Durst Rho 750 – uniwersalny flatbed UV

2010-07-06

Podczas monachijskiej Fespy 2010, firma Durst zaprezentowała swój najnowszy ploter UV – Rho 750. Jak określa producent – najbardziej uniwersalny flatbed UV na świecie!


Durst Rho 750 to najbardziej „elastyczny” ploter UV na rynku dzięki możliwości dostosowania do potrzeb klienta. Rho 750 to pierwszy ploter, który możemy skonfigurować w 3 wariantach: Basic, Presto oraz HS. Różnią się one ilością zainstalowanych głowic drukujących, co znaczy, że różnią się wydajnością. I tak wersja Basic cechuje się maksymalna prędkością zadruku do 50 m2/h, wersja Presto osiąga maksymalną prędkość 100 m2/h, natomiast najszybsze Rho 750 HS (ang. High Speed) to 180 m2/h!

Rho 750 - innowacyjny ploter UV

Inżynierowie firmy Durst po raz kolejny wykonali doskonałą pracę. „Siedmeset pięćdziesiątka” to połączenie niezawodności, wydajności i najwyższej jakości druku. W ploterze użyto głowice Durst Quadro 30D w opatentowanym macierzowym systemie Quadro Array. Dodatkowo zastosowano w nich technologię MEMS zapewniającą wysoce precyzyjny druk i wysoką jakość jednokolorowych apli.

Kolejną istotną cechą jest brak spadku prędkości przy użyciu kolorów dodatkowych. Wśród kolorów spoza palety CMYK możemy wyróżnić jasny cyjan, jasną magentę, kolor biały oraz lakier do uszlachetniania wydruków. Dodatkowo możemy drukować za pomocą tzw. PCA (ang. Process Colour Addition) czyli dodatkowymi kolorami umożliwiającymi uzyskanie np. trudnych, korporacyjnych barw. W ramach PCA mamy do wybory zestawy pomarańczowy-zielony lub pomarańczowy-fioletowy.Na wysoką wydajność wpływa nie tylko fizyczna prędkość druku. To także system druku ciągłego (ang. Continous Printing System), czyli system drukujący płytę za płytą, bez procesu maskowania i procesu ręcznego podawania medium. Blisko 100% czasu pracy plotera jest wykorzystywane na druk. Warto wspomnieć, że możemy drukować jednocześnie nawet 2 płyty obok siebie.

Rho 750 może drukować na wszelkich materiałach płaskich takich jak PVC, pianki, pleksi, aluminium, drewno, akryl, tektura falista oraz na materiałach rolowych. Jeśli chodzi o rozmiar medium jaki może być zadrukowany, to szerokość zarówno materiałów sztywnych jak i rolowych wynosi 205 cm. Długość medium nie jest ograniczony. Ploter Rho 750 drukuje na materiałach o grubości do 40 mm a w wersji Industrial do 70 mm. Płyta może ważyć aż 50 kg oraz 70 kg dla wersji Industrial.

„Zielone” atramenty stosowane w Rho 750 nie zawierają lotnych związków organicznych (ang. VOC). Technologia druku UV polega na utwardzaniu atramentu na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu farby, lampy UV „naświetlają” jej powierzchnię, która łączy się w sposób trwały z materiałem. Wydruk wykonany w tej technologii jest bardzo odporny na ścieranie i inne czynniki mechaniczne, co ma znaczenie w aplikacjach zewnętrznych a w mniejszym stopniu wewnętrznych. Najważniejszym czynnikiem odróżniającym druk UV od solwentowego jest gotowość do aplikacji bezpośrednio po wydruku.

Durst Rho 750 – to uniwersalna „platforma” do druku w technologii UV. Ploter ten, dzięki modułowej budowie, jakości, stabilności i solidności oraz wielu opcjom znajdzie on zastosowanie w drukarniach wielkoformatowych, cyfrowych i offsetowych a także w branży opakowaniowej, reklamie czy w przemyśle.


Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?