Nowe bawełniane płótno Ikonos Canvas 400

2011-05-18

Opolski dystrybutor materiałów do druku wielkoformatowego stale rozszerza swoją ofertę. Ikonos Canvas 400 wysokojakościowe, grube bawełniane płótna do reprodukcji innych zastosowań scenograficznych i wystawienniczych.

Płótna to specjalistyczny rodzaj materiał do druku. W druku wielkoformatowym przyjęła się nazwa z języka angielskiego – Canvas. Płótna służą najczęściej do druku reprodukcji obrazów, elementów wyposażenia wnętrz, aplikacji wystawienniczych i dekoracyjnych. Struktura imitująca naturalne płótno malarskie dodaje takiej pracy charakteru ręcznie malowanego obrazu. Z uwagi na materiał z którego są wykonane, możemy wyróżnić płótna poliestrowe oraz bawełniane.

Nowy Ikonos Canvas 400 to 100% bawełniane, bardzo wysokiej jakości płótno do druku wielkoformatowego. Gwarantuje ona bardzo wysoką jakość i dokładność druku oraz bardzo żywe kolory. Intensywna kolorystyka to niewątpliwy atut nowej 400-ki. Powłoka materiału jest matowa.

Canvas ten proponowany jest w kilku szerokościach od 1.06 do 1.52 metra. Długość nawoju na gilzie wynosi 22.85 metra. Płótno Ikonos Canvas 400 to materiał o gramaturze 400 g/m2 i grubości 500 mikronów. Płótno to może być zadrukowane dowolnym atramentem eko-, mild- i twardo-solwentowym a także w technologi UV!

Pierwszy polski producent

Ikonos to pierwszy, polski producent materiałów do druku wielkoformatowego. W Opolu, gdzie znajduje się linia produkcyjna i magazyny o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych
produkowane są materiały o najwyższej, europejskiej jakości. Używane do ich produkcji komponenty są dostarczane przez światowych liderów m.in. BASF. Materiały Ikonos uznawane są
w Polsce i Europie za media najwyższej jakości.

Z kolei Ikonos Quality System to system doboru najwyższej jakości materiałów i atramentów dla danego plotera drukującego. W opolskiej siedzibie firmy, opracowywane są tabele kompatybilności oraz profile kolorystyczne dla każdej kombinacji ploter-atrament-materiał. Dzięki własnej linii powlekającej, materiały produkowane są pod kątem optymalizacji prędkości i jakości druku.

Opolskie materiały powstają na bazie najwyższej klasy komponentów produkcji europejskiej, począwszy od papierów podkładowych, przez kleje, na powłokach do druku skończywszy. Badane są one pod względem wszelkich właściwości fizycznych i mechanicznych takich jak: adhezja, wchłanianie atramentu, podwijanie, kolorystyka przy podświetleniu, itd. Centrum testowe wyposażone jest w plotery z głowicami Spectra, Epson, Konica Minolta, XAAR w konfiguracjach z różnymi atramentami (eko, mild, hard-solwent oraz UV).

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W bieżącym roku, poznański i krakowski oddział firmy przeniósł się do nowych magazynów. W 2011 roku, w Opolu, do użytku zostanie oddany drugi magazyn wysokiego składowania. Na przełomie roku, klienci otrzymają także dostęp do internetowej platformy zamówień, która m.in. da im możliwość indywidualnego ustalania rabatów.

Dystrybutorem materiałów Ikonos jest firma Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl