Business Blog

Premierowe plotery Artemis na Drupie

2016-06-03 | Paweł Stania

Premierowe plotery Artemis na Drupie. Na targach Drupa, na stoisku F34 w hali 3 można będzie zobaczyć kilka premierowych urządzeń z oferty drukarek wielkoformatowych Artemis.

Podczas targów Drupa zaprezentujemy po raz pierwszy nowe ...
Na targach Drupa, na stoisku F34 w hali 3 można będzie zobaczyć kilka premierowych urządzeń z oferty drukarek wielkoformatowych Artemis.

Podczas targów Drupa zaprezentujemy po raz pierwszy nowe urządzenia Artemis, reprezentujące kilka technologii druku wielkoformatowego. Będą to stołowo-rolowe plotery UV typu flatbed, rolowe plotery do materiałów miękkich oraz zintegrowany system do druku bezpośredniego na tkaninach.

Flatbed UV

Artemis serii UV-Y 2512 / 3020 to stołowy plotery o wysokiej precyzji i jakości druku na materiałach płaskich. Rozdzielczość 2880 dpi przy kropli 6, 9 lub 14 pl (w zależności od potrzeb i wymagań klienta) pozwoli na precyzyjny druk gadżetów, dekoracji, oznakowania informacyjnego, itd. Wysoka prędkość druku do 80 m2/h pozwoli na druk standów, reklam zewnętrznych, opakowań i szyldów w dużych nakładach. Na pokładzie drukarki może się znaleźć od 4 do 12 głowic Konica Minolta 1024i.

Artemis serii UV-Y wyposażony umożliwia zadruk materiałów o ciężarze do 300 kg. Grubość nośnika może sięgać 10 cm a jego rozmiar maksymalny w zależności od modelu 2.05 x 1.25 lub 3.05 x 2.05. Ploter Artemis UV-Y2512 można doposażać w system rolowy. Druk na materiałach płaskich odbywa się z wykorzystaniem funkcji automatycznego pomiaru grubości medium.
Tak duży ploter może być obsłużony przez jednego operatora dzięki kilku ułatwieniom, m.in. funkcji odwróconego podsysu o wydajności 35 kg na metr kwadratowy, automatycznemu systemowi pozycjonowania z bolcami. 8 niezależnych stref podsysu jest uruchamiane z poziomu pulpitu sterowania wyposażonego w komputer z oprogramowaniem.

Ciekawą funkcją jest technologia druku przeplatająca kolejne zadrukowane pasy grafiki, co eliminuje paskowanie wydruków. W jednym przebiegu ploter może zadrukować aż 5 warstw atramentu! Ploter posiada także listwę dejonizującą produkcji amerykańskiej. Na karetce zainstalowane są 2 angielskie lampy UV Integration.
Urządzenie posiada stabilną i wzmacnianą konstrukcję a ciężar jednostki wynosi 2100 kg.

Rolowy druk UV 3.2 i 1.8 m

Artemis UV-Y320x to ciężki ploter produkcyjny o szerokości 3.20 metra. Przeznaczony jest do precyzyjnego druku w jakości fotograficznej materiałów do wewnątrz, np. popularne podświetlane membrany, podświetlane elastyczne backlity, itd. Ploter może drukować także w trybie produkcyjnym 24/7 w wysokiej prędkości grafikę zewnętrzną jak banery, plakaty, itd.

W karetce urządzenia, znajdują się nowoczesne głowice Konica Minolta 1024i drukujące w rozdzielczości do 2880 dpi. W zależności od potrzeb, klient może zamówić głowice z 9 lub 14 pikolitrową kroplą.

Głównym nośnikiem do jakiego warto wykorzystać ten ploter to tzw. „membrany” czyli elastyczne, wytrzymałe i lekkie nośniki przypominające folię lub canvas z możliwością podświetlenia. Jest to materiał bardzo rzadko wykorzystywany w kraju, kiedy to na kontynencie azjatyckim jest dominujący. Jego atutami są duża szerokość (do 3.20 m), możliwość, składania, łączenia, łatwy transport, atrakcyjna cena i aspekt wizualny.

Dla użytkowników wymagających mniejszej szerokości został przygotowany Artemis UV-Y 180x. Jest to zaawansowany ploter UV drukujący ma materiałach elastycznych o szerokości do 1800 mm takich jak: membrany, ceraty, backlity, folie, banery, papiery, itd. Ploter znajdzie zastosowanie w druku reklam, grafik samochodowych, dekoracji, grafik wystawienniczych i sklepowych, obrazów i wielu innych w jakości fotograficznej. Za wysoka jakość druku odpowiadają głowice Konica Minolta o 6-pikolitrowej kropli. Wydajność tego urządzenia sięga 66 m2/h.

Druk bezpośredni: ploter + kalander

Artemis TX-Y320x to kompletny system produkcyjny on-line obejmujący drukarka i urządzenie utrwalające (kalander). System umożliwia wysoce wydajną produkcję flag, tkanin, odzieży, strojów sportowych, grafik reklamowych, elementów wyposażenia wnętrz, grafiki wystawienniczej , itp.

Urządzenie wyposażone jest w 4-8 wydajnych głowic Konica Minolta 1024i. Umożliwiają one zadruk tkanin w jakości fotograficznej o rozdzielczości maksymalnej do 1440 dpi. Wielkość kropli atramentu wynosi 14 pikolitra. Pod głowicą zainstalowana jest rynna na atrament pozwalająca zadrukowywać materiały o otwartej strukturze. Regulacja wysokości głowicy umożliwi zadruk materiałów o różnej grubości.

Operator obsługuje urządzenia za pomocą wbudowanego komputera oraz przyciskom sterowania. Kalander charakteryzuje się precyzyjną kontrolą temperatury

Szerokość urządzenia i zintegrowanego kalandra wynosi 3200 mm. Tak szerokie rolę wymgały zaprojektowania specjalnych systemów napinających i prowadzących materiał w czasie druku jak i transportu do kalandra. Pozwoli to na szybką realizację największych zleceń. Wydajność systemy sięga aż 190 m2/h. System jest w pełni automatyczny i przeznaczony do pracy w trybie 24/7. Cały system ma solidną i ciężką konstrukcję, która waży blisko 3 tony!

Druk sublimacyjny

Alternatywną do druku bezpośredniego jest pośredni druk sublimacyjny. W portfolio Artemis pojawił się szybki ploter o szerokości 1.8 metra TX-Y1804 / 1808 SUBLI.

Jest to ploter wielkoformatowy przeznaczony do zadruku papieru sublimacyjnego termotransferowego) atramentami dyspersyjnymi. Zadrukowany papier przełożony na podłoże w procesie termosublimacji umożliwi naniesienie w trwały sposób grafiki na odzież, gadżety, dekoracje, akcesoria i sprzęty sportowe, itd.
Urządzenie wyposażone jest w 4 do 8 głowic Konica Minolta o symbolu 512i. Druk sublimacyjny charakteryzuje się bardzo wysoką rozdzielczością i możliwe jest zastosowanie małej kropli atramentu o wielkości 6 pikolitra. Wydajność urządzenia sięga aż 200 m2/h!

Artemis po raz kolejny wprowadził do swojej oferty innowacyjne i sprawdzone rozwiązania. Urządzenia z logo Artemis to gwarancja najbardziej zaawansowanego sprzętu jednocześnie dostępnego w atrakcyjnej cenie gwarantującej szybki zwrot z inwestycji.

Prezentowane na targach Drupa urządzenia Artemis z pewnością zadowolą polskiego, wymagającego klienta. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem i kilkoma tysiącami instalacji w kraju a także za granicą gwarantujemy najwyższej klasy sprzęt, materiały i obsługę.

Polskim, wyłącznym dystrybutorem urządzeń marki Artemis jest Atrium Centrum Ploteorwe.

www.atrium.com.pl
www.artemisprinters.eu

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2019-04-02 | Komentarze: 0

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia. Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników!

At...

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia

  Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników! Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka mi...

 • 2019-04-02 | Komentarze: 0

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia. Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników!

At...

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia

  Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników! Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka mi...

 • 2019-03-21 | Komentarze: 0

  Nowości NEOLT do wielkoformatowej post-produkcji. Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą p...

  Nowości NEOLT do wielkoformatowej post-produkcji

  Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą przychodzą właśnie urządzenia post-produkcyjne. Włoska fabryka Neolt specjalizuje się w produkcji ...