Duplo DC-646 Pro – sukces prezentacji na targach RemaDays Warsaw 2014

2014-02-12

Firma Duplo Polska, podczas odbywających się od 5 do 7 lutego br. w Warszawie targów RemaDays Warsaw, zaprezentowała po raz pierwszy w Polsce innowacyjny system Docuccuter DC-646 Pro. Prezentacja możliwości urządzenia wzbudziła ogromne zainteresowanie odwiedzających imprezę – głównie przedstawicieli branży reklamowej i poligraficznej. Maszyna umożliwia bowiem wydajną produkcję różnego rodzaju kuponów, zaproszeń, wizytówek, pocztówek, ulotek, a nawet pudełek, okładek i wielu innych. Posiada możliwość perforacji w kształcie litery T i L, co okazuje się szczególne przydatne w codziennej produkcji.

Prezentowany przez Duplo Polska nowy system DC-646 Pro to odpowiedź na potrzeby rynku - mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska. – Firmy realizujące wydruki cyfrowe coraz częściej poszukują bowiem urządzeń, które sprawnie obsłużą krótkie serie i zróżnicowane prace. Jednocześnie zaś zapewnią sprawny przebieg procesów introligatorskich, co niejednokrotnie w największym stopniu decyduje o prędkości realizacji danego zlecenia. W odpowiedzi na te potrzeby firma Duplo przygotowała zupełnie nową maszynę – Docuccuter DC-646 Pro – którą mieliśmy przyjemność prezentować po raz pierwszy w Polsce na targach RemaDays Warsaw. Jej podstawową zaletą jest to, że zastąpić może aż trzy urządzenia – gilotynę, bigówkę i urządzenie do perforacji. To oraz innowacyjne możliwości maszyny sprawiły, że cieszyła się ona podczas targów dużym zainteresowaniem odwiedzających tę imprezę. Nasi goście zwracali uwagę przede wszystkim na fakt, że posiada ona wiele funkcji, a przy tym jest wydajna i produktywna”.

Urządzenie umożliwia bigowanie, cięcie wzdłużne, poprzeczne i perforację fragmentaryczną w jednym przebiegu. Wykonuje do 30 arkuszy na minutę, posiada możliwość automatycznego ustawienia narzędzi - 8 cięć wzdłużnych, 25 poprzecznych i umożliwia przeprowadzenie 20 bigów w jednym przebiegu. Jest wyposażone w oprogramowanie do tworzenia zadań, co umożliwia łatwe i szybkie ich programowanie. Do niego załączona jest biblioteka aplikacji PDF - zestaw zalecanych szablonów do najbardziej powszechnych oraz wybranych, trudniejszych prac, co ułatwia proces projektowania grafiki dla poszczególnych zleceń.

Dodatkowo maszynę charakteryzuje wysoka jakość, łatwość obsługi z dotykowego ekranu lub z panela maszyny, precyzja - mówi Gabriela Swat. - Jest to obecnie najbardziej wszechstronny system do wykańczania dostępny na rynku. Pozwala nie tylko na oszczędność czasu w codziennej produkcji, ale również umożliwia oszczędności miejsca w parku maszynowym użytkowników”.

DC-646 Pro wyposażony jest w powietrzny nóż separujący, boczny nadmuch, a także osiem taśm pobierających. Dzięki tej technologii bardzo dobrze – jak podaje producent – radzi sobie z wydrukami cyfrowymi, nawet takimi, które są zdeformowane i naładowane elektrostatyką. Podajnik urządzenia mieści stos arkuszy o wysokości 100 mm. Dodatkowo maszyna wyposażona jest w kamerę, która sczytuje kody kreskowe oraz znaczniki pasowania, dzięki czemu automatycznie dostosowuje cięcie względem obrazu. Koryguje w ten sposób zjawisko jego „pływania”, co zapewnia z kolei, że każdy arkusz będzie wykorzystany (co minimalizuje ubytki) i właściwie wykończony.

Urządzenie DC-646 Pro standardowo wyposażone jest w narzędzia do perforacji, mikroperforacji, bigów wzdłużnego i płaskiego. Dostępne są w nim również opcjonalnie dwa noże do cięcia wzdłużnego, co w sumie daje osiem takich noży. Wszystko to sprawia, że urządzenie może wykonać bardzo wiele zadań na jednym dokumencie – osiem cięć wzdłużnych, 25 poprzecznych, 20 bigów, perforację fragmentaryczną i całościową, mikroperforację oraz bigi – wzdłużny i płaski. Dzięki zastosowaniu dodatkowych noży obrotowych urządzenie może wyprodukować 21 wizytówek z arkusza bez instalowania dodatkowych, dedykowanych modułów. Opcją jest tu moduł perforacji poprzecznej.

DC-646 zapewnia sprawną produkcję i jest przy tym urządzeniem przyjaznym użytkownikom. Wszystkie ścinki trafiają do podręcznego kosza, który dzięki dużej objętości nie wymaga częstego oczyszczania. Dodatkowo specjalny czujnik informuje o jego zapełnieniu, co pomaga operatorom w codziennej pracy.

Mamy nadzieję, że oferowane przez nas urządzenie zainteresuje rynek tak bardzo jak gości targów RemaDays Warsaw. Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili i zapraszamy do kontaktu w nami w naszej warszawskiej siedzibie, gdzie udzielimy wszelkich niezbędnych informacji” – podsumowuje Gabriela Swat.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com