„Przyszłość zaczyna się już dziś” – Meet Kodak Polska 2013

2013-10-17

Prezentacja innowacyjnych rozwiązań i technologii, które pozwalają na skuteczniejsze prowadzenie biznesu oraz otwierają przed użytkownikami nowe perspektywy, a także doświadczeń drukarń, które wykorzystują je w codziennej produkcji - to podstawowe tematy siódmej edycji dorocznego spotkania firmy Kodak Polska z jej klientami i wszystkimi zainteresowanymi oferowanymi przez nią rozwiązaniami.

Konferencja Meet Kodak Polska, która tym razem odbyła się w dniach 10-11 października w Z-Hotel Business & Spa w podwarszawskim Otwocku, zgromadziła ponad setkę gości z całego kraju.

Szeroki zakres merytoryczny tegorocznej edycji Meet Kodak Polska, o jaki zadbali organizatorzy, przyciągnął uwagę drukarń poszukujących innowacyjnych rozwiązań z zakresu druku cyfrowego, offsetowego i fleksograficznego, a także przełomowych rozwiązań do druku hybrydowego.

Jolanta Wiśniewska, Komal Sharma
Jolanta Wiśniewska, Komal Sharma
Konferencję otworzyli Jolanta Wiśniewska - dyrektor zarządzająca Kodak Polska oraz Komal Sharma - dyrektor zarządzający, odpowiedzialny za rynki wschodzące w regionie EAMER. Witając gości podkreślili fakt zakończenia restrukturyzacji firmy, który został oficjalnie ogłoszony 3 września br. Opowiedzieli o kluczowych zmianach organizacyjnych oraz podkreślili silną pozycję Kodaka w Polsce, nie tylko ze względu na udział sprzedaży, ale również rosnące znaczenie logistyczne polskiego oddziału, który obecnie obsługuje klientów z Polski, Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Jolanta Wiśniewska podziękowała zgromadzonym za zaufanie, jakim nieprzerwanie darzyli firmę nawet w trudnym okresie po ogłoszeniu przez Kodak strategicznych zmian.

Obecna sytuacja – skupienie się na technologii obrazowania dla biznesu czy partnerstwie z kluczowymi graczami na rynku poligraficznym - przekłada się na rosnące zaufanie klientów, a co za tym idzie - rosnącą sprzedaż. Jolanta Wiśniewska krótko zaprezentowała również historię firmy, która rozpoczęła się ponad 130 lat temu. Następnie przedstawiła innowacje, jakie Kodak zaoferował poligrafii na przestrzeni tych lat. Obecnie firma Kodak na świecie to 25 000 klientów, 60 000 zainstalowanych rozwiązań worflow Prinergy, 16 000 systemów CtP, 12 000 cyfrowych systemów drukujących oraz 300 systemów Flexcel NX. To również 30% udział płyt offsetowych naświetlanych przy użyciu CtP firmy Kodak, a także 40 miliardów stron wydrukowanych z pomocą rozwiązań Kodak. Polska, co podkreślała Jolanta Wiśniewska, ma w tym sukcesie również swój udział – największy (około 4%) w instalacji systemów Flexcel NX. Obecnie firma Kodak skoncentrowana jest na dostarczaniu technologii dla biznesu – innowacyjnych rozwiązań dla rynków produkcji opakowań, komunikacji graficznej oraz druku użytkowego. Każdy z nich – jak podkreślała Jolanta Wiśniewska – niesie obecnie ogromny potencjał. Kodak zauważa trendy istniejące na każdym z tych rynków i do nich dostosowuje swoje rozwiązania, starając się dopasować je do oczekiwań konkretnych odbiorców. Dyrektor zarządzająca Kodak Polska podkreślała również fakt, że firma dokłada obecnie wszelkich starań, aby budować swój biznes z klientami tak, by przynosił im jak najwięcej korzyści na niełatwym rynku.

Klienci klientom – o własnych doświadczeniach z rozwiązaniami firmy Kodak
Największe zainteresowanie podczas konferencji Meet Kodak Polska wzbudzały prezentacje użytkowników rozwiązań Kodaka, którzy mówili o swoich doświadczeniach z tym związanych oraz możliwościach, jakie otworzyły przed nimi poszczególne wdrożenia. To z pewnością wyróżniający konferencję Meet Kodak Polska aspekt. Spotkanie podzielone zostało na dwa bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył opakowań, drugi szeroko pojętego druku komercyjnego.

W pierwszym z nich o swoich pozytywnych doświadczeniach z hybrydową przygotowalnią offsetową i fleksograficzną oraz ciekawych możliwościach, jakie udało się drukarni osiągnąć na przestrzeni ostatniego roku dzięki rozwiązaniom Kodaka, mówił Marcin Jastrzębski z firmy Multidruk. Swoimi spostrzeżeniami na temat rynku opakowań, ich roli i znaczenia przy sprzedaży finalnego produktu oraz rozwiązań, jakie oferuje swoim klientom drukarnia Digiflex mówił reprezentujący tę firmę Piotr Kolera. Korzysta ona z technologii Kodak Flexcel NX - cyfrowego systemu do naświetlania form fleksograficznych.

