Dodaj ofertę za darmo

Durst Rhotex 320 – produkcyjny ploter tekstylny

2010-07-16

Durst, specjalizujący się w produkcyjnym druku UV w tym roku wszedł w segment tekstylny, oznacza to, że spodziewamy się gwałtownego rozwoju tego rynku!

Durst Rhotex 320 – produkcyjny ploter tekstylnyDruk na tekstyliach (ang. Soft Sign) to najszybciej rozwijający się segment druku wielkoformatowego. Durst ocenia, że do 2014 roku, rynek ten będzie rósł 50% rokrocznie!

Produkty tekstylne będą w coraz większym stopniu zastępować tradycyjne nośniki reklamowe drukowane w technice solwentowej. Powodów jest wiele. Tekstylia są lżejsze i można je składać lub zwijać, wobec tego koszty transportu i magazynowania są niższe. Mają możliwość wielokrotnego użycia, prania i czyszczenia, co przemawia za ekonomicznością takiego rozwiązania.

Produkty tekstylne są przyjazne środowisku gdyż stosowane są „zielone”, bezzapachowe atramenty oraz ekologiczne materiały. Kolejny atut to bezpieczeństwo, tekstylia posiadają certyfikaty B1 i B2 wobec tego nie stanowią zagrożenia pożarowego i można je stosować w miejscach użyteczności publicznej. Patrząc od strony technicznej, tekstylia w wysokiej, sprzedawanej jakości można produkować z prędkością powyżej 60 m2/h. Wydruki uzyskują wysokie nasycenie i bardzo intensywne kolory. Koszt druku jest niższy od druku solwentowego.Druk bezpośredni i termo-transferowy

Dzięki Rhotex 320 możemy produkować wyroby tekstylne w dwóch technologiach. W technice bezpośredniej zadrukowane na ploterze tekstylia są zakładane na kalander i na nim są utrwalane. Z kolei w technice pośredniej, na ploterze zadrukowujemy papier termo-transferowy. Grafika z papieru na tkaninę jest przenoszona również za pomocą kalandra i na nim jest utrwalana. Należy pamiętać, że metoda termo-transferowa to nie tylko tkaniny ale także gadżety, odzież sportowa, dekoracje, meble, produkty personalizowane i wiele innych!

(Prawdziwie) produkcyjny ploter tekstylny

Rhotex 320 to 4.5-tonowy ploter do pracy w trybie 24/7. Jego rzeczywista, produkcyjna prędkość druku to 72 m2/h, w trybie wysokojakościowym jest to 60 m2/h. Nowy Durst to drukarka o szerokości zadruku 320 cm. System rolowy obsługuje materiały o ciężarze 300 kg i średnicy nawoju 50 cm!

Inżynierowie austriacko-włoskiej firmy Durst, zastosowali w Rhoteksie wiele high-endowych technologii. Ploter wyposażony jest 1024-dyszowe głowice Durst Quadro Array 30D AQ o 30 pikolitrowej kropli. Daje to możliwość druku z rzeczywistą rozdzielczością 600 dpi i uzyskanie bardzo drobnych, 5-punktowych tekstów. Karetka plotera porusza się za pomocą sił magnetycznych, co gwarantuje precyzję prowadzenia. Elementy konstrukcji plotera wykonane są z najwyższej jakości aluminium, stosowanego w przemyśle lotniczym!

Wymienić należy także następujące atuty maszyny: automatyczny capping station, automatyczny system czyszczenia głowic, zaawansowany system naciągu medium, zintegrowany system absorpcji atramentu to niektóre z nich czy wbudowywany system suszący ciepłym powietrzem o temperaturze od 40 do 80 stopni, z dokładnością do 1 stopnia na całej szerokości zadruku!

Ekologiczne atramenty

Durst Rhotex 320 korzysta z wodnych, dyspersyjnych, przyjaznych środowisku atramentów. W odróżnieniu od innych pseudo-ekologicznych, konkurencyjnych rozwiązań, atramenty Rho w 100% są pozbawione lotnych związków organicznych! Ocena wg skali blue wool wynosi 5-6. Atramenty mogą być stosowane do druku produktów przeznaczonych do wnętrz jak i na zewnątrz. Dostarczane są w 10 litrowych zbiornikach, uzupełnianych w czasie pracy maszyny.
Ploter drukuje 4 kolorami podstawowymi CMYK lub opcjonalnie dodatkowymi: jasnym czarnym, jasną magentą, jasnym cyjanem lub kolorami spotowymi.

Zaawansowane oprogramowanie

Rhotex wyposażony jest w duży, dotykowy panel sterowania pracą plotera oraz wydajny serwer druku. Zewnętrzne oprogramowanie Caldera RIP Server z GrandRip+ dostarcza wiele zaawansowanych funkcji. Jednoczesny proces ripowania, druku i przesyłania danych, kalkulacja kosztów, powiadomienia SMS, czy możliwość tworzenia profili kolorystycznych to tylko niektóre z nich.

Dla kogo?

Durst Rhotex 320 to maszyna z najwyższej półki, przeznaczona dla dużych drukarni wielkoformatowych, agencji reklamowych oraz firm specjalizujących się w produktach tekstylnych. Rhotex zapewni wzrost mocy produkcyjnych oraz poszerzy portfolio produktów i co za tym idzie grono odbiorców.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.
www.atrium.com.pl
Aktualności

2017-06-05 13:09:00 | Komentarze: 0

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające europejskie magazyny dedykowane technologiom cyfrowym, wręczyło nagrody EDP Awards za rok 2017. Wśród wyróżnionych rozwiązań znalazły się m.in. zaawansowane atramenty UV LED firmy Agfa Graphics, stosowane w jej ploterach z serii Anapurna i Jeti, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Kilka z tych urządzeń, m.in. debiutujący na targach Fespa 2017 model Jeti Tauro H2500 LED, można było obejrzeć podczas prezentacji odbywających się na stoisku belgijskiego producenta. Zasilające je atramenty UV LED uzyskały nagrodę EDP Award 2017 za „wyjątkową jakość i innowacyjność”.

Innowacyjny ploter Agfa Anapurna H2050i LED w parku sprzętowym firmy AdRepublic

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone

Nowy Rok, Nowe Produkty, Nowe oferty, NOWI WYSTAWCY...

Targi Packaging Innovations – co czeka na gości podczas VII edycji?