„Drukarnie w przyszłości” tematem wiodącym 29. Letniej Konferencji Poligraficznej

2012-06-04

29. Letnia Konferencja Poligraficzna, odbywająca się w dniach 24-27 czerwca w Krynicy Morskiej, będzie pierwszym ważnym spotkaniem branżowym, zorganizowanym po niedawnych targach drupa 2012.

W naturalny sposób zatem impreza ta, przebiegająca pod hasłem „Drukarnie w przyszłości”, stanie się forum prezentacji targowych nowości oraz dyskusji na temat obecnych i przyszłych trendów w branży poligraficznej. Konferencji będą towarzyszyć 2. zawody poligrafów w turnieju ziemnym o puchar firmy Zinart Systemy Graficzne. Patronem medialnym spotkania jest miesięcznik Świat Druku, zaś partnerem – portal PrintinPoland.com.

„Nasza letnia konferencja odbywa się zaledwie kilka tygodni po zakończeniu targów drupa, najważniejszego tegorocznego wydarzenia w branży poligraficznej – mówi Waldemar Światły, szef Szczecińskiej Agencji Edukacyjnej, będącej organizatorem spotkania. – W związku z powyższym spodziewamy się, że zarówno autorzy referatów programowych, jak i przedstawiciele poszczególnych dostawców, przekażą swoje refleksje, przemyślenia oraz informacje o najnowszych rozwiązaniach prezentowanych w Düsseldorfie. Mamy nadzieję, że w czerwcu Krynica Morska stanie się forum wymiany doświadczeń dla osób z polskiej branży poligraficznej, zainteresowanych jej przyszłością i starających się znaleźć nowe drogi rozwoju dla swoich przedsiębiorstw. Zapraszamy nad morze także amatorów tenisa ziemnego, którzy będą mieli okazję rywalizować w turnieju poligrafów o puchar ufundowany przez firmę Zinart Systemy Graficzne”.

Konferencja będzie obfitować w referaty i wystąpienia w mniej lub bardziej bezpośredni sposób odnoszące się do targów drupa 2012. Do reminiscencji po tej wystawie wróci z pewnością Piotr Kamiński z Międzynarodowych Targów Poznańskich, kierujący projektem Poligrafia. Podczas konferencji będzie można usłyszeć wiele cennych informacji związanych z przyszłoroczną edycją tej najważniejszej na polskim rynku imprezy kierowanej do branży poligraficznej. O nowych trendach w poligrafii w kontekście targów drupa 2012 oraz o aktualnej sytuacji rynkowej opowie Ryszard Barański, na co dzień związany z firmą Kodak Polska. Z kolei Danuta Tyrowicz, właścicielka firmy Frogimus, zaprezentuje nowe kierunki rozwoju standaryzacji i zarządzania barwą. Jacek Bucholc, prezes Ferag Polska, przedstawi referat zatytułowany „Rynek prasy a tendencje w poligrafii”, zaś nowe trendy w zakresie rozwoju farb graficznych omówi Robert Kuczera, dyrektor zespołu doradców technicznych w firmie Michael Huber Polska. O nowościach zaprezentowanych na targach drupa 2012 przez Konica Minolta opowie Mateusz Woźniak, przedstawiciel tej firmy. Z kolei Jacek Franczyk z Infosystems SA zaprezentuje w referacie „WebToPrint – więcej niż sklep internetowy” kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla przedsiębiorstw poligraficznych, znajdujące się w ofercie tej firmy.
Dodatkową atrakcją 29. Zimowej Konferencji Poligraficznej będzie 2. turniej poligrafów o puchar firmy Zinart Systemy Graficzne. „Serdecznie zapraszamy do udziału w naszej czerwcowej imprezie. Mamy nadzieję, że będzie ona doskonałą okazją do refleksji nad przyszłością polskiej poligrafii, przypomnienia sobie najważniejszych nowości z targów drupa 2012, sympatycznej rywalizacji na korcie tenisowym oraz wspólnego kibicowania podczas rozgrywanych w tym czasie mistrzostw Europy w piłce nożnej” – mówi Waldemar Światły.

Cena za udział w konferencji wynosi 1265 zł netto od osoby i obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym (dopłata do „jedynki” wynosi 270 zł netto), pełne wyżywienie oraz udział w imprezach rekreacyjnych, w tym w turnieju tenisa ziemnego.
Dla klientów portalu PrintinPoland.com – partnera konferencji – przygotowano specjalny 5% rabat (nie obejmuje on dopłaty do pokoju 1-osobowego). Zgłoszenia udziału w konferencji przyjmowane są do 18 czerwca br.

Dodatkowe informacje na temat konferencji:
Waldemar Światły, Szczecińska Agencja Edukacyjna
Ul. Sczanieckiego 10/6, 87-100 Toruń
Tel. 0-56 660 80 17, 0 608 082 657
Fax 0-56 660 80 17
E-mail: saebiuro@emil.tnp.pl; sae.szczecin@gmail.com
Aktualności

2020-09-09 09:31:50 | Komentarze: 0

Drukarnia Mellow z pierwszą na świecie półformatową, hybrydową maszyną Koenig & Bauer Rapida 76 z modułem do cold stampingu

Nowe kierunki produkcji: wysoko uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej „Made of Print” – to hasło przyświeca działalności krakowskiej drukarni Mellow, która od ponad dwóch dekad jest obecna na polskim rynku usług poligraficznych realizowanych w technice offsetowej. Przez wiele lat główną część jej portfolio stanowiły szeroko rozumiane materiały marketingowe wysokiej jakości, skierowane głównie do klientów korporacyjnych. Obecnie Mellow – jak zapewnia prezes zarządu drukarni Wojciech Dworak – stara się zdywersyfikować swoją ofertę i rozszerzyć ją m.in. o wysoko uszlachetnione opakowania oraz inne produkty poligraficzne o wartości dodanej. Temu służą nowe inwestycje sprzętowe, m.in. w półformatową maszynę offsetową Rapida 76 z modułem do foliowania na zimno. To kolejne już rozwiązanie marki Koenig & Bauer, na jakie zdecydował się ten krakowski zakład poligraficzny, a zarazem pierwsza na rynku europejskim półformatowa maszyna hybrydowa (UV/LED) tego producenta, wyposażona w opcję do cold-stampingu i pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Drukowanie na materiałach bez ograniczeń - poznaj możliwości cyfrowego druku na tkaninach

Rynkowe nowości firmy Kodak w obszarze druku cyfrowego, rozwiązań CTP i systemów workflow

Druk etykiet szansą na sukces w niepewnych czasach: nowe możliwości biznesowe według Konica Minolta

Ekstrakcja pyłu w drukarniach i introligatorniach

Nilpeter na targach Labelexpo Europe: światowe premiery maszyn FA-26 i FA-22, model FA-17 w nowej konfiguracji

Drukarnia etykietowa Reganta z Łodzi po raz trzeci zainwestowała w maszynę fleksograficzną Mark Andy Performance Series

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Innowacyjne atramenty UV LED firmy Agfa Graphics z prestiżową nagrodą EDP Award 2017

Pierwszy w Polsce bigówko-perforator z falcerką online - Multigraf Touchline z oferty Duplo - w drukarni db PRINT Polska