Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

2020-06-19

Cyfrowy druk na tkaninach pozwoli Ci stworzyć unikalne tekstylia do szycia i wszelkich kreatywnych zastosowań. Bez względu na to, czy masz własną markę odzieżową lub sprzedajesz tylko okazjonalnie, to co uda Ci się stworzyć w weekend - cyfrowa drukarnia pigmentowa to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców.

Drukarnia tkanin bez minimalnego zamówienia

Cyfrowa drukarnia tkanin, która oferuje druk pigmentowy nie ogranicza Cię pod względem wielkości zamówienia. Nie musisz zamawiać dziesiątków metrów tkanin lub ich całych rolek - druk pigmentowy jest opłacalny przy małych zamówieniach, dlatego możesz wydrukować już próbkę tkaniny o wymiarach 20cm x 20cm. Tworzysz limitowane serie ubrań lub dodatków z różnych wzorów? Na jednej belce tkaniny możesz zamówić dowolną ilość różnych wzorów.

cyfrowy druk na tkaninach
Cyfrowy druk na tkaninach

Jak to działa?

Pigmentowy druk na tkaninie wykonuje się przy użyciu wodnych tuszy pigmentowych, które maszyna nanosi na powierzchnię materiału. Zadrukowana tkanina jest utrwalana w wysokiej temperaturze. Druk pozostaje na powierzchni tkaniny, nie jest jednak wyczuwalny, nie kruszy się ani nie pęka, jak często bywa w przypadku sitodruku. Pigmentowy druk na materiale może nieznacznie blaknąć po wielu cyklach w pralce, jednak przy odpowiedniej pielęgnacji drukowane tkaniny i dzianiny mogą służyć całymi latami.

Wzory tkanin

Szybka realizacja

W cyfrowej drukarni pigmentowej nie musisz czekać miesiącami na realizację swojego zamówienia. Szybko wydrukujesz potrzebne wzory, dlatego możesz tworzyć personalizowane zamówienia dla swoich klientów. Nie musisz zamawiać zapasów materiałów - możesz zlecać je na bieżąco drukarni tkanin. Dzięki temu nie musisz martwić się o przestrzeń do przechowywania lub magazynowania hurtowych ilości drukowanych materiałów.

Eco cottonbee

Drukuj co chcesz

Cyfrowy druk pigmentowy na tkaninach sprawdzi się idealnie do wydruków zdjęć, grafik rastrowych i wektorowych, wzorów bezszowych czy wysokiej rozdzielczości skanów prac plastycznych wykonanych tradycyjnymi technikami. Stwórz wzór farbami akwarelowymi lub gwaszem i zleć druk na tkaninach lub dzianinach. Stwórz wzory z fotografii i przenieś je na materiały do szycia. Pigmentowy druk na tkaninach oferuje doskonałe przejścia tonalne, dzięki czemu wydruki zdjęć są szczegółowe a kolory idealnie odwzorowane.

Drukarnia tkanin

Druk na materiale - rozmaite zastosowania

Druk na tkaninie lub dzianinie pozwoli Ci uszyć jedyne w swoim rodzaju ubrania lub akcesoria, których nie spotkasz w sklepach odzieżowych. Z drukowanych materiałów wydrukujesz wyjątkowe dekoracje do domu, personalizowane prezenty na rocznice i specjalne okazje. Druk na tkaninach możesz wykorzystać do stworzenia okładek ręcznie wykonanych planerów i notesów. Materiały drukowane na zamówienie pomogą Ci stworzyć wyjątkowe kostiumy lub doskonałe repliki do cosplayu czy rekonstrukcji historycznych. Potrzebujesz scenografii lub elementów wystawy do galerii sztuki? Drukowanie na tkaninie to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich z powyższych kwestii.

Materiały na maseczki

Ekologiczny proces

Druk pigmentowy to najbardziej ekologiczna metoda druku na tkaninach dostępna na rynku. W procesie nie korzysta się z wody lub substancji chemicznych a gotowe, zadrukowane materiały wykańcza się wyłącznie przy użyciu wysokiej temperatury. Druk na materiale jest niewyczuwalny ani w żaden sposób nie zmienia właściwości tekstyliów - materiały są miękkie, bawełniane tkaniny pozostają przewiewne, dzianiny zachowują swoją rozciągliwość.

Drukowanie na tkaninach to wyjątkowy sposób na urozmaicenie swoich produktów i usług. Materiały drukowane na zamówienie mają szeroki wachlarz kreatywnych zastosowań.
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?

Najważniejsza impreza w branży opakowań już w kwietniu! 8. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations