Business Blog

ONYX 18.5 – pierwsze oprogramowanie do druku wielkoformatowego z APPE5

2018-09-26 | Paweł Stania

ONYX 18.5 – pierwsze oprogramowanie do druku wielkoformatowego z APPE5. Podczas targów SGIA Expo w Las Vegas zadebiutuje ONYX 18.5. Będzie to pierwsze na świecie rozwiązanie do druku wielkoformatowego wykorzystujące najnowszy Adobe PDF Print Engine 5 (APPE 5).

Premi...
Podczas targów SGIA Expo w Las Vegas zadebiutuje ONYX 18.5. Będzie to pierwsze na świecie rozwiązanie do druku wielkoformatowego wykorzystujące najnowszy Adobe PDF Print Engine 5 (APPE 5).

Premiera Onyx 18.5, będzie miała 18-20 października na stoisku ONYX GRAPHICS. Zostanie też tam zaprezentowane pełne portfolio Onyx, obejmujące oprogramowanie do druku, analizy i zarządzania drukiem. Produkty ONYX będą nie tylko dostępne na stoisku producenta, ale także na kilkudziesięciu stoiskach producentów drukarek wielkoformatowych!

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania kolorem

ONYX serii 18 już w momencie tegorocznej, europejskiej premiery został uhonorowany przez European Digital Press Association (EDP) tytułem „Najlepszego oprogramowania do zarządzania kolorem”.

Oprogramowanie do druku i zarządzania drukiem wielkoformatowym ze stajni ONYX GRAPHICS to najlepszy produkt w swojej kategorii na świecie. Siedem nagród dla poprzednia - ONYX 12 - w ubiegłym roku nie było przypadkiem.

Nagrody EDP przyznaje komitet techniczny EDP w skład, którego wchodzi 21 branżowych publikacji z 27 krajów, które docierają do 500.000 czytelników. Panel szczegółowo bada cechy produktów, przez co nagrody EDP stały się najbardziej prestiżową i cenną nagrodą techniczną dla biznesu cyfrowego w Europie. W tym roku Onyx pokonał ponad 120 zgłoszonych do konkursu technologii i produktów, zdobywając pierwsze miejsce we wspomnianej kategorii, a także, był w ścisłym finale w 3 innych kategoriach.

ONYX 18 wprowadził nowe technologie kolorystyczne zapewniające dokładność kolorów, spójność i zgodność ze standardami takimi jak G7 i Fogra. Jest też pierwszym rozwiązaniem kompatybilnym z iccMAX, nowym standardem zalecanym przez ICC dla wszystkich zastosowań druku wielkoformatowego.

Nowa wersja cechuje się najwyższą mocą i niezawodnością w całym portfolio produktów ONYX dzięki najnowszej technologii Adobe PDF Print Engine 5.W połączeniu z nowymi, dynamicznymi narzędziami do produkcji wydruków, zoptymalizowanymi gotowymi ustawieniami fabrycznymi, ONYX 18 zapewnia szybkie i doskonałe wydruki dla wszystkich zastosowań druku wielkoformatowego.
ONYX 18 zakłóca status quo istniejących rozwiązań druku. Ta wersja sprawia, że dzięki ONYX, dostawcy usług poligraficznych, wyróżnią się na tle konkurencji dzięki oszałamiającej jakości wydruków, którymi dosłownie zaskoczą swoich klientów. Mówi Bryan Manwaring, dyrektor ds. Marketingu produktów Onyx Graphics.

Sprawdźmy zatem co nowego znajdziemy w ONYX 18.

ONYX 18 - nowe możliwości kolorystyczne

• ColorCheck™ nowe podejście do sterowania procesem RIP, które umożliwia zagwarantowanie klientom dokładności kolorów, a także zapewnia spójność wydruków na wielu urządzeniach w różnym czasie
• ColorCheck™ zapewnia również zgodność ze standardami, w tym G7 i Fogra
• ONYX Color™ wiodący w branży silnik, generuje ulepszone kombinacje czarnego atramentu, co daje lepsze ciemne obszary, cienie i szare jednolite obszary
• zwiększone nasycenie czerwieni i pomarańczy bez uszczerbku dla oszczędności atramentu
• ONYX 18 to pierwsze rozwiązanie kompatybilne z iccMAX, który jest nowym standardem zalecanym przez ICC dla wszystkich aplikacji szerokoformatowych i wielkoformatowych, grafik reklamowych i tekstylnych
• PosterColor 2.0, technologia po raz pierwszy wprowadzona do branży przez Onyx Graphics, wykorzystuje inteligentną metodę renderowania w celu zwiększenia nasycenia jednolitych obszarów (apli)

ONYX 18 - kolejny poziom mocy i niezawodności

• Interfejs APPE 4.8 (Adobe PDF Print Engine) przyspiesza przetwarzanie plików za pomocą superszybkich algorytmów renderowania, co powoduje znaczne zwiększenie wydajności, niedostępne do tej pory
• APPE 4.8 umożliwia obsługę kolorów dodatkowych z maksymalnie 127 kanałami, które można określić i wykorzystać w dowolnym typie plików
• Accuboost, nowa funkcja w ONYX 18, jest nowatorską techniką profilowania ICC dla „laboratoryjnej” dokładności profili ICC

ONYX 18 - dynamiczne narzędzia zwiększające produktywność

• Nowe dynamiczne narzędzia do zwiększania wydajność drukowania, w tym:
o funkcja szybkiego wyszukiwania Swatchbook
o Swatchbook i obsługa specjalnych atramentów, w tym koloru białego i metalicznego do drukowania na dowolnych materiałach
o łatwe pozycjonowanie plików podczas przygotowywania pracy
• Funkcja Step and Repeat jest teraz dostępna w ONYX Thrive, umożliwiając użytkownikom tworzenie szablonów ze wszystkimi typami obrazów dla różnych aplikacji do drukowania, w tym procesu drukowania i cięcia.
• Większe podglądy zagnieżdżania widoczne przed wydrukowaniem

Co mówią pierwsi użytkownicy?

Onyx podnosi poprzeczkę jeszcze raz z Onyx 18 i wyznacza standard ewolucji w narzędziach i oprogramowaniu do zarządzania kolorem. Z najnowszym silnikiem, możliwości Onyx 18 dają podobny efekt, jaki miał HDR w przypadku fotografii i telewizji. Mówi Jared Yoder, USA

ONYX to łatwy sposób na budowanie profili ICC, a wyniki tej najnowszej wersji są oszałamiające. Ulepszenia, które widziałem, naprawdę podnoszą poprzeczkę. ColorCheck działa bardzo dobrze. Możliwość udowodnienia koloru, dopasowania standardów i utrzymania spójności pomaga moim klientom i mojej firmie. Mówi Kevin Stallibrass, Wielka Brytania.

Sprawdzone rozwiązania

Oprócz nowości zawartych w ONYX 18, użytkownicy mają dostęp do ogromnych możliwości które były dostępne w linii z numerem 12.

ONYX Thrive to skalowalne oprogramowanie do druku wielkoformatowego. Dedykowane jest dla użytkowników posiadających wiele drukarek czy też wymagających wysokiej wydajności oprogramowania RIP. Thrive oferowany jest w kilku wariantach: 862, 642, 421, 211. Pierwsza cyfra (8, 6, 4 lub 2) oznacza liczbę jednoczesnych procesów RIP. Druga cyfra oznacz liczbę jednocześnie obsługiwanych drukarek wielkoformatowych. Ostatnia cyfra to liczba „job editorów”, czyli końcowych stacji roboczych.

Dla użytkowników licencjonowanych użytkowników ONYX Thrive dostępne jest narzędzie ONYX Hub. Jest to narzędzia analityki biznesowej dla druku wielkoformatowego. Na przeglądarkowym pulpicie można odczytać zagregowane informacje, które pozwolą podejmować lepsze decyzje. Onyx HUB zbiera informacje na temat wydruków, plotera i prezentuje w czasie rzeczywistym. HUB pozwoli lepiej zrozumieć koszty, zwiększyć zyski i znaleźć miejsca gdzie można zaoszczędzić.

ONYX & Mutoh

Onyx od lat blisko współpracuje z wieloma producentami drukarek wielkoformatowych aby zapewnić ich poprawną obsługę. Stale aktualizowana baza sterowników zawiera w tym momencie ponad 2100 driverów! Szczególnie bliska współpraca ma miejsce z japońskim producentem drukarek wielkoformatowych – firmą Mutoh.

Można powiedzieć, że obie firmy grają w pierwszej lidze wielkiego formatu. To one kreują i wprowadzają innowacyjne rozwiązania, które po latach okazują się nadal niedoścignione.

Użytkownik plotera Mutoh z podłączonym Onyxem ma gwarancję, że ma zestaw wyprzedzający konkurencję, stabilny, wydajny, produktywny i intuicyjny. ONYX na pewno wyciśnie pełnię możliwości dostarczoną przez japońskiego producenta sprzętu.

Oprogramowanie ONYX dostępne jest w ofercie firmy Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2019-04-02 | Komentarze: 0

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia. Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników!

At...

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia

  Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników! Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka mi...

 • 2019-04-02 | Komentarze: 0

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia. Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników!

At...

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia

  Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników! Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka mi...

 • 2019-03-21 | Komentarze: 0

  Nowości NEOLT do wielkoformatowej post-produkcji. Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą p...

  Nowości NEOLT do wielkoformatowej post-produkcji

  Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą przychodzą właśnie urządzenia post-produkcyjne. Włoska fabryka Neolt specjalizuje się w produkcji ...