Figaro z Duplo

2010-03-29

Firma Figaro z Ryk to drukarnia, która po raz kolejny postawiła na markę Duplo (wcześniej już firma korzystała z maszyn tego producenta w swojej codziennej produkcji). Tym razem wybór padł na system Duplo 2000 oraz Docucutter 645. Oba urządzenia zwiększyły wydajność drukarni i wpłynęły na wyższą jakość realizowanej tu produkcji.Drukarnia Figaro dysponuje obecnie urządzeniami do arkuszowego druku offsetowego i cyfrowego oraz w pełni wyposażoną introligatornią. Drukuje w wielkim formacie (opierając się na technologii solwentowej i pigmentowej), wykonuje wszelkiego rodzaju reklamy - posiada systemy laserowe do cięcia i grawerowania, ploter termiczny, ploter frezujący oraz plotery tnące. Uzupełnieniem jej oferty są nadruki wykonywane w technologii sitodrukowej i tampondrukowej.

Integralną częścią firmy jest również dział graficzny ściśle współpracujący z projektantami stron internetowych, jakich zatrudnia Figaro. Realizuje również produkcję wykorzystując technologię offsetową. Firma istnieje od połowy lat dziewięćdziesiątych. Wydawała wówczas Sondę - informator będący nośnikiem informacji o przedsiębiorstwach działających w regionie.
Z czasem jednak w naturalny sposób rozwijała się, skupiając swoją działalność coraz intensywniej na druku i reklamie. W ślad za tym w kolejnych latach pojawiały się w firmie Figaro nowe urządzenia, dzięki którym mogła ona zaproponować swoim klientom kompleksową obsługę – od projektu do odbioru gotowej pracy. Obecnie, oprócz wyżej wymienionej produkcji, wraca częściowo do swoich korzeni – w planach firmy jest bowiem wydawanie lokalnego magazynu poświęconego rynkowi związanemu ze ślubami.

Przeprowadziliśmy już pierwsze badania, które wskazują, że na lokalnym rynku jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju wydawnictwo, dlatego z pierwszym numerem naszego nowego kwartalnika ruszyliśmy już w marcu – mówi Paweł Jaguś, właściciel drukarni. – mówi Paweł Jaguś, właściciel drukarni.

Inwestycje firmy Figaro opierały się zawsze na nowych technologiach, które pozwalały jej zaproponować zawsze więcej, niż mogły to zrobić inne zakłady poligraficzne, by móc zrealizować motto firmy „dawać klientom więcej niż inni”. W tym samym duchu realizowane były również ostatnie inwestycje firmy w system Duplo 2000 i Docucutter 645.

Oba urządzenia odpowiadały aktualnym potrzebom drukarni, choć Paweł Jaguś nie wyklucza ich poszerzenia w niedalekim czasie, bo jak twierdzi kryzys przynosić może pewne szanse drukarni; w trudniejszych czasach wiele firm korzysta właśnie z reklamy, by poinformować rynek o swoich usługach a drukarnie realizujące produkcję reklamową mogą tylko na tym skorzystać. Jeśli odpowiednio to wykorzystają z pewnością pójdą krok naprzód.

System Duplo 2000 służy przede wszystkim do produkcji broszur z wydajnością do 2000 egzemplarzy w ciągu godziny i pojawił się w związku z nowymi inwestycjami firmy Figaro w cyfrowe maszyny drukujące. Składa się z jednej dziesięciopółkowej wieży zbierającej (DC-10/60), mostu łączącego i agregatu szyjąco-złamującego (DBM-120), w pamięci którego można zapisać kilka często używanych zadań, co ułatwia przełączanie między poszczególnymi pracami.

System posiada również układarkę DBM-400STR. Taki zestaw urządzeń pozwala na opcję pracy sytemu „w prawo” – system zbiera arkusze, sortuje je offsetowo i odkłada gotowe egzemplarze w module odbierającym lub „w lewo” – system zbiera arkusze, poddaje falcowaniu i zszyciu – jako efekt końcowy otrzymujemy gotową broszurę. Dzięki temu system obsługuje różne prace drukowane w drukarni Figaro – zarówno pochodzące z maszyn cyfrowych, jak i offsetowych. Dodatkowo jest systemem składającym się z modułowych komponentów, które pozwalają na rozbudowę zestawu o kolejne funkcjonalne elementy wraz ze wzrostem potrzeb drukarni.

