Duplo – szybciej, bezpieczniej i taniej w drukarni Libra w Białymstoku

2012-06-04

System Duplo 5000, który rozpoczął pracę w drukarni Libra w Białymstoku, znacząco wpłynął na zachodzące tu procesy produkcyjne. Nie tylko umożliwił firmie szybszą realizację zleceń, co zdecydowanie zwiększyło jej konkurencyjność na rynku, ale również zapewnił jej większe poczucie bezpieczeństwa jeśli chodzi o produkcję, sprawną realizację prac oraz sprawił, że zmalały koszty prowadzonej działalności.

„Nasze możliwości w zakresie drukowania są duże. Możemy wydrukować szybko i z dobrą jakością różnorakie nakłady – mówi Danuta Stokowska, współwłaścicielka firmy. - Jednak jeszcze do niedawna problemem była dla nas introligatornia. Zachodzące tu procesy (które odbywały się w dużej mierze ręcznie) spowalniały bowiem całą produkcję (zwłaszcza przy większych nakładach). Zawsze staraliśmy się wykonywać zlecenia na czas, jednak generowało to potrzebę wielu godzin pracy nawet kilku osób. Teraz, dzięki zakupowi systemu Duplo, ten problem przestał dla nas istnieć. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego urządzenia. Jego możliwości są bowiem ogromne, co przekłada się na naszą konkurencyjność na niełatwym rynku zleceń i przyczynia się do naszych sukcesów”.
Libra Wydawnictwo i Drukarnia PPHU to istniejący od lat dziewięćdziesiątych zakład poligraficzny. To nie tylko drukarnia, która realizuje różnorakie prace - w większości z zakresu szeroko pojętego akcydensu oraz wydawnictw - ale to przede wszystkim firma, dla której priorytetem jest zadowolenie i dobre samopoczucie jej klientów. Pozytywna energia dwóch właścicielek – Danuty Stokowskiej - matki, która założyła firmę w latach dziewięćdziesiątych i posiada duże doświadczenie w poligrafii oraz jej córki Moniki, która wniosła kilka lat temu do firmy młodzieńczy impuls – sprawiły, że obecnie Libra wkroczyła w fazę intensywnego rozwoju i choć jest niewielkim przedsiębiorstwem może swoim klientom zaproponować naprawdę duże możliwości. Doceniają to od wielu lat zleceniodawcy, którzy pocztą pantoflową przekazują sobie informacje o tym zakładzie poligraficznym, dzięki czemu drukarnia nie narzeka na brak zleceń. Mało tego – realizuje nie tylko prace z regionu, ale również z całej Polski, a nawet z zagranicy. Libra bierze udział w programie unijnym, dzięki któremu może zaprezentować się szerzej w pięciu krajach Unii Europejskiej, skąd pozyskuje obecnie kolejnych klientów. Realizowała również prace dla klientów np. ze Stanów Zjednoczonych. „Naszym celem jest coraz większe otwieranie się na klientów z zagranicy – mówi Monika Stokowska. - Jesteśmy konkurencyjni jeśli chodzi o jakość oraz cenę zlecenia, więc udaje nam się tę współpracę w coraz większym stopniu nawiązywać. Choć – by ją jeszcze bardziej zintensyfikować – potrzebne nam kolejne inwestycje”.
„Zawsze staramy się inwestować małymi krokami – dodaje Danuta Stokowska - analizując nasze potrzeby, ale przede wszystkim potrzeby naszych klientów, które są dla nas najważniejsze”.
I nie są to tylko deklaracje - w Librze każdy ma poczuć się dobrze i ma być zadowolony ze współpracy z tą firmą. To odczuwa się tu od pierwszego kontaktu. Libra bowiem to nie tylko drukarnia, gdzie pracuje się z pasją. „Zawsze staramy się być otwarci na naszych klientów – mówi Danuta Stokowska. - W pierwszej kolejności chcemy być ich doradcą. Wielu z nich bowiem nie musi wcale się znać na poligrafii. Dlatego chcemy im w tym pomóc doradzając odpowiednią formę do danego zlecenia, materiały itd. po to, by było to nie tylko ładne, ale również niedrogie rozwiązanie. Oczywiście zawsze priorytetem jest dla nas wysoka jakość, ale nie mniejsze znaczenie obecnie odgrywa czas realizacji zlecenia. Zawsze dążyliśmy do tego, by prace w naszej drukarni były wykonywane zgodnie z terminem, jaki został ustalony z naszymi klientami. Ponieważ jednak różnorodność zleceń ciągle wzrasta, a oczekiwany czas ich realizacji stale się zmniejsza, musieliśmy w pierwszej kolejności naszych inwestycji pomyśleć o introligatorni. Stąd pomysł na system do broszurowania”.
Nie od początku jednak Libra postawiła na Duplo. „Porównywaliśmy systemy innych producentów – mówi Danuta Stokowska - ale w ostatecznym efekcie system Duplo nas oczarował. Testy, jakie wykonaliśmy w firmie Duplo wskazywały na to, że jest to doskonały sprzęt dla naszych potrzeb, a warto podkreślić, że testując urządzenie wykorzystywaliśmy niełatwe prace. Okazało się jednak, że system doskonale sobie z nimi radzi, co ostatecznie przekonało nas do tego właśnie wyboru”.

System Duplo 5000 umożliwia produkcję broszur z wydajnością do 5000 egzemplarzy w ciągu godziny. To coraz bardziej popularne urządzenie na rynku polskim. W Librze wykorzystywane jest nie tylko do produkcji własnej; drukarnia świadczy również usługi na zewnątrz z zakresu introligatorni i bardzo sobie chwali taką możliwość.
„Zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowany model urządzenia z dwiema wieżami, wyposażony w głowice oczkowe i stacker – mówi Monika Stokowska - mając w planach szereg kolejnych inwestycji, które zwiększą jeszcze bardziej naszą wydajność. Obecnie moce produkcyjne urządzenia są jednak na tyle duże, że możemy – wykorzystując je - świadczyć usługi dla zaprzyjaźnionych z nami drukarń i innych klientów z zewnątrz. To również doskonała dla nas na ten czas opcja. Przy tej okazji warto podkreślić profesjonalizm firmy Duplo, która nie tylko sprzedała nam sprzęt, ale również stała się naszym doradcą proponując nam różne opcje, z których wybraliśmy najlepszą dla naszych potrzeb”.

Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
http://www.duplopolska.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska