Dodaj ofertę za darmo

Duplo Polska poszerza swoją ofertę o kolejne ciekawe urządzenia – foliarki Matrix

2013-09-26

W ostatnim czasie firma Duplo Polska, zajmująca się sprzedażą i dystrybucją rozwiązań w zakresie obróbki końcowej, włączyła do swojej oferty kolejne ciekawe urządzenia – foliarki Matrix brytyjskiej firmy Vivid.

Foliarka Matrix
Po urządzeniu Fastback 20 firmy Powis, pozwalającym na oprawę twardą i miękką dokumentów i książek, do oferty Duplo Polska dołączyły foliarki Matrix. Urządzenia te pracują od wielu lat w drukarniach w Wielkiej Brytanii i innych krajach europejskich. Są one – jak podaje producent – doskonałą alternatywą dla firm, które pragną zgromadzić sprzęt do wykańczania w swoich zakładach, by w ten sposób unikać kosztownego outsourcingu usług. „To świetna inwestycja w zakresie wykańczania różnego rodzaju produktów: broszur, kart menu, wizytówek, ulotek i wielu innych – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający firmy Duplo Polska. – Urządzenia są proste w użyciu, łatwe w utrzymaniu, szybkie i niezawodne, odpowiednie do wykańczania zarówno wydruków cyfrowych jak i offsetowych w niskim oraz średnim nakładzie”.

Matrix to półautomatyczne foliarki do laminowania na gorąco z wbudowanym separatorem arkuszy. Posiadają unikalny, opatentowany, wielojęzyczny i prosty w użyciu panel sterowania, który umożliwia laminowanie prac praktycznie bez żadnego szkolenia i daje pełną kontrolę nad każdym zadaniem. Mogą być obsługiwane przez jednego operatora z prędkością do 10 m/min. Podaje on ręcznie arkusze, które następnie są automatycznie zbierane przez wałki maszyny zgodnie z ustawioną zakładką i dostarczane na tacę odbiorczą. Dodatkowe atuty tych urządzeń to cicha praca i niewielka powierzchnia jaką zajmują.

W ofercie Duplo znajdują się między innymi modele Matrix MX 370 i MX 530. Do ich najważniejszych cech należą m.in. półautomatyczny tryb pracy (operator podaje arkusze na stół, dalszy cykl przebiega automatycznie), kilkupoziomowy, regulowany układ wałków „anti-curling” prostujący arkusze, wbudowany, automatyczny separator arkuszy, programator pięciu programów zapamiętujących ustawienia formatu, temperatury itd. oraz licznik arkuszy. W foliarkach tych możliwa jest również szybka zmiana formatu oraz łatwa wymiana rolek z folią (o grubości nawoju do 3000 mm). Przy pomocy programatora możliwa jest tu również regulacja prędkości, długości zakładki i temperatury. Model MX 530 oferowany jest również z automatycznym podajnikiem arkuszy.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2017-06-05 13:09:00 | Komentarze: 0

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Podczas zakończonych niedawno targów Fespa stowarzyszenie European Digital Press Association, zrzeszające europejskie magazyny dedykowane technologiom cyfrowym, wręczyło nagrody EDP Awards za rok 2017. Wśród wyróżnionych rozwiązań znalazły się m.in. zaawansowane atramenty UV LED firmy Agfa Graphics, stosowane w jej ploterach z serii Anapurna i Jeti, bazujących na energooszczędnej technologii UV LED. Kilka z tych urządzeń, m.in. debiutujący na targach Fespa 2017 model Jeti Tauro H2500 LED, można było obejrzeć podczas prezentacji odbywających się na stoisku belgijskiego producenta. Zasilające je atramenty UV LED uzyskały nagrodę EDP Award 2017 za „wyjątkową jakość i innowacyjność”.

Innowacyjny ploter Agfa Anapurna H2050i LED w parku sprzętowym firmy AdRepublic

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations

„Innowacyjne opakowania” – 10 bezpłatnych zaproszeń VIP

Grafpol na targach w Cosmopack we Bolonii

RemaDays Warsaw zakończone

Nowy Rok, Nowe Produkty, Nowe oferty, NOWI WYSTAWCY...

Targi Packaging Innovations – co czeka na gości podczas VII edycji?