Festiwal Druku: plotery i akcesoria Artemis

2014-08-01

Bestsellerowe plotery i urządzenia do druku wielkoformatowego marki Artemis można będzie zobaczyć podczas kolejnej edycji targów Festiwal Druku 2014.

fastival druku2Marka Artemis jest coraz bardziej rozpoznawalna w Polsce i Europie. Portfolio Artemis obejmuje wyselekcjonowane urządzenia o najwyższym współczynniku jakości do ceny oraz najszybszym zwrotem z inwestycji (ang. ROI). Na polskim rynku najbardziej popularne są: eko-solwentowy 1601H/HL oraz twardo-solwentowy KM 3200.

W tym roku portfolio urządzeń Artemis rozszerzyło się m.in. o plotery tnące, plotery laserowe, plotery termiczne, plotery UV, systemy suszące, systemy nawijające, zgrzewarki do banerów i wyposażenie dodatkowe.

Nowość: Artemis BDR 1309X – wszechstronny ploter laserowy

Artemis BDR 1309X to wszechstronny ploter wyposażony w laser CO2 chłodzony wodą.
Wyposażony jest w 2 stoły. Pierwszy, automatycznie regulowany, o strukturze plastra miodu przeznaczony jest do cięcia twardych i lekkich materiałów typu: papier, skóra, itd. Drugi
stół, uzbrojony w metalowe poprzeczki umożliwia cięcie i grawerowanie większych materiałów takich jak plexi, drewno, szkło, kamień, itd.

Nowość: Artemis 1300 – ekonomiczny ploter tnący

Artemis 1300 to ekonomiczny ploter tnący o solidnej, aluminiowo-stalowej konstrukcji gwarantującej stabilną pracę i dokładne cięcie. Ploter wyposażony jest w wysokiej jakości rolki dociskowe zapewniające precyzyjne prowadzenie nawet najdłuższych i najgrubszych folii. Artemis 720 wyposażony jest w elektroniczny panel sterowania z wyświetlaczem. Ploter wykorzystuje algorytmy kompensacji i wygładzania krawędzi. Duży nacisk noża umożliwi cięcie najgrubszych folii.

Artemis 1601 HL – popularny ploter eko-solwentowy

Artemis 1601HL cechuje się parametrami w niczym nie odbiegającymi od możliwości maszyn europejskich i japońskich. Jego wysoka jakość została potwierdzona na targach poligraficznych i fotograficznych w całej Europie. Za wysoką jakością drukarki 1601HL stoi nowa, piezoelektryczna głowica DX7. Posiada ona 1440 dysz w konfiguracji: 8 rzędów po 180 dysz, co umożliwia zadruk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 dpi! Pod względem wydajności, Artemis 1601HL może konkurować z droższymi rozwiązaniami. Maksymalna produktywność drukarki to prawie 20 m2/h. W trybie „precyzyjnym” druk odbywa się z prędkością 12.6 m2/h, a w jakości „fotograficznej” do 8.5 m2/h. Podane prędkości są rzeczywiste i nie odbiegają od prędkości drukarek uznanych producentów.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Artemis w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Artemis

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?