Szukaj Bloga

Business Blog

Pierwsza instalacja CTP FLEXOLASER przez duet Eurintrade-FlexoLaser

2007-05-28 | Katarzyna Kalitta

Pierwsza instalacja CTP FLEXOLASER przez duet Eurintrade-FlexoLaser. W dniach 19-22 marca 2007r. Eurintrade wraz z firmą Flexolaser dokonali wspólnie instalacji systemu CTP do fleksodruku. 
Nabywcą systemu CTP Flexolaser Piccolo jest wrocławska firma Mistyk – studi...
W dniach 19-22 marca 2007r. Eurintrade wraz z firmą Flexolaser dokonali wspólnie instalacji systemu CTP do fleksodruku.
Nabywcą systemu CTP Flexolaser Piccolo jest wrocławska firma Mistyk – studio graficzne i przygotowalnia form drukowych dla fleksografii. Jest to równocześnie pierwsza przygotowalnia we Wrocławiu oraz na Dolnym Śląsku wyposażona w system do produkcji cyfrowych form drukowych.
Firma Mistyk powstała w roku 1990, zaczynając działalność od produkcji pieczątek, by po pewnym czasie zaistnieć na rynku druku fleksograficznego. Od kilku już lat współpracuje z drukarniami opakowaniowymi, etykietowymi oraz producentami opakowań kartonowych na terenie Dolnego Śląska i całej Polski. Właściciel firmy – Jerzy Janusz Chwostyk – podjął decyzję o inwestycji na skutek rosnącego zapotrzebowania klientów na formy cyfrowe, które zapewniają wyższą jakość produkcji, szczególnie w segmencie etykiet i opakowań miękkich. Eurintrade wdrożył również system Vipflex firmy Xrite (dawny GretagMacbeth) do kontroli jakości wykonanych form fleksograficznych. VipFLEX 334 umożliwia dokonanie w ciągu kilku sekund pomiarów na: płytach fleksograficznych, offsetowych, filmach graficznych oraz odbitkach drukarskich pokrycia powierzchni rastrowej, liniatury rastra, wielkości punktu rastrowego oraz wielu innych parametrów. Kamera mikrometru pozwala na ustalenie m.in. kątów rastra, głębokości reliefu, średnicy punktów i liniatury dla każdego elementu na płycie.
Dzięki tym posunięciom Mistyk może liczyć także na pozyskanie nowych partnerów z regionu, którzy do tej pory zlecali produkcję płyt cyfrowych poza województwem dolnośląskim.
Studio wyposażone jest również w system proofingu cyfrowego opartego na drukarce Epson i wspomaganego przez spektrofotometr EyeOne firmy Xrite.
Równolegle w firmie zainstalowano nową linię do naświetlania, wymywania i suszenia płyt fotopolimerowych.
Naświetlarką Piccolo zainstalowaną w firmie Mistyk może naświetlać cyfrowe płyty fotopolimerowe w max formacie 762x655mm w zakresie grubości od 0,1 do 6,35mm. W urządzeniu zastosowano sprawdzoną technologię lasera włóknistego w formie optyki 4-wiązkowej o mocy 20W, co umożliwia pracę z wydajnością max. 2m2/h. Laser włóknisty charakteryzuje się bardzo dużą żywotnością (10-20 tys. godz.) i doskonałą ostrością naświetlania. Zastosowanie zaawansowanej optyki w układzie lasera pozwala na uniknięcie kłopotów z jakością płyty na skutek ew. zabrudzeń, pyłków czy resztek taśm samoprzylepnych pod płytą, ponieważ system sam reaguje na zmianę odległości powierzchni płyty od optyki.
Urządzenie można dostosować do naświetlania sleevów, płyt typograficznych, sit rotacyjnych oraz ablacyjnych płyt offsetowych.
Dzięki zdalnej diagnostyce można szybko zareagować na ew. problemy z maszyną i co ważne – obniżyć koszty serwisu.

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

  • 2007-08-30 | Komentarze: 0

    Nowy Varyflex F1 w ofercie firmy OMET. Od wystawy Labelexpo w 2001 roku, na której po raz pierwszy zaprezentowano maszynę Varyflex firmy OMET, linia tych maszyn zdobyła uznanie na rynku dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań techno...

    Nowy Varyflex F1 w ofercie firmy OMET

    Od wystawy Labelexpo w 2001 roku, na której po raz pierwszy zaprezentowano maszynę Varyflex firmy OMET, linia tych maszyn zdobyła uznanie na rynku dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Maszyna Varyflex zaprojektowana w celu uzyskania maksymalnej elastyczności i wydajnośc...