Atrium zaprasza na targi Fespa 2010

2010-05-20

W dniach od 22 do 26 czerwca, w Monachium odbędą się targi Fespa 2010. Na tych największych europejskich targach druku cyfrowego, zapowiadanych jest wiele rynkowych premier!Najwięksi producenci urządzeń i materiałów do druku wielkoformatowego będą obecni na monachijskich targach. Zapowiadanych jest wiele premierowych urządzeń. Podczas targów specjaliści firmy Atrium będą do Państwa dyspozycji na stoiskach partnerów.

Mutoh
Belgijski producent drukarek wielkoformatowych - firma Mutoh - zaprezentuje swoją ofertę w pawilonie B2 na stoiskach 160 i 165). Można spodziewać się kilku nowych urządzeń.

Rok temu producent zaprezentował m.in. wodny ploter Mutoh ValueJet. Ploter Mutoh ValueJet 1304W (VJ-1304W) to drukarka wielkoformatowa bliźniaczo podobna do eko-solwentowego odpowiednika VJ-1304. Używany przez VJ-1304 ekologiczny atrament wodny nie zawiera lotnych związków organicznych (ang. VOC) przez co nie wydziela żadnych zapachów a druk może odbywać się nawet w pomieszczeniach biurowych nie wyposażonych w dodatkowe systemy wentylacyjne. Atrament ten charakteryzuje się bardzo szerokim gamutem barw. Grafika cechuję się znakomitymi kolorami i ostrymi krawędziami przez co wydruki z plotera VJ-1304W przeznaczone są do oglądania nawet z bardzo bliskiej odległości.

Innym premierowym modelem 2009 był hybrydowy ploter Mutoh ValueJet 1608. Ten w 100% ekologiczny ploter ma możliwość druku na roli jak i na materiałach płaskich. To co wyróżnia ten ploter od innych to zastosowany nowy typ atramentów. Tusze o nazwie Mubio są w pełni ekologiczne, gdyż ich skład bazuje na substancjach pochodzenia roślinnego. Umożliwiają one zadruk szerokiej palety materiałów zarówno płaskich takich jak akryl, płyty aluminiowe, pianki, ceramika, drewno, karton jak i materiałów elastycznych np. folii samoprzylepnych, papierów, banerów, polipropylenu, itd.

Największym prezentowanym rok temu urządzeniem był ploter UV – Mutoh Zephyr 65. Jest to 4-kolory ploter UV drukujący zarówno z roli na rolę (vinyle, siatki, PVC, itd.) jak i na materiałach płaskich o grubości do 20 mm (płyty, kartony, tworzywa, itd.). Zephyr wyposażony jest w 4 głowice Xaar nowej generacji umożliwiające druk techniką zmiennej wielkości kropli – XaarDot (Drop Optimisation Technology). Inną istotną cechą głowic Xaar jest tzw. „skala szarości” umożliwiająca druk każdym z kolorów CMYK w 6 poziomach nasyceń, co eliminuje stosowanie dodatkowych kolorów (takich jak LC, LM) i daje nam łącznie 24 odcieni farb! Kolejna istotną cechą Zephyra jest zastosowana w nim znana już na polskim rynku technologia druku falą z przeplotem (ang. Intelligent Interweaving), która eliminuje paskowanie pojawiające się w wysokich prędkościach druku.

Durst
Austriacko-włoski producent ploterów UV zaprezentuje swoją ofertę na w pawilonie B1 na stoisku nr 260. Podobnie jak rok temu, kiedy to Durst zaprezentował 3 nowe modele, możemy spodziewać się premierowych urządzeń.

W ubiegłym roku Durst zaskoczył wszystkich ważącym 7.5 tony monstrum, o szerokości ponad 7 metrów. Durst RHO 1000 to maszyna stuprocentowo produkcyjna. Dzięki systemowi druku ciągłego, zadrukowuje ona standardowej wielkości płyty o wymiarach 125 x 80 cm (= 1 metr kwadratowy) z prędkością 600 egzemplarzy na godzinę (600 m2/h). System Continous Board Printing umożliwia druk bez jakichkolwiek przerw związanych z podawaniem kolejnych płyt. Rho 1000 radzi sobie z tym sposób automatyczny – ploter zadrukowuje jedną płytę za drugą – dzięki czemu ponad 99 procent czasu wykorzystywane jest przez proces druku. Wyeliminowany został proces „masking” znany z konkurencyjnych rozwiązań, co skraca do minimum czas potrzebny na rozruch. Drugą istotną zaletą jest możliwość zintegrowania systemu podawania z metodami i systemami druku offsetowego oraz sitodrukowego!

Z kolei Rho 500R to najszersza rolowa maszyna pokazana w Amsterdamie. Ten 5-metrowy, ultraszybki, ultranowoczesny ploter UV, zdobył dwukrotnie tytuł plotera roku. Rho 500R to światowej klasy połączenie wysokiej jakości druku o rzeczywistej rozdzielczości 600 dpi oraz niespotykanej produktywności na poziomie 400 m2/h!

Ostatnią premierą Dursta był tablicowy Rho 800 HS. Durst Rho 800 HS to blisko 2-krotnie szybsza wersja wielokrotnie nagradzanego modelu RHO 800 Presto. Urządzenie to zostało w 2008 roku wybrana na najlepszy ploter roku przez czytelników amerykańskiego magazynu WFI oraz przez europejskie EDPA. W roku 2009 WFI ponownie wybrało 800-tkę na maszynę roku! Rho 800 HS jak i Presto to stołowy ploter UV z opcją druku ciągłego (ang. Continuous Board Printing). System ten eliminuje z procesu produkcyjnego etap ręcznego podawania płyt. 99% czasu wykorzystywane jest na druk, natomiast tylko 1% to czasu pracy plotera wykorzystywane jest na załadunek i wysunięcie medium.

Atrium na Fespa 2010
Podczas Fespy 2010 specjaliści firmy Atrium będą dostępni zarówno na stoiskach firmy Mutoh jak i Durst. Na miejscu będzie także możliwy kontakt telefoniczny. Szczegóły na stronie Atrium – wyłącznego dystrybutora ploterów Mutoh i Durst w Polsce.

www.atrium.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?