Drukarnia Skleniarz wdraża system Graphisoft MIS

2011-03-07

Krakowska Drukarnia Skleniarz podpisała kontrakt z sopocką firmą Media Center, dotyczący wdrożenia zintegrowanego systemu zarządzania Graphisoft MIS (ex. Integrale). System obejmie wszystkie działy drukarni: od kalkulacji, przez planowanie i zarządzanie produkcją, do gospodarki magazynowej.

Plan wdrożenia obejmie kompleksowo konfigurację całego parku zupełnie nowych linii do produkcji oprawy twardej Kolbus oraz nowych maszyn drukujących Heidelberg.
Cały projekt modernizacji drukarni jest imponujący, poza inwestycjami w maszyny i system zarządzania, wybudowano nowy supernowoczesny budynek drukarni niemal w samym centrum Krakowa. Szczegóły dotowanego projektu publikowane są na stronach www drukarni.
Nowy Budynek Drukarni Skleniarz- Bardzo cieszymy się z pokładanego w nas zaufania i podpisanego kontraktu – mówi Bogusław Lichoński (właściciel Media Center) – drukarnia istnieje od wielu lat, ale obecna jej transformacja jest na prawdę imponująca. Powstał zupełnie nowy budynek oraz uruchomiono nowe maszyny. Można powiedzieć, że Drukarnia Skleniarz w bardzo krótkim czasie stała się czołowym graczem wśród drukarń dziełowych. Uważam, że system Graphisoft będzie bardzo szybko funkcjonował z pożytkiem dla całej firmy. Drukarnia Skleniarz to kolejna typowa drukarnia dziełowa po Drukarni im. Adama Półtawskiego z Kielc, Drukarni Mirex, Wojskowej Drukarni w Łodzi oraz Drukarni Narodowej, która wybrała nasz system. Oznacza to, że oferowany przez nas produkt podoba się klientom o takim profilu.

Zdaniem właściciela drukarni Włodzimierza Skleniarza system Graphisoft odpowie na potrzeby drukarni w zakresie kompleksowego zarządzania procesami jakie zachodzą w drukarni dziełowej. Wybraliśmy ten system – mówi Włodzimierz Skleniarz – po wielu analizach i obserwacjach drukarń, które już korzystają z Graphisofta w europie zachodniej. Nie znaleźliśmy systemu bardziej zaawansowanego, stabilnego i łatwego w konfiguracji. Nie widzę także problemów z późniejszym utrzymaniem systemu. Także cena systemu o takim zasięgu nie wydaje mi się wysoka, przecież praktycznie wszyscy pracownicy drukarni będą pracować z systemem. Potencjalne korzyści, na które bardzo liczę, na pewno pozwolą nam uzyskać szybki zwrot z tej inwestycji, tym bardziej, że system zakupiliśmy przy wsparciu dotacji unijnej.

Graphisoft MIS, którego producentem jest francuska firma Rhapso, to jeden z najbardziej zaawansowanych zintegrowanych systemów informatycznych do zarządzania drukarnią na świecie. System w różnych konfiguracjach posiada już ponad 1000 wdrożeń. W Polsce mamy już 18 użytkowników. Graphisoft powstał 26 lat temu w podparyskiej drukarni w Orleanie i został zaprojektowany przez samych drukarzy. Bogata funkcjonalność systemu pozwala na łatwe dostosowanie go do każdej drukarni offsetowej, cyfrowej (arkuszowej i rolowej), wielkoformatowej, sitodrukowej czy flekso. System umożliwia bardzo skrupulatne monitorowanie zużycia materiałów oraz kontrolę czasów produkcji. Dostarcza także m.in. narzędzie kalkulacji zoptymalizowanej oraz panel planowania i zarządzania produkcją. W Polsce wyłącznym dystrybutorem produktów Rhapso jest sopocka firma Media Center – www.printware.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska