HP uznane za lidera w usługach zarządzania drukiem przez niezależną firmę badawczą Forrester

2012-06-04

Firma HP poinformowała dziś, że zajęła pozycję lidera w opublikowanym niedawno raporcie „The Forrester Wave™: Managed Print Services, Q2 2012”.

Wśród kryteriów wymienionych przez Forrester, które zadecydowały o zajęciu przez HP czołowej pozycji w rankingu usług zarządzania drukiem (MPS), znalazły się m.in. globalny zasięg, rozwiązania mobilne, oprogramowanie przydzielające użytkownikom możliwość drukowania na określonych zasadach oraz wsparcie dla kontraktów korporacyjnych i outsourcingu technologii informatycznych.

Według Forrestera, dzięki dużej (i wciąż rosnącej) liczbie zainstalowanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych w firmach, HP zdobywa kontrakty MPS, a dział HP Services (poprzednio EDS) może zapewnić outsourcing w zakresie zarządzania siecią, desktopami i centrami danych oraz skierować ofertę do przedsiębiorstw, które potrzebują pełnej gamy usług HP. Globalny zasięg, najlepsze rozwiązania środowiskowe oraz kompleksowe podejście do usług zarządzania drukiem zapewniają HP pierwsze miejsce na rynku. Partnerstwo z Canonem w zakresie urządzeń wielofunkcyjnych kategorii 5 i 6, które obowiązuje w Ameryce Północnej oraz w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), dodatkowo rozszerza ofertę urządzeń objętych usługami HP.
Usługi HP zwiększają marżę zysku i umożliwiają nowe inicjatywy
Takie organizacje, jak Global Experience Specialists Inc., Pace University i Office Depot skorzystały niedawno z oferty HP MPS. Global Experience Specialists Inc. (GES), lider w dziedzinie wystawiennictwa, organizacji imprez i usług marketingu detalicznego, który potrzebował rozwiązania do ograniczenia kosztów druku, kompleksowego zarządzania infrastrukturą druku oraz usprawnienia przepływu dokumentów, zwiększył wydajność pracy dzięki wsparciu ze strony HP. Firma dodatkowo zmniejszyła liczbę urządzeń drukujących o niemal dwie trzecie, jednocześnie zyskując nowe możliwości, takie jak skanowanie do poczty e-mail i faksowanie przez sieć.

Usługi HP MPS zwiększają łatwość zarządzania i niezawodność, ograniczają koszty oraz wpływ na środowisko
Nowojorski uniwersytet Pace University z trzema kampusami, gdzie uczy się 13 000 studentów, musiał usprawnić zarządzanie drukiem. Studenci drukowali więcej niż potrzebowali. Działo się tak, ponieważ bezpłatny druk — łącznie ze stronami tytułowymi — nie był ograniczony. Ponadto, trudno było na bieżąco zarządzać drukarkami i uzupełniać materiały eksploatacyjne.

Problemy te udało się rozwiązać dzięki usługom HP w zakresie zarządzania drukiem - zwiększono niezawodność drukarek, wprowadzono także możliwość drukowania z wielu lokalizacji, kopiowanie i skanowanie do poczty e-mail. Dzięki rozwiązaniu HP Controlled Print i udostępnieniu tonerów po obniżonej cenie uniwersytet mógł ustalić rozsądną cenę za wydruki i jednocześnie ograniczyć zużycie papieru o co najmniej 100 000 arkuszy w jednym semestrze.(2)

HP – informacje
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes, rządy i społeczeństwo. Jako największe na świecie przedsiębiorstwo z branży zaawansowanych technologii, HP dostarcza szeroką gamę produktów, w tym drukarki, komputery osobiste, oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną, które rozwiązują problemy klientów. Więcej informacji na temat HP (NYSE: HPQ) można znaleźć pod adresem http://www.hp.com.

(1) „The Forrester Wave: Managed Print Services Q2 2012”, Forrester Research, Inc., maj 2012 r.
(2) Studium wdrożenia u klienta HP: Pace University, 2012.

© 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie mogą ulec zmianie bez powiadomienia. Jedyne gwarancje, jakich udziela HP na swoje produkty i usługi, są wymienione w jawnych postanowieniach gwarancyjnych towarzyszących tym produktom i usługom. Żadnej zawartej tu informacji nie należy traktować jako dodatkowego zobowiązania gwarancyjnego. HP nie ponosi odpowiedzialności za błędy techniczne lub redakcyjne w niniejszej informacji prasowej.
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?