Embe Press prekursorem

2013-09-16

Pierwsza maszyna z serii Omet X-Flex X4 już w Polsce!

Pierwszy w Polsce egzemplarz wąskowstęgowej maszyny drukującej Omet X-Flex X4 370, wyposażonej w zespoły fleksograficzne oraz stację wykrawającą, rozpoczął niedawno pracę w drukarni Embe Press. Jest to już trzecia maszyna firmy Omet pracująca w drukarni Embe Press, a zarazem druga dostarczona i zainstalowana przez Ferag Polska – wyłącznego dystrybutora tej marki w naszym kraju.

Omet X-Flex X4 370
Embe Press Sp. j. to działająca od ponad dwudziestu lat, 120-osobowa dziś drukarnia, której właścicielami są Sławomir Bezdek i Marian Mamczarz. Firma od początku bazuje na dwóch technikach drukowania – offsetowej i fleksograficznej, przy czym ta druga generuje obecnie 95% jej obrotów. Jej park sprzętowy składa się z pięciu maszyn drukujących, z czego trzy to urządzenia marki Omet. Najnowsza inwestycja w rozwiązanie tego producenta wynikała – jak twierdzą właściciele – z rosnącej ilości przyjmowanych przez drukarnię zamówień na opakowania, przede wszystkim z segmentu produktów dla przemysłu spożywczego. Klienci z tego rynku, zarówno polscy jak i zagraniczni, stanowią gros odbiorców realizowanej przez Embe Press produkcji.

Dostarczona do Lublina w lipcu br. maszyna Omet to model nieco mniejszy od dwóch dotychczas pracujących tu urządzeń. X-Flex X4 370 jest nowym rozwiązaniem, przystosowanym do zadrukowywania i przetwarzania podłoży elastycznych (m.in. folii niepowlekanych BOPP oraz termokurczliwych typu shrink – PET, PVC czy OPS) o grubości minimalnej 12 mikronów, standardowych papierów samoprzylepnych i niskogramaturowych kartonów. Wszystkie te materiały są wykorzystywane przez Embe Press w codziennej produkcji, a nowa maszyna tuż po zainstalowaniu została zaczęła być wykorzystywana do obsługi bieżących zleceń.

Model X-Flex X4 370, zadrukowujący wstęgę o maksymalnej szerokości 370 mm z prędkością do 190 m/min., wyposażono w szereg innowacyjnych rozwiązań automatyzujących procesy wytwórcze – szczególną uwagę producent zwraca na systemy precyzyjnej kontroli naprężenia wstęgi przetwarzanego materiału. Konstrukcja maszyny zapewnia prosty, krótki przebieg wstęgi, ponadto wyposażono ją w ergonomiczną stację drukującą, standardowy system wstępnego pasowania w trybach druk/druk oraz druk/wykrawanie, a także system kontroli registra. X-Flex serii X4 posiada podwójny napęd serwo na każdym zespole drukującym oraz automatyczny, „inteligentny” system pasowania registra wzdłużnego i poprzecznego AVS Vision 1. Co ciekawe, odbywa się ono automatycznie, bez interwencji operatora. Maszyna umożliwia przetwarzanie różnych zleceń bez konieczności wprowadzania zmian w jej podstawowej konfiguracji. Można w niej stosować zarówno farby UV jak i wodne, użytkownik do wyboru ma trzy różne systemy suszenia: gorącym powietrzem, UV lub kombinacją obu tych rozwiązań. Jak zaznaczają właściciele Embe Press, zamówiony przez nich egzemplarz został skonfigurowany zgodnie z potrzebami i specyfiką produkcji realizowanej w drukarni.

Uzasadniając wybór dostawcy kolejnego urządzenia drukującego, Marian Mamczarz mówi: „Decyzja o inwestycji w trzecią maszynę Omet wynikała przede wszystkim z pozytywnych doświadczeń z użytkowania wcześniej zakupionych urządzeń tego producenta. Zależało nam także na aspekcie kompatybilności maszyn w kontekście ich serwisowania”.

Za obsługę posprzedażową odpowiada firma Ferag Polska, wyłączny przedstawiciel marki Omet w naszym kraju. Jak dodaje Sławomir Bezdek, współpraca z nią układa się w sposób prawidłowy, czego najlepszym dowodem jest druga już maszyna dostarczona przez Ferag Polska do firmy Embe Press: „Pomimo niedługiego okresu użytkowania chwalimy sobie dokonany wybór. Maszyna spisuje się bez zarzutu, a nasi drukarze nie zgłaszają żadnych uwag i doceniają oferowane przez nią zaawansowane rozwiązania techniczne”.

Małgorzata Iwińska, odpowiedzialna w firmie Ferag Polska za sprzedaż urządzeń Omet, dodaje: „Jest nam niezmiernie miło, że właściciele tek renomowanej drukarni jaką jest Embe Press już po raz trzeci zdecydowali się na zakup rozwiązania marki Omet. Dla nas równie ważne jest to, że była to druga maszyna dostarczona i zainstalowana przez naszą firmę jako polskiego przedstawiciela Omet. Na bazie wcześniejszych doświadczeń Embe Press z większymi modelami serii X-Flex X6 wierzymy, że także maszyna X-Flex X4 370 spełni ich oczekiwania, przyczyniając się do dalszego, dynamicznego rozwoju tej lubelskiej firmy poligraficznej”.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska