Drukarnia VilPol z urządzeniami Duplo

2011-02-08

W ostatnim czasie drukarnia VilPol z Wilkowa Polskiego k. Warszawy usprawniła pracę w swoim zakładzie inwestując w urządzenia Duplo – dwie wieże zbierające ze wykładaniem - model DC-10-60PRO/DBM-400STR ; jednoszczękową oklejarkę termiczną DPB-500 Dubinder oraz trzy utrząsarki jonizujące UCOS.

Maszyny nie tylko usprawniły cały proces produkcji, ale wpłynęły również na jakość wykańczania wykonywanych tu wydruków, wydajność firmy i cenę proponowanych przez nią usług.Drukarnia VilPol to zakład poligraficzny istniejący od 1991 roku. Kilka lat temu firma specjalizowała się w usługach introligatorskich i uszlachetnianiu druków. Obecnie - dzięki własnemu studiu DTP, wyposażonemu w dwie naświetlarki CtP, pracowni makiet i wykrojników, bogatemu parkowi maszynowemu (na który składa się pięć arkuszowych pół- i pełnoformatowych maszyn drukujących, w tym 5-kolorówka z lakierem dyspersyjnym w formacie B1) oraz wdrożeniu zaawansowanych technologii - świadczy kompleksowe usługi poligraficzne dla klientów z wielu różnych branż. Wśród nich przeważają zleceniodawcy z Warszawy i okolic; są to zarówno klienci bezpośredni jak również agencje reklamowe i wydawnictwa.

Ze względu na wcześniejszą specjalizację, VilPol posiada bardzo bogato wyposażony dział introligatorski, w którym pracują automaty do kaszerowania, wykrawania, wklejania okienek, składarko-sklejarki, maszyny do oprawy broszurowej, liczne złamywarkii linie do krojenia. Firma posiada też urządzenia sitodrukowe, wykorzystywane głównie do uszlachetniania. Obecnie zatrudnia ponad 200 osób i realizuje prace w zakresu szeroko pojętego akcydensu i reklamy. Produkcja VilPolu składa się w połowie z wysoko przetworzonych druków i opakowań wykonywanych na kartonach, takich jak wielkoformatowe stendy, displeje, niestandardowe hangery, owijki i wszelkiego rodzaju pudełka, w połowie zaś z różnych druków akcydensowych: ulotek, broszur, kalendarzy, folderów itd. Dlatego inwestycje w wysokiej jakości wydajny sprzęt wykańczający i uszlachetniający były dla firmy koniecznością.
Urządzenia Duplo pojawiły się właściwie w naszej firmie pod konkretne zlecenie. Przede wszystkim potrzebowaliśmy urządzenia, które potrafi zbierać materiały o różnej gramaturze. Liczne testy, jakie przeprowadziliśmy wspólnie z firmą Duplo jasno pokazały że to właśnie zbieraczki tego producenta będą urządzeniami, które zaspokoją nasze oczekiwania - mówi Andrzej Kępski, współwłaściciel firmy VilPol.


Testy, o których mowa, pozytywnie zaskoczyły nawet samą firmę Duplo. Okazało się bowiem, że urządzenia doskonale sobie radzą również z gramaturami wykraczającymi poza podawane przez fabrykę Duplo parametry maszyny – mówi Fryderyk Wiernicki, dyrektor ds. kluczowych klientów w firmie Duplo Polska – zachowując przy tym wysoką jakość produkcji. Andrzej Kępski dodaje: Przy wyborze urządzeń tej firmy niemałe znaczenie, miała również ich cena, która ze względu na szerokie możliwości tych maszyn okazała się dla nas bardzo atrakcyjna.
Wszystko to sprawiło, że VilPol zdecydował się na zakup kilku urządzeń Duplo - dwóch wież zbierających z DC-10/60PRO z wykładaniem DBM-400STR, jednoszczękowej oklejarki termicznej DPB-500 Dubinder oraz trzech utrząsarek jonizujących UCOS – wzbogacając tym samym swój park maszynowy i umożliwiając zaoferowanie klientom drukarni jeszcze krótszy czas realizacji zleceń, a także ich atrakcyjniejszą cenę.
To ważne elementy współpracy ze zleceniodawcami w obecnym trudnym okresie dla rynku reklamy – mówi Andrzej Kępski. - Przez szereg lat naszej działalności istotnym był dla nas fakt, żeby gromadzić taki sprzęt w swoim zakładzie, który pozwoli nam realizować produkcję w całości u siebie na miejscu. Wcześniej pewne prace pozlecaliśmy innym drukarniom. Tak rzecz się miała chociażby z oklejaniem. Do inwestycji w oklejarkę Duplo podzlecaliśmy prace tego rodzaju innej firmie. Jej upadłość wymusiła jednak na nas inwestycję we własny sprzęt. Dodatkowo kooperacja zawsze wiąże się z jakimś ryzykiem, przedłuża proces produkcji, może generować kłopoty logistyczne. Dlatego doszliśmy do wniosku, że zakup maszyny zapewni nam terminowość zleceń i wpłynie na niższą ich cenę. I tak też się stało.

Spośród innych ofert rynkowych właściciele VilPolu zdecydowali się na urządzenia Duplo. To zaawansowane technologicznie rozwiązania, łatwe w obsłudze i gwarantujące wysoką jakość – mówi Andrzej Kępski. – Mamy nadzieję, że w dłuższym terminie okażą się równie niezawodne.


Dodatkowe informacje na temat produktów firmy Duplo Polska Sp. z o.o.:
Gabriela Swat, Duplo Polska Sp. z o.o.
Ul. Cyklamenów 1, 04-798 Warszawa
E-mail: Gabriela.Swat@duplopolska.pl
http://www.duplopolska.pl
Opracowanie merytoryczne informacji:PAI
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?