Docucutter 645 jest z kolei unikalną, innowacyjną i wielofunkcyjną maszyną umożliwiająca: cięcie wzdłużne, poprzeczne, obcinanie, bigowanie w jednym przebiegu oraz perforowanie. Jest odpowiednim narzędziem do produkcji wizytówek, pocztówek, ulotek, okładek na płyty CD i DVD, a także wszelkiego rodzaju broszur i materiałów marketingowych.
Doskonale radzi sobie również z mankamentami, jakie mogą towarzyszyć produkcji cyfrowej - separujące noże powietrzne zainstalowane w podajniku eliminują problemy z nagromadzonymi ładunkami elektrostatycznymi.
Dodatkowo system podawania z separacją wyróżnia się ultradźwiękowym wykrywaniem podwójnych arkuszy, co znacznie redukuje ilość odpadów. Arkusze są pojedynczo podawane od góry stosu, dzięki czemu eliminowane są wszelkie zarysowania i ścieranie się druku. Docucutter DC-645 jest urządzeniem prostym w obsłudze.

Standardowo zapamiętuje 80 różnych zadań, które są rozpoznawalne, dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, pozwalających na identyfikację parametrów zadania. Dodatkową zaletą urządzenia jest to, że wszystkie jego ustawienia mogą być regulowane automatycznie, co znacznie przyśpiesza jego obsługę (standard JDF). Docucutter DC-645 ponadto automatycznie reguluje i koryguje problem przesunięcia obrazu, za każdym razem pozycjonując miejsca obcinania, rozcinania i bigowania w zamierzonej pozycji, wyrównując ją do obrazu, a nie do arkusza.
To naprawdę doskonałe urządzenie – mówi Paweł Jaguś – właściwie bezkonkurencyjne. Rozpoczęło pracę w naszej drukarni, kiedy realizowaliśmy bardzo dużo zleceń na kalendarze. Funkcjonalność tego urządzenia okazała się w tamtym czasie ogromna. Nie ma chyba drugiego takiego na rynku, który wykonywałby tyle funkcji w jednym przebiegu tak precyzyjnie i szybko. Kiedyś musielibyśmy wykorzystywać kilka osób, by móc wykonać te prace, które teraz powierzamy właściwie maszynie i jednej obsługującej ją osobie, które mogą to wykonać znacznie szybciej.

Obie inwestycje, jak podkreśla właściciel Figaro, przekładają się na zadowolenie klientów drukarni, a to priorytetowa dla niej sprawa. Na pytanie dlaczego po raz kolejny wybór padł na urządzenia Duplo Paweł Jaguś odpowiada: Ważna jest dla nas osoba pana Fryderyka Wiernickiego, który potrafi doradzić nam i znaleźć dla nas zawsze odpowiednie rozwiązanie, sama marka urządzeń Duplo i jakość świadczonych przez tę firmę usług oraz jej profesjonalny serwis.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Gabriela.Swat@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com
Aktualności

2019-10-15 11:38:18 | Komentarze: 0

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Podczas tegorocznych targów Labelexpo Europe 2019 firma Nilpeter skoncentrowała się na prezentacjach dwóch wysokowydajnych maszyn wąskowstęgowych: pokazywanej po raz pierwszy FA-22, dedykowanej zadrukowywaniu i uszlachetnianiu różnorodnych podłoży, oraz znanego już z rynku modelu FA-17, wzbogaconego o szereg opcji wykańczających i uszlachetniających m.in. w technice inkjetowej. Firma zaanonsowała też inną światową premierę w swojej ofercie: maszynę FA-26, przeznaczoną do realizacji niskonakładowych etykiet i opakowań giętkich na wstędze o szerokości 660 mm. Z myślą o zwiedzających z Polski, na stoisku obecni byli przedstawiciele Koenig & Bauer (CEE) - wyłącznego dystrybutora marki Nilpeter w naszym kraju.

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone