Szerokie cięcie – Nowy Roland CAMM-1 PRO GX-640 w ofercie Jet Media.

2010-06-22

Jet Media wprowadza do swojej oferty najnowsze osiągnięcie Rolanda - nowy ploter tnący z serii CAMM-1 PRO GX-640 o szerokości pracy 160cm.Oparty na 23 letnim doświadczeniu GX-640 jest największym i najbardziej zaawansowanym ploterem tnącym w historii. Wyznacza nowe standardy wydajności i precyzji w wycinaniu z foli winylowych, poliestrów, poliuretanów, foli odblaskowych oraz typu flock.

GX-640 wyprzedza inne plotery dostępne na rynku dzięki zastosowanym silnikom nowej generacji - Serwomotor, doskonałemu prowadzeniu materiału oraz potężnemu oprogramowaniu które ułatwia proces tworzenia aplikacji oraz wspomaga proces produkcji: cięcie oraz wycinanie zadrukowanej grafiki po konturze. GX-640 poszerza rodzinę Roland Camm-1 PRO, w której skład wchodzą modele GX-500, GX-400 oraz GX-300.

„W przemyśle motoryzacyjnym seria CAMM-1 PRO jest szeroko rozpoznawalna jako lider urządzeń do personalizacji samochodów, ciężarówek, łodzi, przyczep, motocykli poprzez nanoszenie loga firmowego, naklejek czy dowolnej grafiki” – powiedział Jesper Jorgensen Produkt Manager Roland DG North Europe A/S. „Przy szerokości 160cm GX-640 wycina również dowolne kształty w takich materiałach jak folie okienne czy ochronne folie malarskie. Nowy mocny serwomotor oraz funkcja „heavy mode” gwarantuje doskonały efekt na największych i najcięższych rolkach materiału.”

Jak każdy model CAMM-1 PRO GX-640 oferuje pełną współpracę z Ripem VersaWorks dołączanym do maszyn drukujących Roland. W rezultacie GX-640 w parze z ploterem drukującym może produkować pełno kolorowe folie do wgrzewania w koszulki, aplikacje wielkoformatowe, znaki, grafikę samochodową, naklejki czy oznaczenia. GX-640 wyposażony jest w system optyczny Quadralign®, który rozpoznaje punkty CropMark będące współrzędnymi do prawidłowego określenia miejsca cięcia zadrukowanej poprzednio grafiki.

Korzyści GX-640:
- Szerokość pracy 160cm, pozwala na wykorzystanie potencjału cięcia dużych powierzchni.
- Mocny silnik Serwomotor oraz funkcja „heavy mode” pozwalają na precyzyjną pracę z szerokimi i ciężkimi materiałami.
- Nowa funkcja „pre-feed” zapewnia właściwe prowadzenie ciężkich materiałów po stole przewijając metr materiału przed rozpoczęciem pracy.
- Wysoka wydajność cięcia i nacisk noża zapewnia precyzyjne cięcie w szerokiej gamie materiałów
- Pełna integracja z programem VersaWorks będącym na wyposażeniu ploterów drukujących.
- Wycinanie może być sterowane bezpośrednio z VersaWorks
- GX-640 automatycznie rozpoznaje punkty Crop Mark przyspieszając i ułatwiając wycinanie po obrysie zadrukowanej grafiki
- Zawiera oprogramowanie do projektowania grafiki wektorowej Roland CutStudio


Oprogramowanie Roland CutStudio
Plotery z serii CAMM-1 PRO dostarczane są z potężnym i łatwym w użyciu oprogramowaniem Roland CutStudio. Użytkownik może rysować dowolne kształty, dodawać tekst, importować zdjęcia i grafikę z plików JPG i bmp. CutStudio pozwala użytkownikowi łączyć wszystkie elementy tworząc zaawansowane projekty graficzne. CutStudio jest kompatybilne z Windows 7/VISTA/XP i zawiera plug-in do Adobe® Illustrator® CS2/CS3/CS4, CorelDRAW® X3/X4/X5 for Windows i Adobe® Illustrator® CS2/CS3/CS4 for Mac. W rezultacie użytkownicy tych programów mogą bezpośrednio wycinać grafiki na ploterze.

Jet Media
Firma od 7 lat zaopatruje drukarnie wielkoformatowe oraz firmy zajmujące się produkcją reklam w plotery, wysokiej jakości materiały do druku, laminacji oraz atramenty.
Jet Media jest strategicznym partnerem Roland DG ploterów i materiałów do druku i posiada certyfikat Roland Authorized Partner 2010.

Jet Media Sp. z o.o.
Bartosz Pilkowski
BPilkowski@jetmedia.pl
www.rolanddg.pl
www.jetmedia.pl