40 wielkoformatowych nowości od Atrium

2014-02-19

Oferta czołowego polskiego dostawcy rozwiązań do druku wielkoformatowego wzbogaciła się o aż 40 nowych urządzeń. Ze wszystkimi można zapoznać się w najnowszej publikacji dystrybutora – katalogu „Atrium 2014”.

Atrium Centrum Ploterowe, które obecne jest na rynku od 21 lat, systematycznie rozbudowuje swoją ofertę o urządzenia najlepszych marek. Do tak znanych marek jak Mutoh, Durst, Zenith, DGI, Summa z początkiem roku doszło 40 urządzeń kolejnych uznanych producentów: Jetrix, Azon, Klieverik, Crest, RollsRoller, Fepatex, Leister, V-Sign i KeenCut! - zachwala swój katalog, Paweł Stania z działu marketingu Atrium.

Jetrix KX5 i KX7 – ploter UV z kroplą 6 pl

Nowe plotery JETRIX KX5 i KX7 zdumiewają jakością druku dzięki grayscalowym głowicom i 6 pikolitrowej kropli. Są to ciężkie plotery przemysłowe, z mocnym podsysem i niezawodną jakością druku na dowolnej powierzchni. Dzięki opatentowanym atramentom Jetrix UV Inks, druk jest możliwy na dowolnych podłożach takich jak szkło, metal, akryl bez potrzeby stosowania primerów. Druk na elastycznych podłożach cechuje się brakiem pęknięć podczas składania materiału. Urządzenie posiada opcjonalny moduł druku z roli na rolę.

AZON TexPro i TwinTex – drukarki DTG do koszulek

AZON TexPro to dedykowane urządzenia do cyfrowego druku bezpośredniego na tkaninach (np. koszulkach t-shirt), stanowi bardzo dobrą alternatywę dla sitodruku. Druk na ciemnych tkaninach możliwy jest dzięki specjalnie opracowanemu przez producenta białemu tuszowi. AZON TexPro to nie tylko nadruk na koszulkach ale także na ręcznikach, torbach, fartuchach i innych. Dzięki wysokiej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi – drukarka AZON TexPro może drukować napisy jak i fotorealistyczne, pełnokolorowe zdjęcia. Daje to nieograniczone pole do popisu dla projektantów i designerów.

AZON TWINTEX podobnie jak model TEXPRO przeznaczony jest do bezpośredniego zadruku koszulek, toreb, krawatów, itd. Dzięki podwójnemu systemowi mocowania wydajność tego systemu jest zwiększona i daje także możliwość równoczesnego drukowania na materiałach o różnych strukturach. TwinTex wyposażony jest w oszczędny cyfrowy system druku w konfiguracji: podwójny CMYK lub CMYK + 4 x biały.

RollsRoller – stołowy aplikator folii

RollsRoller to najwyżej klasy stół do aplikacji i laminacji. Wysoka jakość komponentów gwarantuje precyzyjne nałożenie wydruku na medium. RollsRoller przeznaczony jest dla agencji reklamowych, drukarni wielkoformatowych i zakładów produkcyjnych.

Crest – przycinarki, laminatory, podnośniki

Crest RSC CI to wysokiej jakości automatyczny trymer do przycinania wydrukowanego materiału na formatki od razu po zejściu z plotera. Urządzenia dostępne w 3 szerokościach: 1600, 2300 i 3200 mm pozwalają na rozcinanie drukowanego medium oraz odcinanie poszczególnych brytów. Crest RSC CI obsługuje takie materiały jak: papiery, folie samoprzylepne, płótna, tkaniny, pianki, dywany, itd. Urządzenia znajdą swoje zastosowanie nie tylko w drukarniach wielkoformatowych ale także w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych gdzie ważna jest precyzja konfekcjonowania.

Firma Crest to także zaawansowane laminatory do tradycyjnych prac jak i do znaków drogowych. Na uwagę zasługuje także specjalistyczny podnośnik ułatwiający transport i załadunek ciężkich rolek materiałów o wadze do 500 kg.

Zenith FMP – zgrzewarka do banerów

Zenith FMP to wysokiej jakości zgrzewarki do banerów oferowane w wielu wariantach i z różnymi opcjami dodatkowymi. Gwarantują wysoką powtarzalność zgrzewów oraz bezpieczeństwo pracy. Czujnik bezpieczeństwa chroni operatora przed wypadkiem. Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny panel sterowania. FMP oferuje aż 6 rodzajów zgrzewów.

Leister – proste w obsłudze, niezawodne, profesjonalne

Kolejną propozycją są zaawansowane zgrzewarki ręczne i samojezdne firmy Leister. Jest to klasyczna pozycja i obowiązkowe wyposażenie każdej agencji reklamowej i drukarni wielkoformatowej.

V-Sign – piły tablicowe do płyt

V-SIGN PPRO5 to amerykańskiej produkcji mechaniczna przycinarka do płyt przeznaczona dla agencji i drukarni wielkoformatowych oraz średnich zakładów produkcyjnych. Głowica z silnikiem i piłą tnie materiał w osi pionowej. Cięcie w poziomie przeprowadzane jest po obróceniu materiału. Stalowa konstrukcja gwarantuje precyzyjne cięcie i stabilną pracę.

V-SIGN serii H to zaawansowana, amerykańska piła tablicowa z możliwością cięcia w osi Y i X (szybki obrót silnika z ostrzem). Silnik o mocy 1650W gwarantuje dokładne cięcie najtwardszych (trudnych) materiałów. V-SIGN H posiada wiele udogodnień m.in.: funkcja „szybki stop” czy możliwość podłączenia kolektora kurzu. Wzmocniona stalowa konstrukcja zapewnia precyzyjne cięcie i stabilną pracę. Przesuwanie płyty ułatwiają dodatkowe rolki na szynie prowadzącej.

KeenCut – trymery dla profesjonalistów

KeenCut - to następne obowiązkowe wyposażenie każdego producenta wydruków. Specjalistyczne urządzenia w zależności od modelu przeznaczone są do konkretnego zastosowania. Od lekkich trymerów Simplex przez bardziej zaawansowane trymery Javelin Integra, Sabre 2, Max, Evolution na dedykowanym do passe-partout Ultimate Gold. Poszczególne modele występują w wielu szerokościach od 1000 do aż 5000 mm.

Fepatex – oczkarki półautomatyczne i automatyczne


Fepatex to producent pneumatycznych i elektrycznych oczkarek w wielu wariantach od małych modeli takich jak 31 LT o wydajności 50 oczek na godzinę po prawdziwe linie produkcyjne takie jak Fepatex 239 z laserowym pozycjonowaniem o wydajności do 1800 oczek/h.

Katalog na rok 2014 można pobrać ze strony www firmy Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

Źródło: Atrium

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?