Dodaj ofertę za darmo

Durst Rhotex 320 – produkcyjny ploter tekstylny

2010-07-16

Durst, specjalizujący się w produkcyjnym druku UV w tym roku wszedł w segment tekstylny, oznacza to, że spodziewamy się gwałtownego rozwoju tego rynku!

Durst Rhotex 320 – produkcyjny ploter tekstylnyDruk na tekstyliach (ang. Soft Sign) to najszybciej rozwijający się segment druku wielkoformatowego. Durst ocenia, że do 2014 roku, rynek ten będzie rósł 50% rokrocznie!

Produkty tekstylne będą w coraz większym stopniu zastępować tradycyjne nośniki reklamowe drukowane w technice solwentowej. Powodów jest wiele. Tekstylia są lżejsze i można je składać lub zwijać, wobec tego koszty transportu i magazynowania są niższe. Mają możliwość wielokrotnego użycia, prania i czyszczenia, co przemawia za ekonomicznością takiego rozwiązania.

Produkty tekstylne są przyjazne środowisku gdyż stosowane są „zielone”, bezzapachowe atramenty oraz ekologiczne materiały. Kolejny atut to bezpieczeństwo, tekstylia posiadają certyfikaty B1 i B2 wobec tego nie stanowią zagrożenia pożarowego i można je stosować w miejscach użyteczności publicznej. Patrząc od strony technicznej, tekstylia w wysokiej, sprzedawanej jakości można produkować z prędkością powyżej 60 m2/h. Wydruki uzyskują wysokie nasycenie i bardzo intensywne kolory. Koszt druku jest niższy od druku solwentowego.Druk bezpośredni i termo-transferowy

Dzięki Rhotex 320 możemy produkować wyroby tekstylne w dwóch technologiach. W technice bezpośredniej zadrukowane na ploterze tekstylia są zakładane na kalander i na nim są utrwalane. Z kolei w technice pośredniej, na ploterze zadrukowujemy papier termo-transferowy. Grafika z papieru na tkaninę jest przenoszona również za pomocą kalandra i na nim jest utrwalana. Należy pamiętać, że metoda termo-transferowa to nie tylko tkaniny ale także gadżety, odzież sportowa, dekoracje, meble, produkty personalizowane i wiele innych!

(Prawdziwie) produkcyjny ploter tekstylny

Rhotex 320 to 4.5-tonowy ploter do pracy w trybie 24/7. Jego rzeczywista, produkcyjna prędkość druku to 72 m2/h, w trybie wysokojakościowym jest to 60 m2/h. Nowy Durst to drukarka o szerokości zadruku 320 cm. System rolowy obsługuje materiały o ciężarze 300 kg i średnicy nawoju 50 cm!

Inżynierowie austriacko-włoskiej firmy Durst, zastosowali w Rhoteksie wiele high-endowych technologii. Ploter wyposażony jest 1024-dyszowe głowice Durst Quadro Array 30D AQ o 30 pikolitrowej kropli. Daje to możliwość druku z rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi i uzyskanie bardzo drobnych, 5-punktowych tekstów. Karetka plotera porusza się za pomocą sił magnetycznych, co gwarantuje precyzję prowadzenia. Elementy konstrukcji plotera wykonane są z najwyższej jakości aluminium, stosowanego w przemyśle lotniczym!

Wymienić należy także następujące atuty maszyny: automatyczny capping station, automatyczny system czyszczenia głowic, zaawansowany system naciągu medium, zintegrowany system absorpcji atramentu to niektóre z nich czy wbudowywany system suszący ciepłym powietrzem o temperaturze od 40 do 80 stopni, z dokładnością do 1 stopnia na całej szerokości zadruku!

Ekologiczne atramenty

Durst Rhotex 320 korzysta z wodnych, dyspersyjnych, przyjaznych środowisku atramentów. W odróżnieniu od innych pseudo-ekologicznych, konkurencyjnych rozwiązań, atramenty Rho w 100% są pozbawione lotnych związków organicznych! Ocena wg skali blue wool wynosi 5-6. Atramenty mogą być stosowane do druku produktów przeznaczonych do wnętrz jak i na zewnątrz. Dostarczane są w 10 litrowych zbiornikach, uzupełnianych w czasie pracy maszyny.
Ploter drukuje 4 kolorami podstawowymi CMYK lub opcjonalnie dodatkowymi: jasnym czarnym, jasną magentą, jasnym cyjanem lub kolorami spotowymi.

Zaawansowane oprogramowanie

Rhotex wyposażony jest w duży, dotykowy panel sterowania pracą plotera oraz wydajny serwer druku. Zewnętrzne oprogramowanie Caldera RIP Server z GrandRip+ dostarcza wiele zaawansowanych funkcji. Jednoczesny proces ripowania, druku i przesyłania danych, kalkulacja kosztów, powiadomienia SMS, czy możliwość tworzenia profili kolorystycznych to tylko niektóre z nich.

Dla kogo?

Durst Rhotex 320 to maszyna z najwyższej półki, przeznaczona dla dużych drukarni wielkoformatowych, agencji reklamowych oraz firm specjalizujących się w produktach tekstylnych. Rhotex zapewni wzrost mocy produkcyjnych oraz poszerzy portfolio produktów i co za tym idzie grono odbiorców.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.
www.atrium.com.pl
Aktualności

2014-07-23 08:55:08 | Komentarze: 0

Wyniki Stora Enso za II kwartał 2014: znaczący wzrost zysku operacyjnego EBIT

Koncern Stora Enso poinformował o wynikach finansowych za II kwartał br. Firma osiągnęła w nim – rok do roku – znaczący wzrost zysku operacyjnego brutto. Wyniósł on 209 mln euro, przy 124 mln euro w analogicznym okresie 2013 r., głównie za sprawą redukcji kosztów. Drugi kwartał br. przyniósł zadowalające wyniki działów Renewable Packaging oraz Building & Living, dzięki czemu sprzedaż Stora Enso zamknęła się w ww. okresie kwotą ponad 2,5 mld euro. Przepływy gotówkowe z działalności operacyjnej wyniosły z kolei 288 mln euro.

Kolejni wystawcy na Promo Show

Dzień Otwarty w firmie Top-Druk: prezentacja innowacyjnych rozwiązań technologicznych i sposobów finansowania inwestycji poligraficznych

Dzień Drukarza w Gdańsku

Konferencja „PACK TRENDS - Trendy na rynku opakowań kartonowych”

Flora FI 320 UV nowa maszyna drukująca w CPR

Sukces firmy Agfa Graphics na targach Fespa Digital 2014

XXVII Poligraficzne Konfrontacje

Dni Otwarte Grafmasz w Warszawie 3-4 czerwca 2014

Złoty Gryf 2014