób, w jaki pracuje nasza firma byłby nieosiągalny bez narzędzia HP ePrint & Share”, dodał Benetta. „Szczególnie niemożliwe byłoby utrzymanie tak doskonałej komunikacji pomiędzy wieloma lokalizacjami, w których realizujemy obecnie nasze projekty.”

Nowa generacja rozwiązań do druku HP Designjet
Pierwsza wielkoformatowa drukarka sieciowa HP Designjet T1300 ePrinter pomaga zespołom w realizacji nagłych projektów oraz drukowaniu wysokich nakładów, oferując dwie łatwe w wymianie role na nośniki oraz druk do dwóch arkuszy w formacie A1 na minutę. Wbudowany serwer sieciowy ułatwia kontrolę dostępu użytkowników a bezpieczne usuwanie danych z dysku zaspokaja potrzeby związane z bezpieczeństwem.
Oferując funkcjonalność urządzenia plug-and-play oraz łatwość współpracy drukarek sieciowych, HP Designjet seria T790 ePrinter ułatwia małym zespołom roboczym realizację wysokiej jakości projektów w jednym połączonym środowisku sieciowym. Urządzenie to jest dostępne w wersji 61- lub 111,8 –centymetrowej (24- lub 44-cale), charakteryzuje się łatwością w wymianie i dostępie do roli, posiada pamięć 8 GB umożliwiającą bezproblemowe drukowanie złożonych plików.


Uproszczenie drukowania i udostępniania plików wielkoformatowych. 
HP ePrint & Share jest narzędziem ułatwiającym projektantom drukowanie, udostępnianie i łatwą lokalizację ich wielkoformatowych projektów. Ponadto pomaga ono w prosty sposób dostosować wygląd strony, tworzyć dokładny podgląd wydruków oraz zapisywać pliki gotowe do druku, wszystko to poprzez jeden wyświetlacz. Użytkownicy mogą za pomocą jednego kliknięcia zapisywać pliki w trakcie drukowania w celu ich szybkiego udostępniania pozostałym członkom zespołu projektowego.
HP ePrint & Share jest gotowe do pobrania, bez żadnych dodatkowych kosztów dla użytkowników urządzeń HP Designjet. Jest ono również dostępne poprzez ekran dotykowy urządzeń sieciowych HP Designjet T2300 eMFP oraz HP Designjet T1300 i T790 ePrinter.
Dzięki dodatkowi HP ePrint & Share do AutoCAD, użytkownicy mogą za jednym kliknięciem zapisywać pliki gotowe do wydruku, bezpośrednio z aplikacji AutoCAD, stworzonej przez wiodącą w tej branży firmę Autodesk. Ponadto licencja na oprogramowanie AutoCAD Raster Design, dołączana podczas zakupu urządzenia HP Designjet T2300 eMFP zapewnia pełne skanowanie szkiców, wydrukowanych planów czy światłodruków, które następnie można zapisać w postaci cyfrowej i wektorowej dla późniejszej pracy nad projektem.
“Zarówno Autodesk, jak i HP są zaangażowane w dostarczanie klientom nowych rozwiązań, które ułatwiają projektowanie i tworzenie imponujących rzeczy”, powiedział Amy Bunszel, vice president, produkty AutoCAD, Autodesk. „ Narzędzie HP ePrint & Share sprawia, że drukowanie z aplikacji AutoCAD jest jeszcze łatwiejsze i pozwala oszczędzić klientom czas oraz zwiększyć ich produktywność”.
HP Designjet T1300 ePrinter pomaga dużym zespołom w realizacji nagłych projektów oraz drukowaniu wysokich nakładów, oferując dwie łatwe w wymianie role na nośniki oraz druk do dwóch arkuszy w formacie A1 na minutę.
Oferując funkcjonalność urzadzenia plug-and-play oraz łatwość współpracy drukarek sieciowych , HP Designjet seria T790 ePrinter ułatwia małym zespołom roboczym realizację wysokiej jakości projektów CAD w jednym połączonym środowisku sieciowym
Ceny i dostępność
HP Designjet T1300 ePrinter, €6,300  1 czerwca 
HP Designjet T1300 PostScript Sprinter, €8,060  1 czerwca 
HP Designjet T790 24-inch Sprinter, €2,350  1 czerwca  
HP Designjet T790 24-inch PostScript Sprinter, €3,000  1 czerwca  
HP Designjet T790 44-inch Sprinter, €3,650  1 czerwca 
HP Designjet T790 44-inch PostScript Sprinter, €4,650  1 czerwca  
HP Designjet T2300 eMFP, €9,200  Dostępne    
HP Designjet T2300 PostScript eMFP, €11,000 Dostępne    
HP Designjet T2300 eMFP aktualizacja oprogramowania sieciowego,   bez dodatkowych kosztów 20 maja 
HP ePrint & Share, bez dodatkowych kosztów     Dostępne    
Więcej informacji o najnowszej ofercie HP Designjet można znaleźć na stronie www.hp.com/go/simplify i www.facebook.com/HPdesigners, Twitter www.twitter.com/hpgraphicarts oraz YouTube www.youtube.com/hpgraphicarts
O HP
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną. Więcej informacji na temat HP (NYSE: HPQ) można znaleźć pod adresem http://www.hp.com.
(1)  HP ePrint & Share jest darmowym rozwiązaniem do druku sieciowego, umożliwiającym tworzenie i zarządzanie plikami online. Wymaga połączenia internetowego.
(2)  Możliwość zdalnego drukowania będzie dostępna pod koniec 2011 roku.
(3)  Aktualne ceny mogą ulec zmianie. Prosimy o kontakt z konsultantem HP lub sprzedawcą


© 2011 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informacje zawarte w tym dokumencie mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Jedyne gwarancje na produkty i usługi HP zostały zawarte w dokumentach gwarancyjnych dołączanych do produktów i usług. Żadna treść niniejszej publikacji nie powinna być traktowana jako dodatkowa gwarancja. HP nie odpowiada za błędy techniczne lub redaktorskie lub przeoczenia zawarte w niniejszej publikacji.


  • szkoda

    Gość: maja | 2011-05-31 20:20:38

    ciekawa oferta, maja dobre atramentowe rozwniez, moja bez awarii juz ponad 3 lata chodzi, na pewno duze znaczenie ma to ze zamiennikow nie uzywam, szkoda cos takiego do dobrego sprzetu wkladac

Dodaj komentarz


Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska