Dodaj ofertę za darmo

Business Blog

Mutoh ValueJet 1638X – ploterem roku 2017 w USA

2017-08-28 | Paweł Stania

Mutoh ValueJet 1638X – ploterem roku 2017 w USA. Najszybszy ploter w portfolio firmy MUTOH został nagrodzony przez amerykańskie SGIA tytułem plotera roku 2017.

Mutoh ValueJet 1638X zdobył tytuł najlepszej drukarki wielkoformatowej w kategorii ...
Najszybszy ploter w portfolio firmy MUTOH został nagrodzony przez amerykańskie SGIA tytułem plotera roku 2017.

Mutoh ValueJet 1638X zdobył tytuł najlepszej drukarki wielkoformatowej w kategorii „Ploter solwentowy / lateksowy do 80 cali szerokości”.

Jesteśmy dumni, że nasz topowy model plotera, drukujący atramentami żywicznymi (Mutoh UMS) pokonał urządzenia eko-solwentowe i lateksowe innych producentów. Nagroda potwierdza fakt, że wybór certyfikowanej, ekologicznej technologii druku żywicznego jest jak najbardziej biznesowo i praktycznie uzasadniony.

Warto też zauważyć, że ValueJet 1638X choć dostępny jest na rynku od kilku lat, nadal jest najnowocześniejszym rozwiązaniem na rynku i zdeklasował wszystkie konkurencyjne technologie w tym najpopularniejszym segmencie drukarek o szerokości 1.6 metra.

Wysoką prędkość dzięki 2 głowicom

Mutoh ValueJet 1638X wyposażony jest w najnowsze, piezoelektryczne głowice drukujące w technologii zmiennej wielkości kropli (Vardot). Generują one krople atramentu w zakresie od 3.5 do 35 pl. Każda z głowic posiada 1440 dysz podzielonych na 4-kolorowe sekcje (2 rzędy na kolor). Głowice względem siebie są ułożone na skos, przez co w czasie jednego przejścia karetki można zadrukować prawie 5-centymetrowy pas podłoża. Efektem tego jest wysoka wydajność sięgająca do prawie 100 m2/h. Dodatkowo, głowice pokryte są warstwą złota.

Maksymalna produktywność drukarki Mutoh ValueJet 1638 X to aż 94 m2/h (w rozdzielczości 360x360 dpi)! Typowa, wykorzystywana prędkość produkcyjna (720 x 720 dpi) to aż 29-36 m2/h. W trybie wysokiej jakości (720 x 1080 dpi) ploter drukuje nadal bardzo szybko, bo aż 20 m2/h. Dzięki takiej wydajności ploter może zastąpić kilka urządzeń konkurencyjnych.

Japońskie technologie na pokładzie

Tradycyjna metoda druku wielkoformatowego polega na nakładaniu z każdym przebiegiem karetki kolejnych pasów. To rozwiązanie ma jednak wadę. Gdy głowica jest np.: niedokładnie skalibrowana lub część jej dysz jest uszkodzona, często powstaje efekt paskowania. Ten problem nie występuje w ploterach firmy Mutoh gdzie zastosowano technologię Intelligent Interweaving (np. z inteligentnym, przeplatającym się rastrem typu „chmura” lub „mgła”). W porównaniu do urządzeń innych producentów, wyeliminowano paskowanie oraz pozostałe niepożądane efekty występujące podczas druku takie jak np. koalescencja atramentu.

Drugą technologią zastosowaną w tym ploterze jest Mutoh DropMaster. Jest to technologia, która ma na celu kompensację grubości medium. W momencie, gdy drukujemy na cienkim papierze, odległość od materiału do głowicy jest inna niż w przypadku druku na grubym banerze. Efektem tego może być rozrzut kropli tuszu, a co za tym idzie nieprecyzyjny druk. Technologia DropMaster eliminuje ten problem i potrzebę ręcznej kalibracji. W sposób automatyczny dostosowuje sposób wystrzeliwania poszczególnych kropli atramentu, aby trafiały w wyznaczony cel zarówno podczas druku jedno- jak i dwu-kierunkowego niezależnie od materiału, rozdzielczości i prędkości.

Certyfikowane atramenty Mutoh UMS

ValueJety serii X oprócz wspomnianych technologii, drukują certyfikowanymi atramentami Mutoh UMS, które cechują się szerokim gamutem barwnym pokrywającym w 83% paletę Pantone C. Umożliwia to osiągnięcie kolorów firmowych wymaganych przez wiele dużych firm, przez co możliwość obsłużenia takiego kontraktu.

Japoński producent wprowadził na rynek atramenty UMS dostępne także w hermetycznych workach. Nowy sposób przechowywania i dystrybuowania wprowadza kilka znaczących udogodnień. Możemy mówić w przypadku worków o małej rewolucji. W odróżnieniu od kaset, główną ich zaletą jest ich hermetyczność. Po pierwsze, oznacza to, że atrament nie ma kontaktu z powietrzem, a co za tym idzie jego skład pozostaje nienaruszony. Po drugie atramenty są odgazowane. Trzecią zaletą jest to, że operator nie ma kontaktu z cieczą atramentu, co czyni pracę czystszą dla urządzenia jak i samego komfortu pracy, np. poprzez brak rozlanego tuszu lub brudnych rąk.

Sposób dystrybucji oprócz czynnika jakościowego wprowadza też ekonomiczny. Worek jest umiejscawiany w ploterze, w specjalnym adapterze w pozycji pionowej. Takie rozwiązanie pozwala na spłynięcie 100% zawartości worka do maszyny, co w konkurencyjnych rozwiązaniach w układzie poziomym jest nie możliwe - ze stratą nawet 10-30% niewykorzystanego tuszu w kasecie!

Na czynnik ekonomiczny może mieć też fakt, że dzięki pionowej pozycji wykorzystujemy mniej miejsca za ploterem a jak wiadomo powierzchnia biurowa czy w pracowni jest cenna.

Co wyróżnia plotery Mutoh?

Oprócz wyżej wspomnianych technologii, w ploterach Mutoh można znaleźć, wiele przemyślanych udogodnień.

Przykładem mogą być listwy dociskowe, które dociskają materiał rolkami położonymi jedna za drugą na całej szerokości roboczej plotera. Efektem jest tego równomierny docisk, brak falowania i podnoszenia się materiałów w czasie druku.

Z kolei precyzyjna i bezobsługowa metalowa taśma posuwu karetki (nie gumowy pasek zębaty) gwarantuje stabilną i szybką pracę przez wiele lat.

Zwolennikom nowoczesnych technologii przypadnie do gustu narzędzie Mutoh ValueJet Status Monitor (VSM). Jest to aplikacja dedykowana dla urządzeń mobilnych z systemem Android, telefonów iPhone, tabletów iPad oraz komputerów PC. Pozwoli na zdalne monitorowanie i sterowanie ploterem Mutoh ValueJet znajdującym się w sieci lokalnej firmy (Wi-Fi, LAN). Ogromna ilość możliwych do odczytu danych i bogaty system raportów spełni oczekiwania właścicieli i kierowników drukarni. Także operatorzy plotera znajdą w VSM przydatne narzędzia, przyspieszające pracę bez potrzeby fizycznej obecności przy maszynie.

Wszechstronność i szybki zwrot z inwestycji

1638X jak i cała seria ploterów Mutoh ValueJet „X” daje możliwości produkcji, m.in.: grafik samochodowych, banerów reklamowych, plakatów, etykiet, rollupów, backlitów, foto-tapet, obrazów, reprodukcji i fotografii. W połączeniu z najnowocześniejszymi technologiami na rynku, ploter daje gwarancję szybkiego zwrotu inwestycji.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów Mutoh w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2018-02-21 | Komentarze: 0

  RemaDays 2018: dwie premiery EFI na stoisku Atrium. Na stoisku Atrium Centrum Ploterowe - nowego dystrybutora wielkoformatowych drukarek LED marki EFI – swoją premierę miały 2 urządzenia tego producenta: Pro 24f i Pro 16h.

Współpraca pomiędzy ame...

  RemaDays 2018: dwie premiery EFI na stoisku Atrium

  Na stoisku Atrium Centrum Ploterowe - nowego dystrybutora wielkoformatowych drukarek LED marki EFI – swoją premierę miały 2 urządzenia tego producenta: Pro 24f i Pro 16h. Współpraca pomiędzy amerykańskim producentem ploterów wielkoformatowych EFI a Atrium Centrum Ploterowe rozpoczęła się w lis...

 • 2018-02-21 | Komentarze: 0

  RemaDays 2018: dwie premiery EFI na stoisku Atrium. Na stoisku Atrium Centrum Ploterowe - nowego dystrybutora wielkoformatowych drukarek LED marki EFI – swoją premierę miały 2 urządzenia tego producenta: Pro 24f i Pro 16h.

Współpraca pomiędzy ame...

  RemaDays 2018: dwie premiery EFI na stoisku Atrium

  Na stoisku Atrium Centrum Ploterowe - nowego dystrybutora wielkoformatowych drukarek LED marki EFI – swoją premierę miały 2 urządzenia tego producenta: Pro 24f i Pro 16h. Współpraca pomiędzy amerykańskim producentem ploterów wielkoformatowych EFI a Atrium Centrum Ploterowe rozpoczęła się w lis...

 • 2018-02-21 | Komentarze: 0

  Plotery Artemis docenione na targach RemaDays 2018. Marka Artemis zdobyła uznanie polskich użytkowników łącząc dwie (ponoć) sprzeczne wymagania: „dobre” i „niedrogie”. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tymi urządzeniami do druku wielkoforma...

  Plotery Artemis docenione na targach RemaDays 2018

  Marka Artemis zdobyła uznanie polskich użytkowników łącząc dwie (ponoć) sprzeczne wymagania: „dobre” i „niedrogie”. Kto jeszcze nie miał okazji zapoznać się z tymi urządzeniami do druku wielkoformatowego, miał okazję podczas targów RemaDays. Na stoisku firmy Atrium Centrum Ploterowe, polskiego...