Warsztaty PSD

Magazyn .psd, to dwumiesięcznik, skierowany do zaawansowanych i średnio zaawansowanych grafików, posługujących się programem Adobe Photoshop.
W każdym numerze, czytelnicy znajdują wiele ciekawych artykułów i tutoriali.
Część z nich, postanowiliśmy udostępnić portalowi Drukarnie.com.pl z nadzieją, że pomogą odbiorcom w rozwinięciu umiejętności oraz staną się źródłem inspiracji.
Wszelkie komentarze oraz zapytania, można kierować na adres e-mail: psd@psdmag.org

Liczba znalezionych edukacji: 10

 • 2009-10-27 | Komentarze: 0

  Suma kolorów w druku

  Zrozumienie skąd bierze się pojęcie sumy kolorów i dlaczego stanowi problem oraz dlaczego ustanowiono limity farb, najłatwiejsze jest na przykładzie skrajnej wartości użycia farb w druku – obszarów reprezentujących najgłębsze cienie, dążące do pełnej czerni.

 • 2008-09-25 | Komentarze: 0

  Składowe druku - propozycje na doskonały druk

  Od wciśnięcia przycisku drukuj do wyciągnięcia zadrukowanego arkusza mija kilka sekund, w tym czasie nasze wcześniejsze decyzje przechodzą test, czy uda się uzyskać satysfakcjonujący druk? Spróbujemy pomóc. Wyłowimy najbardziej istotne składowe druku oraz określimy ich rolę w procesie drukowania. Wskażemy technologie i rozwiązania, które doprowadzą nas do wydrukowania pięknej pracy. Zapraszamy.

 • 2008-04-07 | Komentarze: 0

  Przedwarsztatowy konkurs na serię zdjęć i warsztaty magazynu .PSD

  Przygotuj serię 3-10 zdjęć połączonych tematycznie. Zdjęcia mogą być retuszowane, urozmaicane metodami cyfrowymi np. w Photoshopie. Przygotowane zdjęcia wyślij na adres competition_psd@software.com.pl w dwóch rozdzielczościach, jpg 72 dpi (podgląd) i jpg lub tiff 300 dpi (do druku). Zdjęcia można wysłać w kilku e-mailach. Prace zbierane są do 15 kwietnia.

 • 2007-01-04 | Komentarze: 0

  Alicja w krainie czarów, czyli jak przygotowac do druku czarowna ulotkę

  Bywają sytuacje, kiedy zostajemy poproszeni przez znajomego/kolegę o pomoc lub radę w przygotowaniu jakiegoś materiału, który będzie następnie drukowany. Niniejszy tutorial pozwoli na zapoznanie się z kilkoma sposobami na poprawne przygotowanie takich materiałów. Złożymy i przygotujemy do druku dwustronną ulotkę składaną do formatu DL (ok. 1/3 formatu A4). Ulotka będzie zachęcać do kupna i czytania książek nowo powstającego (oczywiście fikcyjnego) wydawnictwa Kraina Wyobraźni.

 • 2007-01-04 | Komentarze: 0

  Kolory spot jak przygotować obrazek do druku

  Do wydrukowania barwnego obrazka używa się różnych technik poligraficznych. Tradycyjnie stosuje się cztery farby podstawowe typu process (CMYK), których zadaniem jest w procesie druku utworzenie barw wypadkowych. Ze względu na ograniczenia zakresu możliwości reprodukcji barw przez farby CMYK, stosuje się kombinacje z farbami dodatkowymi. Konkretny kolor w druku powstaje poprzez zmieszanie farb CMY i dodatkowo farby czarnej. Są jednak takie sytuacje, kiedy musimy wydrukować jakiś element obrazu farbą, która nie powstaje z kombinacji farb CMYK, np. kolorem złotym. Ten kolor staje się więc kolorem dodatkowym (spot).

 • 2007-01-04 | Komentarze: 517

  Zalewkowanie w Photoshopie

  Czasami na etapie przygotowania form drukarskich dochodzi do złego dopasowania matryc drukarskich lub w samym procesie druku papier ulega niekontrolowanym przesunięciom w maszynie drukarskiej. Błędy te powodują, że kolejno nakładane w poszczególnych zespołach drukujących, farby nie trafiają idealnie na siebie. Obraz staje się niewyraźny i widoczne są prześwity (tzw. bliki) nie zadrukowanego podłoża na granicach przylegania obszarów o jednolitych i kontrastujących kolorach.

 • 2007-01-04 | Komentarze: 1

  Obróbka oryginałów drukowanych zjawisko mory i jak się go ustrzec?

  W praktyce przygotowania publikacji do druku, często spotykamy się z potrzebą ponownej obróbki fotografii już wcześniej wydrukowanej (rastrowanej), skanowania tekstu z powodu braku czasu lub niedostępności znaków danego fintu. Często takie trudne zadania idą w parze z bardzo krótkim czasem przeznaczonym na ich wykonanie. Dawniej odsyłano klienta z informacją, że materiały nie spełniają warunków do druku. Dziś nie można już sobie pozwolić na taki komfort, dlatego warto poznać techniki umożliwiające osiąganie zadowalających rezultatów.

 • 2007-01-04 | Komentarze: 0

  Jak przygotować wizytówkę w Photoshopie dla drukarni cyfrowej

  Z pewnością każdy grafik wcześniej czy później otrzyma zlecenie na wykonanie wizytówki dla swojego klienta lub będzie chciał to zrobić dla siebie. W tym artykule nie będę opowiadał o rozwiązaniach graficznych stosowanych w tego typu projektach, ale opowiem, na jakie szczegóły techniczne należy zwracać uwagę, aby końcowy efekt wyglądał profesjonalnie.

 • 2007-01-04 | Komentarze: 0

  Mikser kanałów korekta kolorów.

  Podróżując samochodem natykam się często na jedyne w swoim rodzaju dzieła sztuki, dlatego też nigdy nie zapominam by zabrać ze sobą cyfrowy aparat fotograficzny. W przykładowym zdjęciu uwieczniłem starego, i jakże już rzadkiego, stracha na wróble. Jednak, jak się często zdarza, mimo że oświetlenie kadru zapewniało wspaniałe ciepłe słońce, efekt fotograficzny jest doprawdy kiepski. Wraz z upływem czasu wypracowałem work-flow, który ma na celu szybką korektę większej liczby zdjęć z tej samej serii, przydatny w większości sytuacji, w których chce się coś zrobić szybko i jednocześnie uzyskać bardzo dobry rezultat.

 • 2007-01-04 | Komentarze: 0

  Zarządzanie kolorem Przestrzenie barw, sposoby ich konwersji, obsługa koloru w Photoshopie.

  Wielogodzinna praca nad projektem została zrujnowana ogromną zmianą kolorystyki na wydruku. Co jest przyczyną ciągłych problemów z właściwą interpretacją kolorów w różnych programach i niezgodności kolorów obrazu widzianego na monitorze z wydrukiem? Zrozumienie różnic w sposobach tworzenia barwnego obrazu przez nasze urządzenia pozwoli na takie posługiwanie się oprogramowaniem, które ułatwi nam przechodzenie przez wszystkie komponenty systemu obróbki obrazu z zachowaniem zbliżonej kolorystyki na każdym etapie naszej pracy.

Strona 1 z 1
 1