W bloku poświęconym drukowi komercyjnemu wystąpił z kolei Robert Paśniczek z drukarni dziełowej Legra, która jest od niedawna użytkownikiem rozwiązania Kodak NexPress i pierwszym posiadaczem tej maszyny na rynku polskim z opcją powiększonego formatu. Opowiadał on o wartościach dodanych, jakie dzięki niej uzyskano, wymieniając chociażby możliwość drukowania personalizowanych serii książek. Porównywalna z offsetem wysoka jakość, wydajność, a także możliwość zadrukowywania różnych rodzajów podłoży, opcje lakierowania, złocenia wydruków oraz obsługa niskich nakładów, a także długich arkuszy umożliwiających na przykład produkcję okładek ze skrzydełkami – to kolejne zalety, jakie wymieniał prelegent. Dodatkowo urządzenie Kodak NexPress umożliwiło drukarni Legra poszerzenie oferty o druki typu direct mailing, certyfikaty i inne produkty, którym firma jest teraz w stanie nadać niepowtarzalny wygląd wyróżniając się na tle konkurencji.

O rozwiązaniach Kodak Prinergy oraz Kodak InSite i ich zastosowaniu przy wprowadzaniu na rynek nowego, innowacyjnego produktu mówiła Mirosława Peret z drukarni dziełowej Druk-Intro. Kodak Prinergy to kompleksowy system workflow, który pozwala zarządzać procesem produkcyjnym dzięki najwyższej jakości automatyzacji, znacznie go usprawniając. Usprawnienie procesów przesyłania i akceptacji plików, ich sprawdzania, eliminacji czynnika błędu ludzkiego oraz finalnego przygotowania ich do produkcji – o tych zaletach mówiła prelegentka w kontekście codziennej pracy z tym rozwiązaniem Kodaka. Ostatnim prelegentem, który podczas konferencji mówił o swoich pozytywnych doświadczeniach związanych z rozwiązaniami Kodaka, był Piotr Madoń z drukarni Madoń Media. Drukarnia ta jest pierwszym w Europie użytkownikiem najnowszej naświetlarki CtP Kodak Achieve, w której została wykorzystana nowa, wysokojakościowa i ekonomiczna głowica termiczna TH5. Urządzenie zapewnia stabilność produkcji, potrzebną w drukarni realizującej wiele różnorakich zleceń. Madoń Media w codziennej produkcji wykorzystuje również bezprocesowe płyty Kodak Sonora XP, co w połączeniu z Kodak Achieve zapewnia najwyższy poziom optymalizacji procesu produkcji pod względem ekonomicznym, czasowym i jakościowym.

Kodak Polska gościom – trendy rynkowe, innowacyjne rozwiązania na miarę przyszłości i dobra zabawa do samego rana

Podczas konferencji Meet Kodak Polska 2013 nie zabrakło również prezentacji poszczególnych rozwiązań Kodaka i możliwości, które otwierają przed ich nabywcami. Prelegenci z firmy Kodak w ciekawych wystąpieniach przedstawiali technologię, rozwiązania i aplikacje na miarę multikanałowej komunikacji, z którą coraz częściej mają do czynienia klienci sektora poligraficznego. W poszczególnych blokach tematycznych zaprezentowane zostały informacje, dotyczące rozwiązań dedykowanych poszczególnym sektorom branży poligraficznej.

W części opakowaniowej konferencji uczestnicy mogli zapoznać się z technologią Kodaka dla produkcji opakowań w technice flekso m.in. w kontekście najnowszych propozycji firmy, zaprezentowanych podczas targów Labelexpo Europe 2013, którą przedstawił Jacek Galiński. W kolejnej części spotkania przedstawił on również informacje na temat roli opakowań i możliwości ich wpływu na podniesienie sprzedaży. Prezentował m.in. najwyższe standardy technologiczne rozwiązań Flexcel NX w odniesieniu do wymogów i oczekiwań osób zamawiających opakowania w tej technice.

Meet Kodak Polska 2013
Nagrodzeni uczestnicy konferencji Meet Kodak Polska 2013
W bloku tematycznym poświęconym drukowi komercyjnemu Joachim Kranz zaprezentował druk cyfrowy jako alternatywę dla druku offsetowego, omawiając korzyści wynikające z wdrożenia tej technologii w tradycyjnej drukarni offsetowej. W tej części konferencji uczestnicy mogli również zapoznać się z aplikacjami, które otwierają zupełnie nowe możliwości w kontekście druku hybrydowego, które przedstawił Sławomir Iwanowski. W kolejnej części spotkania Tomasz Gogacz zaprezentował oprogramowanie Kodak Prinergy 6, Przemysław Kida - system zarządzania barwą Kodak Color Flow 2.0 natomiast Łukasz Wąchała omówił zyski, jakie może przynieść wykorzystywanie bezprocesowych płyt Kodak Sonora XP – zarówno w kontekście biznesowym jak również ekologicznym.

Oprócz bogatej części merytorycznej firma Kodak Polska zadbała również o dodatkowe atrakcje dla uczestników tegorocznej edycji tego spotkania, które już na stałe wpisało się w kalendarz imprez poligraficznych w naszym kraju. Przyjazna atmosfera Hotelu Business & Spa w Otwocku; podarunkowe kupony rabatowe umożliwiające korzystanie z oferty hotelu (w tym z zabiegów spa); wieczorna kolacja, której towarzyszyły kubańskie rytmy (i występujący na żywo zespół, prezentujący tę muzykę), a dla chętnych również nauka tańca, ale przede wszystkim dobra zabawa, która przeciągnęła się niemal do samego rana – to tylko niektóre z nich. Wszystko to sprawiło, że uczestnicy siódmej już edycji Meet Kodak Polska wracali do swoich codziennych spraw zadowoleni oraz zainspirowani nowymi możliwościami dla swoich biznesów, co – jak mają nadzieję organizatorzy spotkania – przełoży się w przyszłości na ich wspólny sukces.

Źródło: Poligraficzna Agencja Informacyjna PrintinPoland.com

Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska

Wydłużone terminy płatności – jak sobie z nimi radzić?