6 nagród na 60-lecie – spektakularny sukces drukarni Opolgraf!

2011-05-16

Zeszły tydzień minął pod znakiem Targów Książki w Warszawie, na których rozdanych zostało wiele prestiżowych nagród w branży poligraficznej i wydawniczo-księgarskiej. Po raz kolejny tytuł Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce zdobyła drukarnia Opolgraf.

W rankingu, w którym to wydawcy oceniają drukarnie, brano pod uwagę następujące kategorie: jakość produkcji, terminowość wykonywania zleceń oraz komunikatywność, czyli przepływ informacji między wydawcą a drukarnią. Drukarnia z Opola uzyskała najlepsze wyniki we wszystkich kategoriach konkursu, uzyskując łączną ocenę na poziomie 5,84 (na 6 możliwych).„Jeszcze nigdy w historii konkursu żadna drukarnia nie wygrała rankingu we wszystkich kategoriach, to wielki sukces Opolgrafu” – komentuje Andrzej Palacz, redaktor naczelny magazynu „Wydawca”, współorganizator konkursu. „Nagrody, które otrzymujemy są wynikiem ciężkiej i systematycznej pracy, która opiera się na jasnej i konsekwentnej strategii firmy. Opinia naszych klientów jest dla nas najważniejszym przekazem, jeśli jest tak pozytywna, jak świadczą o tym nagrody, to tym bardziej jesteśmy dumni z naszej pracy” mówi Mirosław Szewczyk, prezes drukarni Opolgraf.

Kolejnym sukcesem opolskiej drukarni w minionym tygodniu było przyznanie jej nominacji i wyróżnienia Ikar 2010/2011 w kategorii „Drukarnia” za oryginalne i umiejętne połączenie promocji własnej firmy z promocją książki i czytelnictwa, poprzez autorski projekt „Fabryka Inspiracji” – comiesięczne spotkania czytelników z autorami książek zainscenizowane we wnętrzach opolgrafowskiej introligatorni. Spotkania w ramach Fabryki Inspiracji to okazja do wymiany poglądów, porozmawiania "na żywo” ze znanymi pisarzami, których książki schodzą z maszyn drukarni Opolgraf.Projekt zyskał wielu sympatyków wśród mieszkańców Opolszczyzny i na stałe wpisał się w harmonogram wydarzeń kulturalnych Opola. „Cieszę się, że nasza inicjatywa została doceniona w branży księgarsko-wydawniczej. To dla nas bardzo duże wyróżnienie, Ikar w tej branży porównywalny jest z Oscarem przyznawanym w branży filmowej” mówi Marta Obłonczek, specjalistka ds. marketingu drukarni Opolgraf. Sześć przyznanych Opolgrafowi w ubiegłym tygodniu nagród jest wspaniałym ukoronowaniem tegorocznych obchodów 60-lecia istnienia drukarni.Drukarnia OPOLGRAF S.A. jest jedną z czołowych drukarń dziełowych w Polsce. Produkuje rocznie ok. 8 milionów książek pod 1700 tytułami. W roku 2007, 2008, 2009, 2010 otrzymała miano Najlepszej Drukarni Dziełowej w Polsce, uzyskując najwyższe noty wśród wydawców z całej Polski (ranking drukarń dziełowych wg miesięcznika „Wydawca” oraz „Magazynu Literackiego Książki”). Dynamiczny rozwój drukarni docenił także dziennik Puls Biznesu przyznając jej, już po raz piąty, Gazele Biznesu 2010. Drukarnia specjalizuje się w druku książek w oprawie miękkiej, twardej oraz zeszytowej, w druku magazynów reklamowych oraz akcydensów. Rocznie z maszym drukarskich Opolgrafu schodzi ok. 8 mln egzemplarzy książek, w tym 1700 tytułów takich znanych autorów jak m.in. Stieg Larson, Dan Brown, Andrzej Pilipiuk, Harlan Coben.

Fabryka Inspiracji to działające pod egidą Opolgrafu spotkania autorskie z pisarzami, publicystami, piszącymi aktorami, ludźmi kultury. Spotkania poświęcone są promocji konkretnych książek, bądź otwartym tematom z zakresu zainteresowań zapraszanych autorów. Od 2007 roku w Fabryce Inspiracji gościli m.inn.: Tomasz Raczek, Stanisław Tym, Janusz L. Wiśniewski, Jacek Żakowski, Marek Krajewski, Monika Szwaja, Wojciech Eichelberger, Rafał Ziemkiewicz, Wojciech Kuczok, Joanna Szczepkowska, Andrzej Pilipiuk, Jerzy Stuhr, ojciec Leon Knabit, Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski, Szymon Hołownia, Alosza Awdiejew, Kazimiera Szczuka, Grzegorz Miecugow, Mirosław Hermaszewski, prof. Jerzy Bralczyk i dr Jacek Wasilewski, Rafał Olejniczak, Marzena Chełminiak.

Warszawskie Targi Książki 2011 - odbywają się w dniach 12-15 maja 2011 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bierze w nich udział ponad 600 wystawców z 15 krajów. To impreza dla wszystkich, którzy mają swój udział w tworzeniu i obiegu książki: autorów, wydawców, poligrafów, księgarzy, bibliotekarzy, także tych, którzy książkę promują, szczególnie zaś czytelników. Warszawskie Targi Książki zajmują w tym roku rekordową powierzchnię - wszystkie sale wystawiennicze i konferencyjne na II i IV poziomie PKiN oraz dolne i górne kuluary Sali Kongresowej.

Warszawskie Targi Książki to:
- ponad 300 godzin wydarzeń towarzyszących - spotkań, prezentacji, warsztatów, debat i paneli dyskusyjnych
- 302 spotkania autorskie
- 13 wystaw
- 11 nagród i nominacji, m.in.: rozstrzygnięcie konkursu PTWK "Najpiękniejsze Książki Roku" pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP pani Anny Komorowskiej, rozstrzygnięcie konkursu na Najlepszą Drukarnię Dziełową 2010, rozdanie nagród Ikar 2011, ogłoszenie nominacji do Nagrody Literackiej NIKE oraz Nagrody Literackiej Gdynia

Kontakt:
Marta Obłonczek
tel. kom. +48 500 240 286
e-mail: pr.marta@opolgraf.com.pl
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?